• Strażacy z wizytą u przedszkolaków

• 07.05.2023 12:19

• Czwartego maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Wszyscy wiemy, jak bardzo trudna i ważna jest ich służba. Chcąc ją  przybliżyć naszym przedszkolakom, zaprosiliśmy  strażaków z OSP Terespol. Piątego maja na sygnale dźwiękowym wjechał do nas duży strażacki wóz. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem go oglądały. Panowie zaprezentowali nam jego wyposażenie i strój, który noszą strażacy. Dzieci miały okazję przymierzać hełmy i trzymać w rękach bardzo ciężkie nożyce. Dowiedziały się przy tym, do jakich akcji są wzywani strażacy. Dużo radości sprawiła możliwość lania wody ze specjalnego węża strażackiego. Na zakończenie chętne  dzieci mogły wejść do środka wozu, aby tam z bliska mu się przyjrzeć.
        Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Terespol za tak wielkie zaangażowanie i możliwość przybliżenia nam służby, którą pełnią. Była to wspaniała lekcja dla naszych przedszkolaków.

A. Antoniuk
                                                K. Karmasz