• Wycieczka Biedronek i Stokrotek na Komisariat Policji w Terespolu.

• 10.10.2024 11:46
      •   8 października dwie grupy 6 – latków wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Policji w Terespolu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.Wizyta rozpoczęła się na dyżurce, gdzie przywitali nas rodzice naszych uczniów pani Marta Jakuszko i pan Andrzej Przygocki.

•     Zaproszono dzieci do obejrzenia dyżurki z drugiej strony gdzie z uwagą słuchaliśmy opowieści o pracy policji, zaprezentowano jak kontaktują się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie. Widzieliśmy sprzęt, który wykorzystują do swojej pracy policjanci: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną, umundurowanie. Atrakcją dla dzieci była możliwość złożenia swojego odcisku palca. Najciekawszym momentem była wizyta w pomieszczeniu, w którym znajduje się lustro weneckie. Pani Marta poprosiła dzieci o rozwiązanie kryminalnej zagadki i rozpoznanie sprawcy.  W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam numer alarmowy i numer na policję 997 i 112. Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne pojazdy. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych oraz o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Pod koniec spotkania przedszkolaki obdarowane zostały upominkami i wraz z policjantem wykonały pamiątkowe zdjęcie i podziękowały za przeprowadzone spotkanie.

Spotkanie w Komisariacie Policji wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY!