• Kilka propozycji do przejrzenia

   20.03.2021 20:02

   Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom.

   Proponuję link do bogatej oferty edukacyjnej IPN

   https://edukacja.ipn.gov.pl/

   oraz do artykułu na temat bezpieczeństwa podczas pracy zdalnej

     https://blog.assecobs.pl/6-zasad-bezpiecznej-pracy-zdalnej/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=pracazdalna_zainteresowania&utm_content=1

   Link, który może pomóc rodzicom -   N@rzędziownik Rodzica https://sway.office.com/ULFRm6FsdHaI8NZb?ref=Link&loc=mysways

   Darmowe książki w Internecie

   Lektury.gov.pl

   ChmuraCzytania.pl

   Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni

   Audiobooki

   Polska-Poezja.pl

   Spotify

   Audio-Bajki.pl

   Bajkowisko.pl

  • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

   02.04.2020 13:42

   2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Dzień Książki dla Dzieci, ma on na celu rozpowszechnienie książek i  wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku.
   Zajrzyjcie do biblioteki internetowej Wolne lektury.pl na pewno znajdziecie coś ciekawego. Dzisiaj polecam książki Frances Hodgson Burnett.
   Mała księżniczka to, obok Tajemniczego ogrodu i Małego lorda, jedna z jej najbardziej znanych powieści. Ponadczasowa opowieść o przyjaźni i sile charakteru.
   Tajemniczy ogród -  Mary Lennox, dziewczynka w  pozornie mrocznym otoczeniu odnajduje przyjazne dusze i sama zaczyna się zmieniać. Szczególnie od chwili, gdy pewien mały ptaszek pokaże jej drogę do klucza i ukrytych drzwi do zamkniętego ogrodu. A to dopiero pierwsza z tajemnic…

  • Wielkanocny Konkurs Przedszkolaków

   Wielkanocny Konkurs Przedszkolaków

   02.04.2020 10:58

   Kochani! 

    

   W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, trochę inne niż zwykle, zachęcamy wszystkich chętnych przedszkolaków z grup 5- 6 latków

   do wykonania prac z masy solnej pt.  „WIELKANOCNE INSPIRACJE .''

   Po wyschnięciu prac można je pięknie pomalować farbami i ozdobić.

   Rodziców prosimy o podpisanie pracy dziecka, sfotografowanie i przesłanie na adres mailowy naszej szkoły: zsp1_terespol@wp.pl.

   Wszystkie  nadesłane prace opublikujemy.

    

   A oto  przepis na masę solną

   Przepis jest banalnie prosty… i to jest cudowne w przygotowaniu masy solnej. Składa się tylko z 4  składników: mąki pszennej, mąki ziemniaczanej, soli i wody. Mąkę i sól przygotowujemy w takiej samej ilości np.:

   • 1 szklanka mąki
   • 1/4 szklanka mąki ziemniaczanej
   • 1 szklanka soli;
   • ok. 0,5 szklanki woda.

   Zacznijmy od tego, że do głębokiej miski wsypujemy mąkę i sól. Dokładnie mieszamy i wlewamy niewielką ilość wody. Mieszamy, rozgniatamy grudki, dodajemy odrobinę wody i ponownie mieszamy. Ilość wody jest tu kluczowym czynnikiem i trzeba ją wlewać stopniowo. Ciasto wyjmujemy na stół lub stolnicę i ugniatamy, aż będzie gładkie (około 5 minut).

                                                                   

   Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawieJ

    

    

    

  • Miła wizyta

   09.05.2019 12:38

   Grupa pięciolatków  bywa częstym gościem w bibliotece szkolnej. Miłą niespodziankę zrobiły dzieci 8 maja - w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, kiedy to z Panią Kamilą przyszły z pięknym plakatem i samodzielnie wykonanymi laurkami, pełnymi kwiatów i serduszek.

  • VII Szkolne Dyktando

   27.02.2018 13:34

   21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji jak co roku odbyło się Szkolne Dyktando, wzięło w nim udział 29 uczniów. Mistrzem ortografii w szkole podstawowej została Oliwia Tymon z klasy V b, w gimnazjum Mistrzem ortografii został Kacper Wieczorek z klasy II B. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Szołoniuk, Martyna Szot, Małgorzata Tymoszuk, Adrian Zielonka, Oliwia Ptasińska, Bartłomiej Łukaszuk i Paweł Miszczuk. Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział i zechcieli sprawdzić swoje umiejętności językowe dziękujemy i gratulujemy!

   A. Klim