• Dzień Postaci z Bajek u maluchów

07.11.2023 13:27

6 listopada z okazji Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu było niezwykle radośnie i kolorowo. Przedszkolaki z grup Pszczółek, Jagódek, Krasnali oraz Jeżyków przebrały się w postaci z ulubionych bajek i filmów dla dzieci.
      Tuż po 9 wszystkie grupy wraz z przebranymi z tej okazji wychowawczyniami, udały się do sali Jagódek, gdzie odbyło się wiele konkursów. Przedszkolaki odgadywały tytuły bajek po wysłuchaniu melodii oraz oddzielały groch od makaronu, wcielając się w rolę Kopciuszków. Wiele radości sprawiło im odgadywanie pachnących woreczków oraz taniec na gazecie. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego tańca i pociągu po przedszkolu.
      Bajkowy dzień zakończył się sensem kinowym w sali Pszczółek, gdzie maluchy zajadły się popcornem. Każdy przedszkolak mógł także zapozować do zdjęcia w bajkowej fotobudce.
      Obchody Dnia Postaci z Bajek przygotowały wychowawczynie Kasia Karmasz, Kasia Nowacka, Kamila Korneluk oraz Renia Bednarzak.

• Poruszające Bajki o Emocjach - w grupie Sówek i Biedronek.

11.10.2023 14:46
       Przedszkolaki z grupy Sówek i Biedronek wzieły udział w warsztacie Poruszające Bajki Terapeutyczne.  Podczas zajęć używając wyobraźni przenieśliśmy się wraz z dziećmi do wioski Kokoriko. Wytłumaczono dzieciom dlaczego czasem ludzie płączą, zgrzytają zębami, chowają się i śmieją.
    • Jadłospis

10.10.2023 12:33
    • Spotkanie z higienistką stomatologiczną

29.09.2023 19:03

Wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej, aby podkreślić ten temat nasze przedszkole odwiedziła mama Wojtka, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Ilonka w bardzo ciekawej i przystępnej formie przedstawiła sposób dbania o zdrowy i piękny uśmiech. Opowiedziała o konsekwencjach jedzenia słodyczy w nadmiarze oraz o skutkach nie mycia zębów. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę.

• Dzień Przedszkolaka u maluchów

20.09.2023 20:08

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
      że kiedy 20 wrzesień zbliża sie,
      od najmłodszego, aż po starszaka,
      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
      20 września  jak co roku  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostaly zaproszone do wspólnej zabawy, udzialu w konkursach i tańców  przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech  świadczył o wspaniałej zabawie.

M. Butrym