• Dzień Przedszkolaka u Pszczółek

   20.09.2023 20:10

   "Kazdy przedszkolak dobrze wie,
   ze kiedy 20 wrzesień zbliża sie,
   od najmłodszego, aż po starszaka,
   wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 
   20 września  jak co roku  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostaly zaproszone do wspolnej zabawy, udzialu w konkursach i tańców  przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech  świadczył o wspaniałej zabawie.

   M. Butrym 
  • Dzień Kropki u Pszczółek

   16.09.2023 18:36

   15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.🔴🔵 Głównym celem tego nietypowego dnia było: wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Dzieci podczas zajęć poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, której to zwykła kropka zmieniła całe życie. Poza tym dzieci wykonywały różne działania m.in. powstały kolorowe kropkowe obrazki, były gry i zabawy ruchowe związane z kropką, a także poszukiwanie drugiej części kropki.🔴
   Był to kolorowy dzień pełen zabawy i uśmiechu.🤗😁

                                                                                                        M. Butrym 


    
  • Pszczółki zwiedzają Prochownię

   13.09.2023 21:54


   We wtorek 12 września, tuż po śniadaniu, grupa Pszczółki razem z wychowawczynią Kamilą Korneluk, panią Grażynką Loda oraz rodzicami wybrała się na spacer do Prochowni. Maluchy po raz pierwszy miały okazję zobaczyć muzeum, gdzie podczas oglądania kolejnych sal z niezwykłą radością i entuzjazmem przyglądały się wszystkim zgromadzonym tam eksponatom. Pszczółki były pod ogromnym wrażeniem zarówno dawnych przedmiotów codziennego użytku, jak również militariów.
   Panowie opiekujący się Prochownią bardzo dobrze poradzili sobie z grupką maluszków - oprowadzili po tym wyjątkowym miejscu i przygotowali ognisko. Maluchy znakomicie bawiły się na zielonym terenie muzeum grając w piłkę czy łapiąc bańki mydlane.
   To był bardzo ekscytujący i pełen radości dzień, a maluchy nie tylko mogły się świetnie bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim poznać historię swojego miasta.
                                                                                                  KK

  • Witaminkowy projekt u Pszczółek

   13.09.2023 21:52

   Czterolatki z grupy Pszczółek wspólnie z wychowawczynią Kamilą Korneluk rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego, promującego zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki” patronowanego przez czasopismo Bliżej Przedszkola.
   Co miesiąc maluchy będą poświęcały jeden dzień na poznawanie warzyw – w tym miesiącu jednym z bohaterów jest pomidor.
   Pszczółki rozmawiały o etapach wzrostu tego warzywa i sposobów jego przetwarzania. Z apetytem i ciekawością próbowały przetworów pomidorowych oraz przygotowywały pomidorową sałatkę.
   Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną oraz wkleiły naklejkę w witaminkowej książeczce.

                                                                                                   KK