• AWANSOWALI DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

     •            13 maja na obiektach bialskiego AWF odbył się Finał Powiatu i Rejonu w Czwórboju LA. Zawody stały na wysokim poziomie, a nasza jedynka miała w nich swoich reprezentantów.  Chłopcy startowali bardzo dobrze, bili rekordy życiowe w każdych konkurencjach ( 60m, piłeczka palantowa, skok w dal, bieg na 1000m) i okazali się bezkonkurencyjni zostawiając za plecami parczewską jedynkę aż o 136 punktów. Wygrali zarówno finał powiatu i finał rejonu uzyskując awans do finału wojewódzkiego w Biłgoraju. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Lewczuk Szymon zdobywca 258 pkt.

      SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY:

      KOZŁOWSKI MICHAŁ,  LEWCZUK SZYMON,  SZCZYGIEŁ DANIEL,  SZELĄG JAKUB,  GUZIUK JAKUB, MACHNOWSKI JAKUB.

      WYNIKI ZAWODÓW REJONOWYCH – pierwsza trójka

      1.SP1 TERESPOL 977 PKT

      2.SP1 PARCZEW 851 PKT

      3.SP3 BIAŁA PDLASKA 833 PKT

     • Mistrzostwa Polski LZS

     • W dniach 11-15.05 2022 w Siedlcach odbyły się Mistrzostawa Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów i juniorek do lat 15 i 17.
      W zawodach tych brało udział dwóch uczniów naszej szkoły.
      Bartek Łazuga w kategorii wagowej 50kg uplasował się na IV pozycji z wynikiem 92kg (42+50)
      Patryk Zub w kategorii wagowej 55 kg zajął III miejsce z wynikiem 131 kg (56 + 75).
      Chłopakom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Święto Flagi

     •  

      Przedszkolaki z grupy 0 "B" przygotowały okolicznościową inscenizację z okazji Święta Flagi przybliżającą wiadomości dotyczące barw narodowych. Zaśpiewały Hymn Polski, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Uczestniczyły w konkursie wiedzy o Polsce.  Dekoracje i stroje w barwach narodowych dodały świetności spotkaniu.

    • Pokazy strażackie dla maluchów
     • Pokazy strażackie dla maluchów

     • W piątek 6 maja w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście – strażacy z OSP Terespol. Dwaj tatusiowie panowie Piotr Wiktoruk oraz Jan Lański, którym towarzyszył pan Przemysław Szczygielski podjechali pod budynek przedszkola z włączonymi syrenami, czym natychmiast wzbudzili radość naszych maluchów.

      Przedszkolaki miały niebywałą okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, dotknięcie sprzętów, które wykorzystują strażacy w codziennej pracy. Maluchy z zachwytem obserwowały więc rozsuwająca się drabinę, czy też chętnie pozowały do zdjęcia na motorze strażackim.

      Wiele frajdy sprawiło im posługiwanie się wężem strażacki, układanie na noszach czy też przymierzanie strażackich ubrań.

      Na zakończenie spotkania maluchy wykonały pamiątkowe zdjęcia i pełne wrażeń kontynuowały dzień na przedszkolnym placu zabaw.

      Spotkanie odbyło się w ramach działań doradztwa zawodowego, koordynowanego przez wychowawczynię Kamilę Korneluk.

      Serdeczne podziękowania Tatusiom przedszkolaków za zorganizowanie tego rewelacyjnego spotkania.

       

      KK


       

    • Dzień Strażaka
     • Dzień Strażaka

     • 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Strażacy to niezwykle odważni ludzie. O tym, jak ważna jest ich praca i jak duży należy im się szacunek, rozmawialiśmy w minioną środę z przedszkolakami. Maluszki dowiedziały się, co potrzebne jest strażakom w ich pracy. Jak wygląda ich strój, a także pod jaki numer należy dzwonić w razie potrzeby. Dzień ten był dla wszystkich bardzo wesoły, a zarazem bardzo pouczający.
                                                                                                                            K. Karmasz

     • Konstytucja określa najcenniejsze ideały wolnego narodu

     • „Konstytucja określa najcenniejsze ideały wolnego narodu”.

        Takimi słowami określił konstytucję ostatni Prezydent Rzeczypospolitej na uchodźctwie, Ryszard Kaczorowski.

        Każdego roku obchody Konstytucji 3 Maja w naszej szkole mają uroczysty charakter. Tym razem rozpoczęły się tuż przed długą majówką, 29 kwietnia uczniowie i nauczyciele założyli odświętne ubranie i przypięli biało – czerwone kotyliony. W szczególny sposób zaangażowali się uczniowie klasy 5c, którzy przygotowali i zrealizowali widowisko pt.: „ O to konstytucja….”. W przedstawieniu połączono dwa wątki: współczesny - rozmowa wnuczki z babcią oraz historyczny - retrospekcja wydarzeń  końca osiemnastowiecznej Polski za panowania Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To właśnie on dokonał gruntownych zmian ustrojowych, które zapisano w Konstytucji  3 Maja. Główne postanowienia tego dokumentu odczytał uczeń występujący w roli Marszałka.

        Chór Corda Vox wykonał tematyczne utwory m. in. „Witaj majowa jutrzenko” i  „Polska flaga”. Na szczególną uwagę zasługuje duet Krzyśka Breli i Maćka Badalskiego, którzy na tle powiewających biało – czerwonych flag wykonali  „ Kocham Cię Polsko”.

