Cele konkursu:
-Przedstawienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska przyrodniczego oraz ukazanie możliwości poprawy takiego stanu, poprzez ciekawe, działania i inicjatywy.
-Pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska, dzięki udziałowi w akcjach, imprezach i innych działaniach proekologicznych, co daje im poczucie posiadania osobistego wpływu na zmiany w stanie środowiska.
-Wzmacnianie świadomości dzieci, młodzieży i mieszkańców miasta w zakresie działań proekologicznych podejmowanych w ich mieście.
-Przybliżanie infrastruktury służącej ochronie środowiska w miejscu zamieszkania.
Laureatami konkursu plastycznego w kategorii klas 4-8 przeprowadzonego przez p. E. Rudzką, M. Kamińską, M. Sielską zostali:
I miejsce - Jagoda Wróblewska – kl. 6 b
II miejsce - Hanna Terpiłowska - kl 4b
III miejsce - Aleksandra Bagrońska i Karolina Lubeńczuk – kl.6 b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!