• Z ogrodu istnienia

   02.06.2023 14:40
   31 maja gościliśmy w naszej szkole niezwykłych artystów Perły Życia ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu, których opiekunem artystycznym, reżyserem spektakli, dobrym duchem wkładającym całe swe  serce jest p. Beata Kupryś.
   Mottem działań są Jej słowa:
   ,,Chcieliśmy pokazać, ile zmagań z samym sobą niesie życie każdego z nas. Kiedy nie rozumiemy bliskich, a potem ich tracimy. Ile wysiłku potrzeba, aby zmierzyć się z samotnością, by odkryć, że często pojawiają się obce osoby, które chcą się do nas zbliżyć. I zależy im na nas, szukają możliwości dotarcia tam, gdzie nie ma miejsca na bliskość… Wpuszczają do własnego ogrodu istnienia doświadczając zauważenia, akceptacji, wchodząc w zwykłe i niezwykłe ludzkie relacje…”
   Uczniowie z uwagą słuchali i oglądali interpretację „ Tajemniczego ogrodu” F. H. Burnett. Pantomimą, muzyką i tańcem oraz wrażliwością na sztukę osoby z niepełnosprawnościami pokazały, że miłość, przyjaźń i dobro są wartościami, które pozwalają uwrażliwić ludzi i przetrwać trudne chwile.
   To niezwykłe spotkanie dostarczyło uczniom i nauczycielom wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.
   A. Klim
  • Warsztaty kulinarne

   26.05.2023 11:42

   19 maja uczniowie z klas trzecich gościli  w Ekologicznym Gospodarstwie Agroturystycznym Haczki u  Panny Apteczkowej- orędowniczki smaków Lubelszczyzny. Podczas warsztatów kulinarnych poznali lokalne tradycje kulinarne, delektowali się regionalnymi frykasami: zupą z pokrzywy, cebularzami, chlebem z ziarnami, sernikiem z mniszkiem, konfiturami i lemoniadą, a także pod nadzorem gospodyni przygotowali pierogi z serem i miętą oraz ciastka – słodziaki.