• Laboratoria Przyszłości

   30.08.2022 16:27
               Nasza Szkoła  bierze udział w projekcie Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów. To  inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ideą przedsięwzięcia jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
               W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe w wysokości 125 700 złotych. Wszystkie środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu i oprogramowania do wykorzystywania na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych oraz na lekcjach dodatkowych.
               Zakupiliśmy drukarkę 3D wraz z zapasem filamentu w różnych kolorach. Do drukarki dokupiliśmy, kompatybilny z nią skaner, głowicę grawerującą oraz laptop do jej obsługi. Szkoła wzbogaciła się również w sprzęt do rejestracji obrazu i dźwięku – wysokiej klasy aparat fotograficzny z osprzętem (statyw, gimbal, dodatkowy obiektyw, lampa błyskowa, mikrofon, lampy na statywach do oświetlania planu), zestaw nagłownych mikrofonów bezprzewodowych. Zakupiliśmy również mikrokontroler, stacje lutownicze wraz z akcesoriami i zestawami do nauki lutowania.
               Istotną część funduszy pochłonęły Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającym ich funkcjonowanie oraz dostęp do platformy z online z materiałami do wykorzystywania na zajęciach edukacyjnych.
               Zakupiliśmy również klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami oraz obudowa dydaktyczną (podręczniki z gotowymi projektami do wykonania). Nabyliśmy dwa  rodzaje takich klocków: do nauki mechaniki i elektroniki. Kupiliśmy również zestaw do nauki kodowania i programowania robotów, zawiera on roboty oraz materiały do ich programowania. 
               Nowy sprzęt wzbogaci również pracownie biologiczno-chemiczną i fizyczną (wysokiej jakości mikroskop klasyczny z kamerą cyfrową oraz mikroskop cyfrowy z wbudowanym wyświetlaczem, pirometr, zasilacz laboratoryjny, zestawy do budowania obwodów elektrycznych). Do przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyka, fizyka, chemia, geografia) zakupiliśmy również multimedialne pracownie, które zawierają ogromną bazę materiałów online do wykorzystywania na zajęciach.
               Wszystkie zakupione materiały będą wykorzystywane na obowiązkowych zajęciach w klasach od pierwszej do ósmej. Przy takim bogactwie i różnorodności zakupionych pomocy, praktycznie każdy nauczyciel będzie mógł je wykorzystywać na swoich lekcjach. Jedynym ograniczeniem jest pomysłowość i kreatywność. Przygotowaliśmy również wybór dodatkowych zajęć dla uczniów z robotyki, konstruowania, programowania, elektroniki tak aby jeszcze efektywniej wykorzystywać zakupiony sprzęt.
               Dzięki pozyskanemu sprzętowi nasi uczniowie  będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności: sprawności manualne i techniczne, umiejętność samodzielnego i twórczego myślenia, myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej.  
   Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy od roku szkolnego 2022/2023, podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki. Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

    Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria/

   Małgorzata Kamińska
   Szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości
    
  • PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2021/2022

   17.08.2021 17:19

   Podręczniki do religii Rodzice zakupują we własnym zakresie (jeżeli podręcznik jest taki sam jak w ubiegłym roku można odkupić używany).


   RODZICE NA ROK SZKOLNY 2021/2022 KUPUJĄ TYLKO RELIGIĘ
   podreczniki_do_religii_na_rok_szkolny_2021_2022.docx
  • PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2021/2022

   17.08.2021 17:17

   Podręczniki do religii Rodzice zakupują we własnym zakresie (jeżeli podręcznik jest taki sam jak w ubiegłym roku można odkupić używany).

   RODZICE NA ROK SZKOLNY 2021/2022 KUPUJĄ TYLKO RELIGIĘ


   podreczniki_do_religii_na_rok_szkolny_2021_2022.docx
  • Czytaj on-line!

   24.11.2020 11:43
    
   Adres strony internetowej, na której dostępne są linki od korzystania z zasobów ponad 300 bibliotek cyfrowych. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych, każdego, kto szuka wiedzy i rozrywki.
                                                                                         
                                                                                                                                    A. K.
  • Dzień Głośnego Czytania

   30.09.2020 13:13

    

            29 września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiony on został w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data  ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci.

               Kornelia, Zuzia i Zuzia, ubrane w bajkowe stroje, zachęcały najmłodszych uczniów do wypożyczania i czytania książek, czytając fragmenty i zadając zagadki. Uczniowie dobrze się bawili i mieli okazję zapoznać się z ofertą nowości w bibliotece szkolnej.

    

   A.K.