• Dzień Dziecka w przedszkolu

   10.06.2024 18:58

   4 czerwca dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Dziecka. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała przedszkolakom szereg atrakcji. Dzieci zjeżdżały z dwóch olbrzymich dmuchańców i przez kilka godzin mogły brać udział w wielu zabawach poprowadzonych przez animatorów z Niebanalnych Animacji. Dzieci tańczyły, skakały, przeciągały linę, bawiły się bańkami czy uczestniczyły w pokazach iluzjonistycznych. A to zaledwie kilka z atrakcji przygotowanych przez animatorów.
   Uczennice szkoły podstawowej malowały dzieciom buzie, a mamy przedszkolaków robiły im warkoczyki. Wiele radości sprawiła dzieciom możliwość podjadania w międzyczasie popcornu.
   To był niezwykle kolorowy, szalonych i pełen radości dzień, za co przedszkolaki serdecznie dziękują kochanym rodzicom.

  • Niech żyje maj

   06.05.2024 18:11

    

   W dniu 29 kwietnia dzieci z grup młodszych wzięły udział w obchodach Świąt Majowych. Z tej racji nasze przedszkolaki ubrane były w stroje galowe. W ręku każdy trzymał flagę Polski. Dzień rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu. W dalszej kolejności wszyscy wspólnie recytowaliśmy wiersz o fladze. Maluchy przypomniały sobie jak wyglądają polskie symbole narodowe oraz jak kultywować nasze tradycje. Ten wyjątkowy dzień utrwalił w najmłodszych najważniejsze wartości i pokazał jak być prawdziwym patriotą.

  • Jagódki i Pszczółki świętują Dzień Ziemi

   22.04.2024 13:29

   22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Także nasze przedszkolaki  - Jagódki oraz Pszczółki - włączyły się w obchody tego święta, rozmawiając o ekologii i poznając właściwe postawy ekologiczne. Przedszkolaki rozmawiały więc o oszczędzaniu prądu i wody oraz przypominały zasady segregacji śmieci. Dzieciaki tańczyły w rytm piosenki o segregacji Eko-Pingwinek i wykonały piękne prace plastyczne. 
   Obchody Dnia Ziemi przygotowaly wychowawczynie - Katarzyna Karmasz oraz Kamila Korneluk. 

  • Przedszkolaki witają - Panią Wiosnę

   25.03.2024 19:11
   ,, Wiosna, wiosna już tuż tuż. Płaszcz słomiany spada z róż. Pączki ma już każdy krzak - to jest wiosny pierwszy znak."
  • Maluchy świętują nadejście wiosny

   23.03.2024 13:06

   „Maszeruje wiosna…” wyśpiewywały maluchy z naszego przedszkola, które podobnie, jak starsi koledzy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.
   W grupie Krasnali, Jagódek, Jeżyków oraz Pszczółek odbyły się różne zajęcia dotyczące nadejścia wiosny. Maluchy mówiły o oznakach wiosny oraz tradycjach związanych z topieniem Marzanny, bardzo popularnych przed laty.
   Najważniejszym punktem powitania wiosny był wspólny przemarsz przedszkolaków w pobliże torów kolejowych, gdzie pozostawiona została kukła Marzanny – pociąg odwiezie symbol odchodzącej zimy pociągiem nad morze.
   Krasnale przygotowały kolorowe wstążki, którymi ubarwiały orszak, zaś Jagódki przygrywały grzechotkami. Rozbrzmiewała wesoła muzyka – oczywiście wszystkie maluchy śpiewały piosenki o wiośnie.
   Przedszkolaki pożegnały Marzannę i w radosnych nastrojach powróciły do przedszkola przekonane, że cieplutkie wiosenne słoneczko już na stale będzie ogrzewało ich plac zabaw.