Aktualności sportowe
WYNIKI ROZGRYWEK W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
03.02.2025 14:08W dniu 20 stycznia w naszej szkole odbyły się eliminacje międzygminne w mini koszykówce chłopców. Po ciężkim meczu pokonaliśmy SP Piszczac 18 : 16. Wygrana dała naszym zawodnikom awans do Finału Powiatu, który odbył się w Konstantynowie 28 stycznia. Tam w półfinale musieliśmy uznać wyższość uczniów z Międzyrzeca Podklaskiego, przegrywając 17 : 15. W meczu o III miejsce przegraliśmy z SP Łomazy 12 : 10. Najlepszą szkołą naszego powiatu okazali się gospodarze, którzy po dogrywce pokonali SP 2 Międzyrzec Podl.SP Terespol Reprezentowali: Żuk Filip, Tymon Mikołaj, Jóźwik Jakub, Wawryszuk Oskar, Brela Krzysztof, Pietraszuk Mikołaj, Jakuszko Michał, Sacharuk Kamil, Sapiecha Antek, Chojecki Karol, Szymanowski Mateusz, Jakimiuk Paweł
PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO
08.12.2024 10:04PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2023\24Delegacja naszej szkoły - nauczyciel Grzegorz Machnowski oraz uczennica Lena Machnowska - w imieniu uczniów odebrali z rąk Wicestarosty Bialskiego p.Artura Grzyba puchar oraz dyplom za zwycięstwo we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego za rok szkolny 2023\24. Uroczystość odbyła się 27 listopada w hali sportowej LO im Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Nasza szkoła zwyciężyła w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (uczniowie klas VII-VIII) z wynikiem 710 punktów.WYWALCZYLI AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
20.10.2024 10:04WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ JEDYNKI18 października w Tomaszowie Lubelskim odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach prawo startu miały dwie reprezentacje naszej szkoły - chłopcy klas IV-VI i VII-VIII. Pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w młodszej kategorii wiekowej i ukończyli zawody na wysokim VI miejscu w województwie.
Prawdziwy popis i ogromną niespodziankę sprawili jednak uczniowie klas VII - VIII rywalizujący w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu sztafetowym na dystansie 6x1200m. Po pierwszej zmianie nasza drużyna zajmowała odległe dziesiąte miejsce. Eryk Steć, który przystąpił do biegu na drugiej zmianie, przyprowadził naszą drużynę na czwartej pozycji dającej nadzieję na włączenie się do rywalizacji o medale. Na kolejnych zmianach nasi uczniowie utrzymywali się w czołowej trójce zawodów. Ostatnia zmiana to prawdziwy popis lidera naszej sztafety SZYMONA TRZASKALSKIEGO, który wyruszył na trasę z 15 sekundową stratą do prowadzących reprezentantów lubartowskiej trójki i zapewnił naszej reprezentacji awans do FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO, kończąc zawody na pierwszym miejscu.
FINAŁ OGÓLNOPOLSKI ODBĘDZIE SIĘ W TOMASZOWIE LUBELSKIM 25 PAŹDZIERNIKA 2024r. Wystartuje w nim szesnaście najlepszych drużyn w Polsce, wśród nich nasi reprezentanci.
Uczniowie, którzy wywalczyli awans to : KRZYSZTOF GOŁĘBIOWSKI, ERYK STEĆ, JAKUB MACHNOWSKI, JAKUB SZELĄG, MAKSYMILIAN KUŹNICKI, SZYMON TRZASKALSKI oraz SZYMON MARCZEWSKI.
Skład reprezentacji klas IV-VI: KRZYSZTOF BRELA, FILIP ŻUK, MATEUSZ SZYMANOWSKI, MIKOŁAJ TYMON, WIKTOR NAJMAN, KAMIL SACHARUK oraz JAN SZUT.
GRATULUJEMY I POWODZENIA W TOMASZOWIE.



FINAŁ REJONU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
11.10.2024 11:07WYWALCZYLI AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
10 października w Adamowie odbył się Finał Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ oraz IGRZYSKA DZIECI. W śród startujących drużyn w zawodach wzięły udział trzy reprezentacje naszej szkoły. Do zawodów wojewódzkich awans uzyskały po dwie najlepsze szkoły z każdego biegu. Po bardzo zaciętej rywalizacji obie drużyny naszych chłopców (klas IV-VI i VII-VIII) ukończyły zawody na drugim miejscu, dzięki czemu uzyskały awans do kolejnego etapu. Dziewczęta klas IV-VI ukończyły zawody na miejscu piątym.
FINAŁ WOJEWÓDZKI zostanie rozegrany 18 października w Tomaszowie Lubelskim.
Naszą szkołę reprezentowali - MIKOŁAJ TYMON, KRZYSZTOF BRELA, KAMIL SACHARUK, FILIP ŻUK, MATEUSZ SZYMANOWSKI, WIKTOR NAJMAN, JAN SZUT oraz NIKOLA ZASIUK, KAROLINA MIKOŁAJUK, JULIA KUROWSKA, JOANNA LEONENKO, MARTYNA CZAPSKA, ZUZANNA MAROSZCZUK, MARIA STEĆ.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej - JAKUB MACHNOWSKI, JAKUB SZELĄG, KRZYSZTOF GOŁĘBIOWSKI, SZYMON TRZASKALSKI, WIKTOR PAWLUCZUK, ERYK STEĆ, MAKSYMILIAN KUŹNICKI.


POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO NA BIEGOWO
04.10.2024 16:13BIEGI IM. WINCENTEGKO KOZŁOWSKIEGO W TERESPOLUPoczątek roku szkolnego to tradycyjnie rywalizacja sportowa w biegach przełajowych i ulicznych. Pierwsze zawody w nowym roku szkolnym odbyły się na miejskim stadionie w Terespolu. Były to 32. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego. Zawody rozpoczęły się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim i ściągnęły reprezentantów powiatu miejskiego i grodzkiego. Nasza szkoła wystawiła silną reprezentację, która zdobyła siedem medali wygrywając cztery biegi.
Miejsca w pierwszej trójce zawodów zajęli - IGNACY HOŁOMIEJ, NIKOLA ZASIUK, ANIELA ARSENIUK - CHILUK i SZYMON TRZASKALSKI wygrywając swoje biegi. Na drugim stopniu podium do mety dobiegli JAKUB SACHARUK i WIKTORIA KRÓL, a na trzecim JOANNA LEONIENKO.
W czołowej dziesiątce zawodów do mety dobiegli - Alicja Bujwid(6), Miłosz Machnowski(8), Martyna Czapska (9), Karolina Mikołajuk (9),Mikołaj Tymon (4) oraz Jakub Machnowski (5).
Serdecznie gratulujemy.
POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE W WISZNICACHW Wisznicach odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe im.Władysława Zawadzkiego. W zawodach startowali reprezentanci terespolskiej jedynki, którzy w ramach Igrzysk Dzieci w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży byli najlepsi. Dorobek indywidualny naszej reprezentacji to osiem medali w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Najlepsi w swoich biegach - IGNACY HOŁOMIEJ, NIKOLA ZASIUK, ANIELA ARSENIUK - CHILUK i SZYMON TRZASKALSKI.
Ponadto miejsca na podium zajęli - WIKTORIA KRÓL (2), LENA SOKÓŁ(3), MIKOŁAJ TYMON(3) i JAKUB MACHNOWSKI(3).
W czołowej dziesiątce do mety dobiegli - Alicja Bujwid (6), Kamil Sacharuk (4), Eryk Steć (5) i Krzysztof Gołębiowski (6).
Gratulujemy.




