• Świętujemy Dzień Pszczoły

   20.05.2024 20:02

   20 maja maluchy z grupy Pszczółek obchodziły Dzień Pszczoły – jedno ze świąt nietypowych, jednocześnie związane z wdzięczną nazwą grupy czterolatków.
   Tego dnia wszystkie dzieci miały w swoim stroju jakiś akcent żółty lub pomarańczowy, a do wspólnej zabawy zabrała maluchy pani Kamila, która z tej okazji przeistoczyła się w Pszczółkę Maję.
   Dzieci najpierw rozmawiały o roli pszczół w przyrodzie, ale także etapach powstawania miodu, a następnie udały się na plac zabaw, aby wziąć udział w grze terenowej. Pszczółki wykonywały zadania ruchowe – skakały, robiły przysiady czy też tańczyły w rytm muzyki do piosenki o Pszczółce Mai.
   Wiele radości sprawiło dzieciom próbowanie różnych rodzajów miodu, ale także słodkie przyjęcie przygotowane z okazji święta grupy.
   Na zakończenie Pszczółki wykonały kolorowe prace plastyczne oraz wzięły udział małej sesji fotograficznej.
   To był niezwykle radosny, wesoły i bardzo pyszny dzień w grupie Pszczółek.

                                                                                                        K. Korneluk
    
  • Pszczółki w kinie

   30.04.2024 13:45

   Przedszkolaki z grup Jagódek oraz Pszczółek niemal w komplecie udały się na pierwszą w tym roku wiosenną wycieczkę. Roześmiany autobus wyjechał z samego rana, by już po 9.30 zasiąść w kinowych fortelach i obejrzeć bajkę o Kicia Koci. Przedszkolaki nauczyły się oglądając przygody rezolutnej kotki, jak należy zachowa się podczas burzy, podczas zakupów w z rodzicami czy w trakcie majsterkowania.

   Zadowolone z pobytu w kinie, ale nieco już głodne maluchy udały się do McDonalda. Wiele uciechy sprawiła przedszkolakom sama jazda autokarem zwłaszcza, że kierowca wybrał ciekawą i malowniczą trasę.

   Wycieczkę czterolatków przygotowały wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko, Katarzyna Karmasz oraz Marzena Butrym, którym w opiece nad maluchami pomagały panie Grażyna Loda oraz Magdalena Wasilewska.

  • Witaminkowy projekt u Pszczółek

   17.04.2024 13:39


   Czterolatki z grupy Pszczółek od września realizują projekt edukacyjny "Witaminki", w ramach którego poznają poszczególne warzywa: rozmawiają o ich wartościach odżywczych, hodowli oraz wykorzystaniu do przygotowywania potraw. W tym tygodniu Pszczółki z apetytem zajadały się papryką oraz sałatką ze szpinakiem, a następnie wykonały prace plastyczne, których bohaterami byli papryka Pola oraz szpinak Szymek. 
   Przed Pszczółkami jeszcze kilka warzywnych dni, na które dzieci z niecierpliwością czekają. 


                                                                                                                  Kamila Korneluk 

  • Pszczółki przygotowują babeczki wielkanocne do koszyczka

   26.03.2024 13:51

   We wtorek 26 marca maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się przygotowując wielkanocne babeczki do świątecznego koszyczka.
   Babeczki oraz słodkie dekoracje przygotowała mama Marcelinki, pani Joanna Chiluk, natomiast w dekorowaniu tych słodkości pomagała Michalina – starsza siostra Marcysi.
   Zabawa w przyozdabianie babeczek sprawiła Pszczółkom niezwykle wiele radości – maluchy stworzyły cukiernicze cudeńka. Oczywiście zachwyt wywołała także możliwość zjedzenia babeczek, które bardzo szybko zniknęły z talerzyków.
   Dzieci zabrały także babeczki do domu – Pani Asia przygotowała bowiem Pszczółkom solidną porcję słodkości.
   Przedszkolaki po zakończonych warsztatach chętnie wzięły udział także w mini-wielkanocnej sesji zdjęciowej.
   To był bardzo słodki i kolorowy dzień w życiu Pszczółek.

                                                                                                   Kamila Korneluk
    
  • Pszczółki poznają wielkanocne tradycje

   25.03.2024 20:08

   Maluchy z grupy Pszczółek, podobnie jak inne przedszkolaki, rozpoczęły przedświąteczne przygotowania do świąt. Poniedziałek upłynął czterolatkom na poznawaniu zwyczajów świątecznych – dzieci rozmawiały o symbolach Wielkanocy oraz zawartości koszyczka wielkanocnego. Wiele radości sprawiło maluchom malowanie pisanek – zarówno barwnikami, jak i naturalnymi sposobami. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały papierowe pisanki.
                                                                          Kamila Korneluk