• Konkurs recytatorski - Moja pierwsza rymowanka

   30.05.2023 22:05

   29 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski “Moja pierwsza rymowanka” skierowany do dzieci 5 i 6 letnich. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnienie kultury żywego słowa oraz budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą.  Do konkursu przystąpiła dziesiątka dzieci, dwoje 5- letnich oraz ośmioro 6-letnich. Podczas prezentacji wybranych utworów usłyszeć mogliśmy wiersze Jana Brzechwy oraz stare polskie rymowanki. Mali artyści pięknie nauczyli się swoich wierszy na pamięć, wyrecytowały je bezbłędnie wcielają się również w role swoich bohaterów.

  • Krasnale i Wiewiórki w Bibliotece Miejskiej

   15.05.2023 21:12

   6 – latki z grupy Krasnali i Wiewiórek pod koniec kwietnia wybrały się na spacer do Biblioteki Miejskiej w Terespolu. Nasze przedszkolaki w pełnym skupieniu i zaangażowaniu uczestniczyły w prelekcji poprowadzonej przez panie Bibliotekarki.

  • Finansowe warsztaty

   11.05.2023 20:42

   Skąd się biorą pieniądze? Jak wyglądają banknoty i monety w Polsce? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań o finanse otrzymały dzieci z grup Sówek, Skowronków, Jeżyków oraz Krasnoludków podczas warsztatów przeprowadzonych przez wolontariuszkę banku Millenium. Przedszkolaki dowiedziały się także, że należy rozsądnie wydawać pieniążki i nie można ich bez końca wyciągać z bankomatu.
   Warsztaty odbyły się dzięki inicjatywie mamy Zuzi z grupy Skowronków oraz Kamili Korneluk, która zorganizowała zajęcia w naszym przedszkolu.
    
  • Strażacy z wizytą u przedszkolaków

   07.05.2023 12:19

   Czwartego maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Wszyscy wiemy, jak bardzo trudna i ważna jest ich służba. Chcąc ją  przybliżyć naszym przedszkolakom, zaprosiliśmy  strażaków z OSP Terespol. Piątego maja na sygnale dźwiękowym wjechał do nas duży strażacki wóz. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem go oglądały. Panowie zaprezentowali nam jego wyposażenie i strój, który noszą strażacy. Dzieci miały okazję przymierzać hełmy i trzymać w rękach bardzo ciężkie nożyce. Dowiedziały się przy tym, do jakich akcji są wzywani strażacy. Dużo radości sprawiła możliwość lania wody ze specjalnego węża strażackiego. Na zakończenie chętne  dzieci mogły wejść do środka wozu, aby tam z bliska mu się przyjrzeć.
   Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Terespol za tak wielkie zaangażowanie i możliwość przybliżenia nam służby, którą pełnią. Była to wspaniała lekcja dla naszych przedszkolaków.

                                            A. Antoniuk
                                           K. Karmasz 

    
  • Teatrzyk - Rzepka

   04.05.2023 21:50
     Pod koniec kwietnia grupa Wiewiórek wystawiła przedstawienie teatralne na podstawie wiersza Juliana Tuwima “Rzepka”. Młodzi aktorzy wystąpili trzykrotnie przed publicznością. Pierwszymi widzami byli rodzice naszych 6 – latków , następnie cała społeczność przedszkolna oraz uczniowie klas I-III.