Strona główna
Bezpieczne wakacje
Dnia 19 czerwca klasy III przygotowały krótki apel "Bezpieczne wakacje". Uczniowie przypomnieli jeszcze raz zasady, jakie powinniśmy stosować nie tylko podczas wakacji ale każdego dnia, by nic złego nas nie spotkało. Życzyli również koleżankom i kolegom udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.
Wycieczka klasy IIIc
Dnia 15 czerwca uczniowie klasy IIIc z inicjatywy rodziców wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej, na film „Drzewo magii”. Po przyjeździe pociągiem, do kina udaliśmy się spacerkiem. Padał przelotny deszcz, ale uczniowie byli przygotowani na trudne warunki pogodowe. Film wszystkim bardzo się podobał, opowiadał o rodzinie, która z dużego miasta przeniosła się na wieś, by hodować pomidory. Następnie przeszliśmy do pizzerii Roma, gdzie bardzo głodni zjedliśmy pyszną pizzę. By zdążyć na pociąg Intercity, przejechaliśmy taksówkami na dworzec PKP. Szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Moje Miasto
Terespol jest miastem o bogatej historii. Jego początki sięgają XVII wieku. Wcześniej w tym miejscu leżała osada Błotkowo. W 1697 roku właściciel Terespola Józef Bogusław Słuszka uzyskał miastu prawa miejskie i nadał nazwę Terespol na cześć swojej żony Teresy. Do XIX wieku miasto leżało w pobliżu rzeki Bug, a jego właścicielami były wielkie rody magnackie. W XIX wieku miasto zostało zniszczone i przesunięte na nowe miejsce w związku z budową twierdzy w Brześciu. Po I wojnie św. słynęło z uprawy ogórków. Po II wojnie św. jego rozwój warunkowała granica państwowa.
Podsumowanie "Laboratoria Przyszłości"
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci"Laboratoria Przyszłości” to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNO-LEKSYKALNY Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO
Już kolejny raz uczniowie klas 7. uczący się języka rosyjskiego uczestniczyli w szkolnym konkursie gramatyczno-leksykalnym. Wszyscy poradzili sobie znakomicie! Konkurs był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności językowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!
DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE
Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Terespolu stały się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania oraz przypomnienia postaci, która od lat inspiruje naszą społeczność. Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klasy 8a oraz szkolny chór Corda Vox pod batutą Tomasza Jezuita.
Objawy psychosomatyczne u dzieci – kiedy ciało mówi o emocjach
Szanowni Państwo,bóle brzucha, głowy, częste infekcje czy nasilenie alergii nie zawsze mają podłoże medyczne. Czasami są sygnałem przeciążenia emocjonalnego, stresu lub trudnych doświadczeń, z którymi dziecko nie potrafi sobie poradzić. Takie dolegliwości nazywamy objawami psychosomatycznymi.
Wycieczka klas IV i V do Warszawy
W wycieczce do Warszawy uczestniczyli uczniowie klasy IV a i IV b oraz kilkoro uczniów z klasy V.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od warsztatów charakteryzacji w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Podczas zajęć uczniowie poznali tajniki pracy charakteryzatorów filmowych oraz dowiedzieli się, w jaki sposób za pomocą specjalnych technik i efektów można całkowicie odmienić wygląd aktorów. Największą atrakcją była część praktyczna, podczas której każdy mógł spróbować swoich sił i stworzyć własną filmową charakteryzację.
- Poniedziałek22.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 21537693Certyfikat
Galeria zdjęć
- brak danych
Przedszkole Miejskie
Usprawiedliwienia
