• 2 października Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

• Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
        jest świętem obchodzonym corocznie 2 października, które ustanowione zostało
        przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2006 roku,

• uchwalone w rezolucji A/RES/61/271, zainspirowanej poglądami propagatora pacyfizmu Mahatmy Gandhiego (ur. 2 października 1869 roku).

Obchody tego dnia są również okazją do refleksji nad naszym codziennym zachowaniem. Przemoc ma wiele twarzy — nie jest to tylko agresja fizyczna, ale również przemoc psychiczna, emocjonalna, ekonomiczna. Szczególnie popularna w dzisiejszych czasach jest cyberprzemoc, która w dobie cyfryzacji stała się poważnym problemem. Pamiętajmy, że każdy z nas, poprzez codzienne wybory i działania, może przyczynić się do tworzenia świata opartego na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Starsze klasy podczas spotkań z wychowawcą realizowały zajęcia warsztatowe na temat, czym jest agresja  i  jak przeciwdziałać agresji. Młodsze dzieci z klas I-III wykonały pracę plastyczną na temat pokój na świecie bądź „Nie” dla przemocy w szkole.

Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością. Zapraszamy do galerii.

Psycholog Magdalena Sielska

Pedagog Małgorzata Bronisz