Dzień Strażaka

09.05.2022 20:15

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Strażacy to niezwykle odważni ludzie. O tym, jak ważna jest ich praca i jak duży należy im się szacunek, rozmawialiśmy w minioną środę z przedszkolakami. Maluszki dowiedziały się, co potrzebne jest strażakom w ich pracy. Jak wygląda ich strój, a także pod jaki numer należy dzwonić w razie potrzeby. Dzień ten był dla wszystkich bardzo wesoły, a zarazem bardzo pouczający.

28.04.2022 20:11

Dnia  22 kwietnia nasze przedszkolaki miały okazję obchodzić Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu maluchy z grupy trzylatków dowiedziały się jak dbać o środowisko, a także w jaki sposób pomóc naszej planecie, by była czysta i piękna. Dzieci wspólnie uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci. Brały udział w zabawach ruchowych. Słuchały ekologicznych piosenek i wierszyków przybliżających im to święto. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, wyklejając planetę Ziemię. Wykorzystując, zaś rolki po papierze stworzyły piękne drzewa, które teraz zdobią naszą salę.

Ruch to zdrowie

14.04.2022 13:30
      ,,Ruch to zdrowie"- zgodnie z tą zasadą rozpoczęliśmy piątkowy ranek od wspólnych ćwiczeń i zabaw ruchowych. Wiadomo, że najbardziej do działania mobilizuje towarzystwo innych, więc wszyscy z wielkim zapałem wykonywali poszczególne zadania. Po ćwiczeniach był poczęstunek ( marchewką i jabłkiem) no i oczywiście łyk zdrowej wody. Energii wystarczyło nam na cały dzień!

Wiesława Sacharczuk

Przedszkolna pisanka

12.04.2022 20:14

12.04.2022 r w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny pt. „Przedszkolna pisanka". Wzięły w nim udział grupy 3 i 4 - latków. Pisanki, które wykonały przedszkolaki, prezentowały różne techniki plastyczne, były kolorowe i pomysłowe. Za zaangażowanie i duży wkład pracy wszystkie grupy zostały nagrodzone - otrzymały w nagrodę różne gry oraz pamiątkowy dyplom.

Ilona Szczepańska-Huk

Wizyta Pana Leśniczego w przedszkolu

07.04.2022 07:13

W dniu 6 kwietnia do naszego przedszkola przybył pan leśniczy z Nadleśnictwa Chotyłów. W tym wyjątkowym spotkaniu udział wzięły dzieci z grupy 3- latków i 4-latków. Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy. Mówił o zwierzętach mieszkających w lesie i o ich potrzebach. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się będąc w lesie i jakich zasad przestrzegać. Na koniec maluchy same zadawały pytania panu leśniczemu, który wnikliwie na nie odpowiadał. Dzieci otrzymały także pamiątkowe magnesy i kolorowanki ze zwierzętami. Dzisiejsze spotkanie było bardzo interesujące i z pewnością poszerzyło naszą wiedzę o lesie i jego mieszkańcach.