• Szkoła do hymnu 2021 r.

     • 10 listopada 2021 r.  w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości - o godz. 11.11 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Uczniowie klas 1 - 3 przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, odśpiewali hymn wspólnie z panem dyrektorem i wychowawczyniami podczas akademii. W tym samym czasie został odśpiewany również hymn przez pozostałych uczniów klas 4-8 przebywających w swoich salach z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19. Znak do odśpiewania hymnu rozpoczął dźwięk dzwonka oraz przemowa wicedyrektora Waldemara Czerko poprzez szkolny radiowęzeł. Pan Czerko poprosił o przygotowanie się uczniów, a następnie jedna z nauczycielek zaintonowała „Mazurka Dąbrowskiego”. Śpiew uczniów niósł się po całej naszej szkole.

     • IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej

     • W dniu 20 listopada 2021 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Skromowskiej odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej. Wszystkich obecnych powitał dyrektor placówki Paweł Dobek, wyrażając swój podziw dla szachistów i radość z tego, że szachy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
      Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach: młodszej i starszej, z podziałem na kategorie wiekowe. Wszyscy zawodnicy rozegrali łącznie 7 rund. Mimo pandemii organizatorzy nie musieli martwić się o frekwencję, gdyż w zawodach udział wzięło 76 uczestników z różnych miejscowości województwa lubelskiego. W tym gronie znaleźli się uczniowie ZSP Nr 1 w Terespolu reprezentujący Klub Szachowy MOK Debiut Terespol.
      W końcowej klasyfikacji w kategorii wiekowej do lat 12 szóste miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski, co w stawce dwudziestu zawodników jest bardzo dobrym rezultatem. Z kolei w kategorii wiekowej do lat 14 pierwsze miejsce zajął Piotr Gołębiowski, który wyprzedził jedenastu zawodników, w tym triumfatora trzech ostatnich edycji, wygrywając z nim bezpośrednią partię.   
      Wręczenia pucharów dla najlepszych szachistów oraz pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników dokonał Wójt Gminy Firlej  Dawid Tarnowski. Żegnając uczestników zapraszał do udziału w kolejnej edycji zawodów już za rok, w trzecią sobotę listopada.

     • #MuremZaPolskimMundurem

     • Ostatnie tygodnie na naszej granicy z Białorusią były bardzo trudne, zwłaszcza dla nas mieszkańców. Jest to wymagający poświęcenia czas również dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, a także dla żołnierzy Wojska Polskiego, którzy strzegą wschodniej granicy, również w naszym mieście Terespol. Z inicjatywy Lubelskiego Kuratora Oświaty nasza szkoła włączyła się w akcję "Kartka dla Obrońców Granic". Uczniowie przygotowali piękne kartki z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia. Było ich aż 258!!!. Prace zostaną wysłane do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, skąd trafią do tych, którzy pełnią służbę, strzegąc naszych polskich granic.

     • 11 listopada

     •  

      Przedszkolaki z gr. 0 „B” z przejęciem przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Udekorowały salę, wykonały kotyliony, oglądały filmy edukacyjne o historii Polski.
      W dniu 10 XI 2021r. odświętnie ubrane dzieci wraz z wychowawczyniami odśpiewały Hymn Polski.

     • Dzień Myszki Miki

     • Dzień Myszki Miki

         18 listopada obchodzimy dzień Myszki Miki ulubionej postaci bajkowej każdego dziecka. Zna ją cały świat. Jest jedną z ikon popkultury, znakiem rozpoznawczym Walta Disneya i symbolem Disneylandów.
          Nasze 5 - latki wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie, podczas, których tańczyliśmy, pokonywaliśmy tory przeszkód, rysowaliśy i oglądaliśmy zagadki związane z postacią Miki i Minnie . Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w elementy charakteryzujące naszą bajkową myszkę. Dziękujemy za wspólną zabawę.

      Anna Antoniuk

      Katarzyna Nowacka

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „POLSKA – MOJA KOCHANA OJCZYZNA”

     • W klasach I- III został zorganizowany konkurs plastyczny ,,POLSKA – MOJA KOCHANA OJCZYZNA”, którego celem było kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz rozwijanie dziecięcej twórczości plastycznej. Podsumowanie odbyło się podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w przeddzień uroczystości, czyli  10 listopada. Komisja konkursowa postanowiła jednogłośnie nagrodzić wszystkie prace. Nagrodzeni uczniowie otrzymali od Pana Dyrektora Zenona Iwanowskiego i Pani Dyrektor Edyty Krzemińskiej pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dziękujemy za udział  w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.

      Opracowała: Ewelina Królik

       

     • Klasy I – III również uczciły Narodowe Święto Niepodległości!

