• Wizyta czworonożnego gościa

• 05.04.2023 20:35

• We wtorek 4 kwietnia maluchy z naszego przedszkola miały wyjątkowych gości, którzy przybyli do Nadbużańskich Skrzatów, aby podziękować przedszkolakom za wszystkie dary przekazane na rzecz schroniska Azyl w Białej Podlaskiej.
        Kierownikowi oraz wolontariuszce  towarzyszyła śliczna sunia, która od dwunastu lat przebywa w schronisku, traktując je jak ukochany dom. Piesek podchodził do dzieci obwąchując je i pozwalając się głaskać, wywołując u maluchów prawdziwą radość.
        Kierownik schroniska Marek Pawłowski opowiedział o pracy w tym szczególnym dla zwierzaków miejscu oraz ich potrzebach, a także sposobach na pozyskiwanie karmy dla piesków oraz kotów. Opowiedział również na czym polega opieka na zwierzętami oraz w jaki sposób można adoptować zwierzaki.
        Wolontariuszka z kolei wyjaśniła na czym polega wolontariat w schronisku i dlaczego bezinteresowna pomoc dla zwierząt jest taka ważna.
        Przedszkolaki przekazały gościom m.in. kilkadziesiąt kilogramów karmy zebranej podczas zbiórki na rzecz schroniska corocznie organizowanej przez wychowawczynię Kamilę Korneluk, która także przygotowała to wyjątkowe spotkanie dzieciaków z podopieczną schroniska.
        W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dzieciom oraz rodzicom za aktywne i hojne włączenie się w tą akcję.

KK