• 21.09.2024
        • Dyniowa przygoda Pszczółek na farmie w Kołczynie

• 20 września dzieci z grup Pszczółek oraz Jagódek udały się do położonego nieopodal Kołczyna, by przeżyć świetną przygodę na Farmie Dyniowej.
          Przedszkolaki oraz ich wychowawczynie i opiekunów zachwyciła piękna aranżacja terenu, oczywiście z dynią w roli głównej.
          Animatorki podzieliły dzieci na grupki i zorganizowały szereg zabaw zręcznościowych, ruchowych i logicznych – maluchy m.in. jeździły konikami przez przeszkody, skakały w workach, przeciągały linę, grały w fińskie kręgle czy przemierzały ścieżkę sensoryczną. Największą radość sprawiło dzieciom szukanie skarbów w labiryncie z kukurydzy. Po pysznym obiadku i deserku – wszyscy objadali się pysznym ciastem dyniowym – przedszkolaki bawiły się na terenie farmy. Przewoziły dynie, gotowały w błotnej kuchni czy bawiły na huśtawce.
          Zabawy i wrażeń nie było końca – dzieci chętnie pozowały na tle dyniowych chatek oraz dyniowych kącików odpoczynku, czy też siadając na traktorze.
          Podczas tej wycieczki zrealizowany został także cel doradztwa zawodowego, dzieci poznały pracę rolnika i etapy tworzenia plantacji dyniowej.
          To był cudownie spędzony dzień, a Farma Dyniowa to niesamowite miejsce, do którego na pewno wrócimy w przyszłym roku.