     • 10 listopada odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I – III. Uroczystość uświetniła inscenizacja przygotowana przez panią Małgorzatę Tańczuk – Danieluk, której doskonałą oprawę muzyczną zapewnił pan Tomasz Jezuit. Aktorami przedstawienia pt. ,,Sto lat temu w wolnej Polsce” byli uczniowie klasy III a. Dzieci wspaniale wczuły się w klimat lat dwudziestych, XX w. Miały świetnie dobrane stroje i rekwizyty. Z przejęciem i powagą wypowiadały kwestie, dotyczące Niepodległej Polski. Następnie wszyscy obecni odśpiewali Hymn Narodowy.

     • Płomyki dla nieobecnych

     • Samorząd Uczniowski klas I-III pod opieką pani Doroty Szprychel przeprowadził w październiku zbiórkę zniczy, które w listopadzie zapłonęły na grobach zmarłych nauczycieli oraz dzieci, które zmarły, będąc uczniami naszej szkoły. 
      Podczas akcji zebrano około 90 zniczy. 
      Samorząd Uczniowski wyraża wdzięczność wszystkim, którzy wsparli akcję i przyczynili się do tego, że zapłonęły "płomyki dla nieobecnych".

     • Konkurs na ilustrowaną książeczkę o zwierzęcych przygodach

     • W październiku pani Dorota Szprychel zorganizowała dla uczniów klas I-III konkurs na ilustrowaną książeczkę o zwierzęcych przygodach. Mogły mieć charakter realistyczny lub fantastyczny.
      Na konkurs wpłynęło 13 prac, z czego 6 zostało nagrodzonych.
      Komisja Konkursowa, w skład której weszły pani: A. Klim, E. Lańska i D. Szprychel, wytypowała uczniów, których prace okazały się najlepsze. Nie była to decyzja łatwa, bowiem wszystkie prace konkursowe ciekawiły i cechowały się dużym wkładem pracy.
      Wręczenia nagród zakupionych przez organizatorkę dokonali podczas apelu dnia 10.11.2021 r. pan Dyrektor Zenon Iwanowski oraz pani wicedyrektor Edyta Krzemińska. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

     • Zbiórka darów na rzecz Schroniska dla zwierząt "Azyl" w Białej Podlaskiej

     • W październiku Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował akcję zbiórki darów na rzecz Schroniska dla zwierząt "Azyl" w Białej Podlaskiej. Odzew uczniów i rodziców na akcję przeszedł najśmielsze oczekiwania, za co serdecznie dziękujemy. 
      Dzięki włączeniu się w akcję wszystkich, którym nieobcy jest los bezdomnych zwierząt, opiekunka Samorządu, pani Dorota Szprychel, zawiozła do schroniska pełen samochód karmy, koców, poduszek i zabawek, za co pracownicy schroniska byli bardzo wdzięczni. 
      Obserwacje poczynione w schronisku pozwoliły wysnuć wniosek, że tak duża ilość zgromadzonej karmy wystarczy na wykarmienie zwierząt zaledwie przez jeden dzień. z tego powodu akcja zostanie powtórzona w styczniu, aby na początku lutego ponownie wesprzeć podopiecznych schroniska.
      Szanowni Państwo, zwierzęta, które znajdują się w Waszych domach, to szczęściarze. Mają ciepły kąt, jedzenie oraz miłość domowników. Może ktoś z Państwa wyraża chęć włączenia do rodziny jeszcze jednego czworonożnego przyjaciela? Podopieczni "Azylu" czekają.

    • Dzień postaci z bajek - świetlica
     • Dzień postaci z bajek - świetlica

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy 
      z radością i zaangażowaniem wzieli udził w zabawach pantomimicznych, odgrywali scenki z bajek wcielając się w swoich ulubionych bohaterów.
      Dzieci przygotowały papierowe maski i rekwizyty potrzebne do wcielania się w swoją postać. Był z nami Spiderman, Jednorożec, Hulk i wiele innych
      zwierzątek . 
                                                                                                                                A.Antoniuk 
     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy 7b, przygotowani przez p.Jolantę Konarską oraz chór szkolny Corda Vox, pod batutą p.Tomasza Jezuita, zaprezentowali program artystyczny, podczas którego nie zabrakło patriotycznych wierszy, pięknych polskich piosenek, poloneza i wspólnie śpiewanego hymnu Polski. O oprawę plastyczną zadbała p.Edyta Drobysz.

      Dzięki występowi naszych uczniów dowiedzieliśmy się, dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Program słowno-wokalny pozwolił nam też uświadomić sobie, co znaczy żyć w wolnym kraju i że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

      Uczestnicząc w akademii oddaliśmy też szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.