• 20.10.2024 11:40
      •               Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej społeczności szkolnej. To wyjątkowy moment w roku, kiedy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz obsługa techniczna i administracyjna mogą wspólnie świętować i docenić znaczenie nauki w naszym życiu. Jak to ujął Arystoteles: "Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy". Ten aforyzm doskonale oddaje sens naszej ciągłej dążności do zdobywania nowych umiejętności i poszerzania horyzontów.

• Szczególnym momentem obchodów było ślubowanie uczniów klas 1a i 1b. To ważne wydarzenie, podczas którego najmłodsi uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązując się do sumiennej nauki i szanowania szkolnych zasad. W uroczystości tej oprócz dyrektora szkoły p. Michała Świerzbińskiego i wychowawczyń p. Anny Roguskiej i p. Beaty Wolczyk towarzyszyli dzieciom najbliżsi członkowie rodziny.

Starsi uczniowie z kl. 7a i 8a pod opieką p. Doroty Poleszczuk przygotowali program artystyczny, który został uświetniony występem szkolnego chóru „Corda Vox” pod batutą p. Tomasza Jezuita. Warto również wspomnieć, że nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora oraz Nagrody Burmistrza Miasta Terespol, co jest dowodem na docenienie ich ciężkiej pracy i poświęcenia dla edukacji. Rada Rodziców również złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej na ręce dyrektora szkoły.

Ten świąteczny dzień uzmysławia, że edukacja jest fundamentem naszego społeczeństwa i kluczem do przyszłości. Dlatego tak ważne jest, abyśmy każdego dnia pamiętali o jej wartości i starali się rozwijać nasze umiejętności. Człowiek uczy się przez całe życie.

Dziękujemy p. Annie Ostrożańskiej, która zadbała o dekorację podkreślającą odświętny charakter Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.