         W scenariuszu wydarzenia zwrócono uwagę na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadający 2 maja. Z tej okazji podkreślono rangę i obowiązek szanowania naszego symbolu narodowego.

        Widownia z uznaniem przyjęła widowisko, debiutujących aktorów nagrodziła oklaskami. Do podziękowań dołączył Pan Dyrektor, który odwołał się do wydarzeń sprzed ponad 300 lat. Zachęcał też uczniów do wywieszania flagi polskiej na swoich domach.

        Z końcem majówki (4.05) widowisko wystawiono po raz drugi. Tym razem odbiorcami byli młodsi uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Oni również owacjami nagrodzili aktorów.

       

      Obsada widowiska:

      Narratorzy - Anna Biadun i Nicole Kolarz.

      Babcia – Anna Kwiecińska.

      Wnuczka – Agnieszka Benich.

      Wolski – Maksymilian Leonienko.

      Szlachta: Bartłomiej Majek, Patryk Mućko, Kacper Pawłowski, Krystian Gryciuk.

      Maciejowa – Karina Panasiuk.

      Mieszczanki – Marta Fedorowicz, Julia Gobcewicz, Elżbieta Jędrychowska, Dorota Zaorska.

       

      Gościnnie w roli Marszałka Małachowskiego – Daniel Szczygieł z klasy 6a oraz Weronika Greczuk (7b) i Natalia Jarocka (7b) jako werblistki..

       

      Opracowanie muzyczne – p. Tomasz Jezuit, chór Corda Vox

      Scenografia – p. Edyta Drobysz, p. Ewa Bloch

      Kostiumy – uczniowie klasy 5c

      Scenariusz i reżyseria – p. Ewa Bloch

       

    • ŚWIĘTUJEMY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA
     • ŚWIĘTUJEMY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • Dnia 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy przegląd piosenek patriotycznych z okazji Święta 3 Maja. Z tej okazji dzieci zostały przez rodziców wystrojone w eleganckie stroje – oczywiście dominował kolor biały oraz czerwony.  Maluchy z niezwykłą radością i zaangażowaniem wykonały piosenki o naszej Ojczyźnie.

      Z wielką powagą, przyjmując postawę na baczność, odśpiewały hymn narodowy, którego tekst nasze przedszkolaki już doskonale znają.

      Za piękny występ każda grupa otrzymała pamiątkowe dyplomy.

       

                  M. Grygorowicz

    • Dzień Ziemi
     • Dzień Ziemi

     • Dnia  22 kwietnia nasze przedszkolaki miały okazję obchodzić Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu maluchy z grupy trzylatków dowiedziały się jak dbać o środowisko, a także w jaki sposób pomóc naszej planecie, by była czysta i piękna. Dzieci wspólnie uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci. Brały udział w zabawach ruchowych. Słuchały ekologicznych piosenek i wierszyków przybliżających im to święto. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, wyklejając planetę Ziemię. Wykorzystując, zaś rolki po papierze stworzyły piękne drzewa, które teraz zdobią naszą salę.

                                                                                                                      K. Karmasz

                                  

    • Eko-czterolatki
     • Eko-czterolatki

     • 22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi i z tej okazji maluchy przez cały dzień rozmawiały o ekologii. Przedszkolaki zastanawiały się, jak możemy troszczyć się o przyrodę, wskazując np. oszczędzanie wody czy światła. Czterolatki udowodniły także, że znakomicie potrafią segregować śmieci – klasyfikowały je i umieszczały w odpowiednich koszach. Na zakończenie zajęć maluchy wykonały Eko-ludka – wykorzystały śmieci przyniesione z domu oraz znalezione w przedszkolu. Wiele radości sprawiło im tworzenie ekologicznej maskotki, którą nazwały Eko-Patryk. To  był bardzo ciekawy, pouczający, a jednocześnie bardzo wesoły dzień.

      KK

     • Logopedyczny projekt Rymolandia

     • Współpraca naszej szkoły z eTwinningiem to cały wachlarz korzyści i poszerzanie horyzontów. Logopedyczny projekt "Rymolandia" dobiega końca, więc i podsumowań czas zacząć, a jest tego naprawdę dużo.... :-). Do najważniejszych działań zaliczyć można: szkolenia (stacjonarne i online), zajęcia otwarte z dziećmi z innych szkół, wspólne tworzenie interaktywnej książeczki, wymiana doświadczeń między logopedami, nawiązanie współpracy na przyszłe projekty, poznawanie i tworzenie nowych narzędzi do pracy i jeszcze wiele, wiele innych. Dziś podsumowanie działań w naszej szkole, a już wkrótce wisienka na torcie, czyli książeczka interaktywna, nad którą pracowało wspólnie kilkanaście szkół z całej Polski.
      D. Wójcik
     • Eliminacje Międzygminne w Mini Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców


     •                        25.04.2022r na orliku w Terespolu zostały rozegrane eliminacje międzygminne w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci.
                             Wśród dziewcząt wystąpiły dwie drużyny SP1Terespol-SP Piszczac, gospodynie po zaciętym meczu uległy gościom 2:3
                        Chłopcy natomiast byli bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze. Zostawili w pokonanym polu drużyny z Piszczaca, Małaszewicz, Kodnia i Zalesia. Awansowali do Finału Powiatu , który zostanie rozegrany 6.05.2022. w Terespolu