• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „POLSKA – MOJA KOCHANA OJCZYZNA”

   18.11.2021 12:30

   W klasach I- III został zorganizowany konkurs plastyczny ,,POLSKA – MOJA KOCHANA OJCZYZNA”, którego celem było kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz rozwijanie dziecięcej twórczości plastycznej. Podsumowanie odbyło się podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w przeddzień uroczystości, czyli  10 listopada. Komisja konkursowa postanowiła jednogłośnie nagrodzić wszystkie prace. Nagrodzeni uczniowie otrzymali od Pana Dyrektora Zenona Iwanowskiego i Pani Dyrektor Edyty Krzemińskiej pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dziękujemy za udział  w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.

   Opracowała: Ewelina Królik

    

  • ,,Śpiewający Słowik”

   23.06.2021 10:49

   Uczennica naszej szkoły Małgorzata Wasiluk (4a) zakwalifikowała się do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK”.

   Eliminacje powiatowe do tego konkursu odbyły się, niestety jeszcze zdalnie, 28 maja w Sławatyczach. Aby je przejść, należało wysłać nagrania dwóch piosenek. Małgosia nagrywała je w szkolnej pracowni muzycznej pod okiem instruktora – nauczyciela muzyki. (foto nr 1. 2.)

   Sławatyckie jury było zachwycone jej wykonaniem utworów: ,,Boję się” oraz ,,Piosenka o muzyce” więc przyznało naszej artystce nominację do konkursu o randze wojewódzkiej. (foto nr 3.)

   Finał konkursu odbywał się w 14 i 15 czerwca w Rykach na profesjonalnej scenie kina RENESANS. Podzielony był na 4 kategorie wiekowe. Małgosia wystąpiła w drugim dniu, a w jej kategorii znalazło się 17 najlepszych wykonawców z całego województwa lubelskiego. Wykonywała ,,Piosenkę o muzyce” (foto nr 4.) Występy wszystkich 77 wykonawców oceniało profesjonalne jury, które zwróciło uwagę na Małgosię zauważając jej walory głosowe, jednak miejsca w czołówce i awans na międzynarodowy festiwal w Pacanowie wywalczyły inne dzieci, zapewne z większym doświadczeniem scenicznym…

   Młoda wokalistka z Terespola była jednak zadowolona z występu, a najbardziej ze zdobytego doświadczenia scenicznego, którego nie dawały udziały on-line. Oprócz prawdziwych oklasków po występie, pamiątkowego dyplomu i nagród od sponsora otrzymała gratulacje od jurorów, z którymi mogła też się sfotografować (Foto nr 5. z Wandą Kwietniewską i Wojciechem Cugowskim).

   Życzymy Małgorzacie wielu takich przyjemnych doznań i wytrwałości w rozwoju talentu. Niech nadal z dumą reprezentuje Terespol i Szkołę, zdobywając nagrody i uznanie publiczności. Gratulujemy Rodzicom Małgosi Wasiluk i życzymy im jeszcze wielu powodów do dumy.

    

   Tomasz Jezuit

  • Małgosia Wasiluk – powrót na scenę.

   21.06.2021 20:51

        9 czerwca 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu odbyła się 6 edycja Powiatowego Festiwalu Solistów Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

    Tym razem – (nareszcie!) wykonawcy prezentowali się nie on-line, lecz na żywo przed publicznością, a impreza odbyła się na sąsiadującym z GCKSiT zadaszonym tarasie.

        Do konkursu zgłosiło się 17 uczestników z wielu miejscowości powiatu bialskiego, a ich występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Janusz Maleńczuk, Michał Płanda i Radosław Żyła.

          Terespol, a zarazem ZSP nr 1 reprezentowała Małgorzata Wasiluk – uczennica klasy 4 a, która pojechała do Kodnia w towarzystwie swojej mamy, siostry oraz nauczyciela muzyki - Tomasza Jezuita przygotowującego swoją uczennicę do występu. Małgosia wystąpiła w kategorii "Klasy 4-6" prezentując ,,Piosenkę o muzyce”. Zdobyła  II miejsce  otrzymała również statuetkę i dyplom.
     Młodej piosenkarce gratulujemy, dziękujemy za udział w festiwalu, życzymy powodzenia w dalszych muzycznych wyzwaniach.

  • „Kartka urodzinowa dla Straży Granicznej”

   16.06.2021 21:32


   W związku z 30 rocznicą powstania Straży Granicznej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Kartka urodzinowa dla Straży Granicznej” zorganizowanym przez Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej  w Chełmie. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom szkół podstawowych obrazu służby pełnionej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz wzmocnienie relacji funkcjonariuszy SG z lokalną społecznością. Spośród uczniów naszej szkoły udział wzięło 10 osób. Wykonali piękne prace plastyczne w różnych technikach. Autorzy wszystkich prac zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, które wręczył Komendant Placówki Straży Granicznej w Terespolu mjr SG Piotr Grytczuk. Galeria poniżej przedstawia prace wykonane przez naszych „artystów” oraz uroczystość wręczenia nagród.
   Lista nagrodzonych uczniów przedstawia się następująco:
   1.    Chomiuk Mikołaj, klasa III b
   2.    Okseniuk Stanisław, klasa I b
   3.    Królik Maciej, klasa III b
   4.    Jakimiuk Paweł, klasa I b
   5.    Chodzińska Aleksandra, klasa I a
   6.    Lewczuk Amelia, klasa I a
   7.    Panasiuk Bartosz, klasa III a
   8.    Mikołajczuk Karolina, klasa I b
   9.    Weresa Julia, klasa II a
   10.   Zalewski Jakub, klasa III b