Pomarańczowy dzień

02.11.2021 16:18

29 października w grupach 3- latków dominował kolor pomarańczowy, wszystko było związane z tym  kolorem. Dzieci miały na głowach marchewkowe opaski, a na ubraniach marchewkowe przypinki.  W tym dniu przedszkolaki rozróżniały pomarańczowe owoce i warzywa, a także odgadywały zagadki.   Dowiedziały się o  witaminach jakie są  w nich zawarte i właściwościach leczniczych. Nie zabrakło również zabaw muzyczno- ruchowych z tym kolorem.  Maluszki wykonały pracę plastyczną wyklejając   marchewkę. Wspólnie z paniami przygotowały przepyszny sok, który potem degustowały. Na zakończenie zajęć z kolorem pomarańczowym wszyscy razem wykonaliśmy taniec do piosenki  ,,Urodziny Marchewki”. Pomarańczowy dzień upłynął nam pod znakiem  dobrej  zabawy i zdrowia.

W. Sacharczuk i K. Karmasz

Dzień Chleba w Przedszkolu

16.10.2021 13:20

Na zakwasie, drożdżowy, pszenny, z ziarnami- święto chleba w 2021 roku przypada 16 października. Nasze Przedszkolaki  już w piątek przystąpiły do obchodów tego wyjątkowego dnia. Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości. Spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba  został ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. W naszym Przedszkolu  także postanowiliśmy uczcić to święto. Dzień rozpoczęliśmy od poznania etapów produkcji chleba. Jak się okazało nie jest to takie proste, by  ulubiony chleb trafił do naszych domów. Wymaga to pracy i zaangażowania wielu ludzi. Przedszkolaki poznały również  różne rodzaje mąki. Od pszennej po kukurydzianą , czy żytnią.  Nie zabrakło też prób własnoręcznego wyrabiania ciasta i formowania bułeczek i rogalików. Na koniec wszyscy przystąpiliśmy do degustacji chleba i bułeczek z naszej terespolskiej piekarni.  Dzień Chleba stał się wspaniałą okazją by przybliżyć dzieciom ważny aspekt szacunku do samego chleba jak i pracy wykonanej przy jego produkcji.

K.Karmasz i W.Sacharczuk

Muzykujące przedszkolaki

02.10.2021 10:08

W piątek 1 października w grupach 3-latków  obchodzony był dzień muzyki. Z tej okazji maluchy wraz z panią Kasią Karmasz oraz Marzenką Grygorowicz brały udział w muzycznych zabawach. Poznały także instrumenty muzyczne. Zabawom nie było końca. Dzieci chętnie grały na bębenku, tamburynie i cymbałkach. Jednak największe zainteresowanie wzbudził akordeon. Muzyczny dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

K. Karmasz

Nadbużańskie Skrzaty zwyciężają

15.06.2021 13:53

Od 8 do 14 czerwca trwało głosowanie na imię dla naszego przedszkola.

Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola oddali łącznie 138 głosów.
      Ostateczne wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Nadbużańskie Skrzaty – 113 głosów

Kornela Makuszyńskiego – 6 głosów

Jana Brzechwy – 16 głosów

Marii Konopnickiej – 3 głosy

Uroczystości nadania imienia dla przedszkola odbędą się jesienią 2021 r.

Rozpoczynamy głosowanie na imię naszego przedszkola

07.06.2021 12:46

Od 8 czerwca (wtorek)  do 14 czerwca (poniedziałek) odbywać się będzie głosowanie na imię dla naszego przedszkola.

W głosowaniu weźmie udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy przedszkola oraz rodzice naszych przedszkolaków.

Na kartach do głosowania zaznaczać będziemy tylko jedną z 4 propozycji. W zgłoszeniach na nazwę przedszkola znalazły się:

- Nadbużańskie Skrzaty;

- Kornela  Makuszyńskiego;

- Jana Brzechwy;

- Marii Konopnickiej.

Skrzynki do głosowania, do których swoje karty wrzucać będą rodzice, ustawione zostaną przy drzwiach do przedszkola.

Zachęcamy wszystkich rodziców do głosowania.