Historia zamknięta w przedmiotach czyli kącik regionalny

14.11.2022 21:06
      Niezwykły kącik regionalny stworzyły na przedszkolnym korytarzu wychowawczynie Marzenna Grygorowicz oraz Ilona Białowąs.
      Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły mają niepowtarzalną okazję zobaczyć eksponaty, które niegdyś stanowiły wyposażenie niemal każdego domu.
      Obrusy i narzuty, naczynia, kołowrotek czy tara to zaledwie kilka z tych wyjątkowych okazów. Oglądający wystawę mogą także podziwiać piękne stare zdjęcia czy książki.
      Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji wychowawczyni Marzenny Grygorowicz, która z radością udostępniła je wszystkim przedszkolakom, aby móc przekazać im chociaż odrobinę historii i tradycji polskich.

KK

Święto Niepodległości u najmłodszych przedszkolaków

14.11.2022 20:53
      10 listopada nasze maluszki, podobnie jak cała społeczność szkolna oraz starszaki, uczciła obchody Święta Niepodległości.
      W salach oraz na przedszkolnym korytarzu pojawiły się okolicznościowe gazetki, a dzieci rozmawiały o swojej ojczyźnie i patriotyzmie. Przedszkolaki śpiewały patriotyczne piosenki i wykonywały prace plastyczne nawiązujące do symboli narodowych.
      Ukoronowaniem obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, który z wielkim oddaniem śpiewały zarówno trzylatki, jak i czterolatki, którym towarzyszyły sześciolatki z grupy Wiewiórek.
      To był bardzo uroczysty i piękny dzień.
      KK

Cuda z jesiennego liścia

14.11.2022 20:52
      W środę 9 listopada odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród w konkursie plastycznym „Cuda z jesiennego liścia” w grupach Jagódek, Pszczółek, Stokrotek, Wiewiórek oraz Biedroneczek, natomiast 10 listopada nagrodzone zostały dzieci z grupy Krasnoludków, Jeżyków, Skowronków oraz Sówek.
      W konkursie udział wzięło 43. dzieci, które wspólnie z rodzicami przygotowały prawdziwe jesienne arcydzieła. Prace były niezwykle pomysłowe i bardzo piękne, a głównym bohaterom czyli liściom towarzyszyły inne dary natury, jak np. szyszki, żołędzie.
      Na przedszkolnych korytarzach pojawiły się jeżyki, makiety lasów, czy liściaste lampki, a na tablicach zawisły m.in. piękne lwie głowy, czy bukiety kwiatów.
      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowe książeczki oraz kredki.
      Nagrody przedszkolakom wręczyła wice-dyrektor Edyta Krzemińska wspólnie z organizatorkami konkursu, wychowawczyniami Kamilą Korneluk oraz Anną Antoniuk.
                  K.K i A.A
    • XIX Olimpiada Przedszkolaka

13.06.2022 09:55

XIX Olimpiada Przedszkolaków

9 maja na terenie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego miała miejsce XIX Olimpiada Przedszkolaków. Zoorganizowana została przez Klub Olimpijczyka funkcjonujący przy ALO pod kierownictwem pana Andrzeja Korbala i Krystyny Pucer wraz z  młodzieżą . Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  Piknik olimpijski odbył się już po raz XIX , po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię.