Aktualności

          • Rodzice dzieciom – wspólne chwile z książką

          • W minionym półroczu rodzice aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola, czytając dzieciom bajki i opowiadania. Dzieci miały również okazję poznać język niemiecki dzięki spotkaniu poprowadzonemu przez jednego z rodziców. Wysłuchały bajki czytanej w języku niemieckim oraz poznały kilka podstawowych słów i zwrotów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas oraz owocną współpracę. Dzięki Państwa wsparciu dzieci uczestniczą w wielu ciekawych i wartościowych wydarzeniach.

          • Spotkanie z funkcjonariuszkami ze Służby Celno-Skarbowej

          • 17 czerwca nasze przedszkole odwiedziły panie ze Służby Celno-Skarbowej. Podczas ciekawego spotkania opowiedziały dzieciom o swojej pracy oraz zadaniach, jakie wykonują na co dzień. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć pokaz przeszukiwania walizek i dowiedzieć się, jakie przedmioty można przewozić przez granicę, a jakich przewozić nie wolno. Panie w przystępny i interesujący sposób przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa oraz znaczenie pracy funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Serdecznie dziękujemy za wizytę i ciekawe zajęcia, które wzbogaciły wiedzę naszych przedszkolaków.

          • Bezpieczne wakacje

          • Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1665 Wakacje tuż, tuż...

            Dnia 19 czerwca klasy III przygotowały krótki apel "Bezpieczne wakacje". Uczniowie przypomnieli jeszcze raz zasady, jakie powinniśmy stosować nie tylko podczas wakacji ale każdego dnia, by nic złego nas nie spotkało. Życzyli również koleżankom i kolegom udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.

          • Wycieczka klasy IIIc

          • Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1664

            Dnia 15 czerwca uczniowie klasy IIIc z inicjatywy rodziców wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej, na film „Drzewo magii”. Po przyjeździe pociągiem, do kina udaliśmy się spacerkiem. Padał przelotny deszcz, ale uczniowie byli przygotowani na trudne warunki pogodowe. Film wszystkim bardzo się podobał, opowiadał o rodzinie, która z dużego miasta przeniosła się na wieś, by hodować pomidory. Następnie przeszliśmy do pizzerii Roma, gdzie bardzo głodni zjedliśmy pyszną pizzę. By zdążyć na pociąg Intercity, przejechaliśmy taksówkami na dworzec PKP. Szczęśliwie wróciliśmy do domu.

            Należą się wielkie podziękowania mamom, które podjęły się zorganizowania i opieki na wycieczce.

          • Dzień Rodziny u Pszczółek


          • Z okazji Dnia Mamy i Taty Pszczółki zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Dzieci znakomicie odegrały swoje role, a mała sala przedszkolna stała się na chwilę mini teatrem. Piękne stroje i charakteryzacja, scenografia oraz muzyka i taniec zachwyciły, a rodzice z dumą patrzyli na umiejętności swoich pociech. 
            Uroczystość z okazji Dnia Rodziny zakończyła się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców. 
          • Konkurs plastyczny „Święta Królowa Jadwiga”

          • Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1662 W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Święta Królowa Jadwiga”, skierowany do uczniów klas pierwszych. Celem wydarzenia było przybliżenie dzieciom postaci królowej Jadwigi – patronki naszej i wielu innych szkół, wzoru dobroci, mądrości oraz troski o innych.

          • Moje Miasto

          • Terespol jest miastem o bogatej historii. Jego początki sięgają XVII wieku. Wcześniej w tym miejscu leżała osada Błotkowo. W 1697 roku właściciel Terespola Józef Bogusław Słuszka uzyskał miastu prawa miejskie i nadał nazwę Terespol na cześć swojej żony Teresy. Do XIX wieku miasto leżało w pobliżu rzeki Bug, a jego właścicielami były wielkie rody magnackie. W XIX wieku miasto zostało zniszczone i przesunięte na nowe miejsce w związku z budową twierdzy w Brześciu. Po I wojnie św. słynęło z uprawy ogórków. Po II wojnie św. jego rozwój warunkowała granica państwowa.

            Historię ważnych dla miasta miejsc postanowili na nowo odkryć uczniowie klasy VIII b. Zebrali oni informacje, które posłużyły do nagrania filmu. Scenariusz, nagranie i montaż wykonał Maciek Królik.


            Film

          • Krasnale z wizytą u młodszych kolegów i koleżanek

          • 18 czerwca Krasnale wspólnie ze swoimi paniami Katarzyną Nowacką i Iloną Szczepańską-Huk wybrały się do swoich młodszych kolegów z przedszkola z przedstawieniem teatralnym pt: ,,Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”. Barwna scenografia, muzyka, gra Krasnali natychmiast przeniosły maluszki w świat baśni. Przedszkolaki z ogromną ciekawością śledziły losy bohaterów bajki oraz aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, śpiewając znane im piosenki. Spektakl dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń, co tylko potwierdza tezę, że kontakt z teatrem rozwija dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość. Serdecznie dziękujemy maluszkom i ich Paniom za wspólnie spędzony czas w Waszym przedszkolu oraz za słodką niespodziankę. 

          • Dzień Rodziny u Krasnali

          • Dnia 10 czerwca w grupie Krasnali odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Tegorocznej uroczystości towarzyszyło hasło ,,Rodzina To Drzewo Pełne Miłości”. Celem tego spotkania była ogromna wdzięczność Krasnali rodzicom za ich bezwarunkową miłość, troskę i opiekę. Z tej okazji, Krasnale przygotowały montaż słowno- muzyczny, upominki oraz specjalnie dla Rodziców wystąpiły w przestawieniu teatralnym pt: ,,Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Po części artystycznej odbyły się wspólne konkursy i zabawy oraz słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział w uroczystości. 

          • SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNO-LEKSYKALNY Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO

          • Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1657 Już kolejny raz uczniowie klas 7. uczący się języka rosyjskiego uczestniczyli w szkolnym konkursie gramatyczno-leksykalnym. Wszyscy poradzili sobie znakomicie! Konkurs był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności językowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!            
             

          • DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

          • Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1656

            Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Terespolu stały się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania oraz przypomnienia postaci, która od lat inspiruje naszą społeczność. Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klasy 8a oraz szkolny chór Corda Vox pod batutą Tomasza Jezuita. 

          • Dzień Mamy i Taty u Jagódek


          • 2 czerwca w grupie Jagódki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
            Sześciolatki z przejęciem i wzruszeniem powitały przybyłych gości. Dzieci zaprezentowały przedstawienie "Czerwony Kapturek" oraz recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wręczyły  Rodzicom upominki dziękując za miłość i troskę. Wspólnie spędzone chwile upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i zaangażowanie.
          • Dzień Dziecka na sportowo – radość, ruch i wspólna zabawa

          • Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1654 1 czerwca na szkolnym Orliku odbyły się obchody Dnia Dziecka na sportowo, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego. Wydarzenie zostało podzielone na dwie grupy wiekowe – najpierw bawiły się klasy I–III, a następnie uczniowie klas IV–VIII.
             

          • Objawy psychosomatyczne u dzieci – kiedy ciało mówi o emocjach

          • Szanowni Państwo,

            bóle brzucha, głowy, częste infekcje czy nasilenie alergii nie zawsze mają podłoże medyczne. Czasami są sygnałem przeciążenia emocjonalnego, stresu lub trudnych doświadczeń, z którymi dziecko nie potrafi sobie poradzić. Takie dolegliwości nazywamy objawami psychosomatycznymi.

            Warto pamiętać, że objawy te są realne i nie są udawane przez dziecko. Mogą nasilać się w sytuacjach stresowych związanych ze szkołą, relacjami rówieśniczymi, zmianami w życiu rodzinnym, nadmiarem obowiązków czy przebodźcowaniem.

            Wczesne zauważenie niepokojących sygnałów i okazanie dziecku wsparcia może pomóc zapobiec poważniejszym problemom zdrowotnym w przyszłości.

            Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, która zawiera najczęstsze objawy psychosomatyczne, możliwe przyczyny oraz wskazówki, jak wspierać dziecko w radzeniu sobie z emocjami.

            Ulotka_Objawy_psychosomatyczne_u_dzieci.pdf

            Z wyrazami szacunku,
            M. Kamińska
            M. Bronisz
            M. Sielska

          • Wycieczka klas IV i V do Warszawy

          • Odnośnik: /photos/?photo=album&gallery=1653

            W wycieczce do Warszawy uczestniczyli uczniowie klasy IV a i IV b oraz kilkoro uczniów z klasy V.

            Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od warsztatów charakteryzacji w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Podczas zajęć uczniowie poznali tajniki pracy charakteryzatorów filmowych oraz dowiedzieli się, w jaki sposób za pomocą specjalnych technik i efektów można całkowicie odmienić wygląd aktorów. Największą atrakcją była część praktyczna, podczas której każdy mógł spróbować swoich sił i stworzyć własną filmową charakteryzację.