• XIX Olimpiada Przedszkolaka

   13.06.2022 09:55

   XIX Olimpiada Przedszkolaków

               9 maja na terenie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego miała miejsce XIX Olimpiada Przedszkolaków. Zoorganizowana została przez Klub Olimpijczyka funkcjonujący przy ALO pod kierownictwem pana Andrzeja Korbala i Krystyny Pucer wraz z  młodzieżą . Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  Piknik olimpijski odbył się już po raz XIX , po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię.
    

  • Nadbużańskie skrzaty zagościły w naszym przedszkolu

   Nadbużańskie skrzaty zagościły w naszym przedszkolu

   25.05.2022 12:20

   Słoneczny i piękny czwartek 19 maja 2022 roku na stałe zapisze się w historii naszego przedszkola za sprawą wyjątkowej uroczystości nadania imienia „Nadbużańskie skrzaty”. Po ponad półtorarocznych przygotowaniach w czwartkowy poranek odbyły się główne uroczystości, w których uczestniczyła cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni goście.

   W tej ważnej dla przedszkola chwili udział wzięli Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Tarasiuk, zastępca przewodniczącego Ewa Zając, skarbnik Gabriel Barabasz, radna miasta Urszula Artecka, a także emerytowani pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

   Akademia, którą prowadziła Anna Antoniuk, jedna z wychowawczyń przedszkola, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu, który z ogromnym wdziękiem wyśpiewały wszystkie przedszkolaki.

   Przed sztandarem maluchy złożyły przysięgę, a następnie Przewodniczący Rady Miasta odczytał oficjalny dekret nadający przedszkolu imię Nadbużańskie skrzaty. Symbolicznego odsłonięcia logo oraz nazwy przedszkola dokonali przedstawiciele przedszkolaków, rodziców oraz emerytowanych nauczycieli na czele z wice dyrektor Edytą Krzemińską.

   Dyrektor szkoły Zenon Iwanowski pokrótce odniósł się do wszystkich działań, których uwieńczeniem jest nadanie imienia i serdecznie podziękował wszystkim zaangażowanym w to wyjątkowo ważne dla przedszkola przedsięwzięcie. Z tej okazji wręczył także trzy nagrody dyrektora szkoły oraz nagrodę jubileuszową nauczycielkom przedszkola, dziękując im szczególnie za wkład pracy w przygotowanie tej uroczystości.

   Przemawiający do społeczności przedszkola oraz zaproszonych gości Burmistrz Miasta Jacek Danieluk także odniósł się do historii placówki, która od momentu nadania imienia rozpoczyna kolejny rozdział. Podkreślił ponadto, że władze miasta planują wybudowanie nowego budynku przedszkola, przeznaczonego dla dzieci trzy i czteroletnich, połączonego ze żłobkiem.

   Po zakończeniu części oficjalnej, zgromadzeni na pięknie udekorowanej sali, która przeistoczyła się w nadbużańską krainę, mieli możliwość podziwiać niezwykle utalentowanych sześciolatków podczas występu artystycznego. Dzieci wcieliły się w rolę skrzatów, które przypomniały o ekologicznych działaniach, mających na celu ustrzeżenie przed zniszczeniem. Kolorowe stroje, świetna gra aktorska i wyjątkowy talent wokalny przedszkolaków zostały nagrodzone wielkimi brawami, a na twarzach rodziców malowała się ogromna duma i radość. Przedstawienie przygotowały wychowawczynie Joanna Patrejko oraz Joanna Oleszczuk, natomiast dekoracje Anna Antoniuk we współpracy z Katarzyną Karmasz oraz pozostałymi wychowawczyniami. Wszystkie dzieci oraz zaproszeni goście na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pamiątkowe przypinki z logo oraz imieniem przedszkola.

   Po zakończeniu uroczystości na przedszkolaków czekała wielka niespodzianka. Na szkolnym boisku dzieci znakomicie bawiły się dzięki przygotowanym dla nich animacjom i zabawom. Wiele radości sprawiło im zjeżdżanie na dmuchańcu, czy malowanie twarzy oraz  skręcanie zabawek z balonów.

   Ten wyjątkowy dzień bez wątpienia na długo zapisze się w pamięci całej przedszkolnej społeczności.

    

   Kamila Korneluk, zdjęcia Paulina Malczuk

  • Dzień Dinozaura

   06.03.2022 19:11
  • Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego na rok szkolny 2022/2023

   28.02.2022 22:32

    Kancelaria szkoły rozpoczęła rekrutację do Przedszkola Miejskiego „Nadbużańskie Skrzaty” na rok szkolny 2022/2023.

    

   Potrzebne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zsp1terespol.edu.pl)Informacje/zakładka REKRUTACJA, a także na stoliku znajdującym się w strefie rodzica przy sali nr 28.

   Wypełnione wnioski należy złożyć w kancelarii szkoły w nieodwołalnym terminie do dnia 28 marca 2022 r.

   Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają DEKLARACJĘ O KONTYNUOWANIU NAUKI,  również dostępną na stronie szkoły oraz w sekretariacie.

   Dyrektor

   Zenon Iwanowski


   Deklaracja_o_kontynuacji_wychowania_przedszkolnego.docx
   Harmonogram_czynnosci_w_postepowaniu_rekrutacyjnym_do_przedszkola.pdf
   Potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_przedszkola.odt
   Regulamin_rekrutacji_do_Przedszkola_Miejskiego(1).pdf
   Zarzadzenie_Dyrektora_ZSP_nr_1_ws_rekrutacji_do_przedszkola.pdf
   Zarzadzenie_Burmistrza_Miasta_Terespol_ws_rekrutacji.pdf
   Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_Nadbuzanskie_Skrzaty.doc