• Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bibliotece Miejskiej

• 11.09.2023 21:35

• Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bibliotece Miejskiej

Nauczyciele naszej szkoły oraz przedszkola po raz kolejny z wielką radością włączyli się w Narodowe Czytanie, które 9 września 2023 r. odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu.
        Tym razem w naszym mieście, jak i w całym kraju odczytywane były fragmenty pięknej powieści „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.
        Grupa naszych nauczycieli przybliżyła fragmenty niezwykle emocjonującej, a jednocześnie oddającej charakter ówczesnych czasów rozmowy, jaką odbyła Andrzejowa Korczyńska ze swoim synem Zygmuntem, który przestał rozumieć tradycje oraz wartości, które wpajała mu rodzina, zwłaszcza oddanie i poświecenie powstańców styczniowych dla ojczyzny.
        Te wyjątkowe teksty, oddając ich nastrój i ogromną emocjonalność, przeczytali: Edyta Krzemińska, Waldemar Czerko, ks. Jarosław Łoś, Iwona Gryszko, Dorota Poleszczuk, Kamila Korneluk oraz Renata Bednarzak.
        Fotorelację z tego wydarzenia przygotowała Eliza Lańska.

KK