• Spotkanie z higienistką stomatologiczną

     • Wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej, aby podkreślić ten temat nasze przedszkole odwiedziła mama Wojtka, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Ilonka w bardzo ciekawej i przystępnej formie przedstawiła sposób dbania o zdrowy i piękny uśmiech. Opowiedziała o konsekwencjach jedzenia słodyczy w nadmiarze oraz o skutkach nie mycia zębów. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę.

     • Dzień Chłopaka- Sówki

     • Dzień Chłopaka to wspaniałe święto. W grupie Sówek minął w radosnej i miłej atmosferze. Dziękujemy rodzicom z trójki klasowej za pomoc w zoorganizowaniu dziśniejszego święta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć smiley
     • Pszczółki świętują Dzień Jabłka


     • Maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się świętując Dzień Jabłka. Dzieci rozmawiały o tym pysznym, a jednocześnie zdrowym owocu – poznawały jego budową, gatunki, smak i przetwory, które z niego powstają.
      Podzielone na grupki przedszkolaki rywalizowały wykonując zadania, których bohaterem oczywiście było jabłko. Maluchy nauczy się także śpiewać oraz tańczyć piosenkę „Czerwone jabłuszko”.
      Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowywanie soku, który z ochotą wypiły podczas małego słodkiego przyjęcia. Mama Marcelinki przygotowała pyszną szarlotkę, którą Pszczółki  zajadały z niezwykłym apetytem.   
      To był bardzo zdrowy, a jednocześnie wesoły i smaczny czwartek w grupie Pszczółek.

                                                                                                    K. Korneluk
       
     • Jagódki zwiedzają Komisariat Policji

     • W dniu 27.09.23 r. czterolatki z grupy ,, Jagódek" odwiedziły Komisariat Policji w Terespolu. Po przybyciu na miejscu zostaliśmy oprowadzeni po budynku komisariatu. Na zewnątrz zaś czekały na nas wozy policyjne, łódź oraz wóz wojskowy. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wsiadały i robiły sobie w nich pamiątkowe zdjęcia. Mieliśmy okazję również wysłuchać krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa. Dzieci odpowiadały na pytania i oglądały zaprezentowane sprzęty. Dzisjsze spotkanie było dla nas wszystkich bardzo pouczające i wartościowe.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Komisariatu Policji w Terespolu za dzisiejsze spotkanie i poświęcony dla nas czas.
                                                                                  K. Karmasz
                                                                                  J.Patrejko

     • Biedronki z wizytą w Zakątku Baje

     •  Kolorowe dmuchańce dla dzieci to idealna dawka zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki takiej formie rekreacji Biedroneczki dostały to, czego najbardziej potrzebują. Wyładowały nagromadzoną energię i pozbyły się negatywnych emocji, ale przede wszystkim rozwijały swoje umiejętności psycho-ruchowe. W taki sposób łatwiej jest uwierzyć we własne możliwości i łatwiej osiągnąć wytyczone cele . 
     • Sówki na wycieczce


     • W dniu 25.09.23 "Sówki" razem z dziećmi z grup "Skowronki", "Biedronki" i "Stokrotki" oraz wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę do "Zakątka Baje". Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, a także integracja rówieśniczych grup. Pogoda dopisała, humory też, atrakcji było mnóstwo. Przedszkolaki miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw: wielką zjeżdżalnię "Klauna", "Statek bujany", "Kolorowe kredki" oraz wiele innych dmuchanych urządzeń do skakania. Wszystkie dmuchańce cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych dzieci. Po udanej zabawie, zmęczone ale z uśmiechem wracały autokarami do domu. Liczne atrakcje sprawiły, że czas przeznaczony na zabawę minął wszystkim bardzo szybko. 
                                                                                                                                                                                                                       M. Grygorowicz

     • Święto Pieczonego Ziemniaka - Biedronki i Stokrotki

     • ,, Święto pieczonego ziemniaka "

      W czwartek 21 września pięciolatki z grupy ,, Stokrotki" i ,,Biedronki" udały się na wycieczkę do Dobrynia Dużego, aby tam uczcić ,,święto pieczonego ziemniaka".

      Już sama podróż , na którą wybraliśmy się autokarem sprawiła dzieciom wiele radości. Z ciekawością obserwowały widoki za oknem. Po przybyciu na miejsce dzieci pochłonęła zabawa z wykorzystaniem różnych zabawek i sprzętów. W międzyczasie w przygotowanym wcześniej ognisku piekły się już ziemniaki. Dzieci miały okazję poznać budowę ziemniaka i schemat jego wzrostu. Wspólnie robiły ziemniaczane stemple i rzucały nimi do celu . Razem spacerowaliśmy po ogrodzie i obserwowaliśmy zmiany jakie w nim zaszły. Dzieci miały okazję spotkać się z panem leśniczym, który opowiedział co słychać w lesie.

     • Witaj Pani Jesień

     • W dniach 21-22 września małe "Jeżyki" zapoznawały się z tematyką jesienną. W tych dniach wykonały dwie prace plastyczne. Farbami plakatowymi malowały piękne jesienne drzewa i żołędzie. Następnie panią jesień na rowerze. Dzieci chętnie fotografowały się w jesiennej fotobudce.

     • Powitanie jesieni u Jagódek i Pszczółek

     • Niezwykle barwnie rozpoczął się piątkowy poranek 22 września. Czterolatki z grupy ,, Pszczółek" i ,, Jagódek" przywitały przepiękną porę roku, jaką jest jesień. Przyniosła nam ona ze sobą wspaniałe dary, które dzieci rozpoznawały za pomocą dotyku. Pokonywały dyniowy tor przeszkód i rozwiązywały jesienne zagadki. Na zakończenie wykonały przepiękne prace plastyczne. Teraz podczas wspólnych spacerów i wycieczek będziemy obserwować zmiany, jakie z pewnością już niebawem przyniesie nam jesień.
                                                                                                       K. Karmasz
                                                                                                       M. Butrym

     • Pierwszy Dzień Jesieni - Sówki

     •  W dniu 22 września dzieci z grupy "Sówki" świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów. W ten dzień dzieci ubrały się w jesienne barwy.
     • Dzień Przedszkolaka - Biedronki

     • "Wszyscy swoje święto mają, święto mają

      tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają

      Przedszkolaki przykład dają, przykład dają

      I też swoje święto mają, święto mają

       

      Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

      to święto Ani, Basi i Krzysia.

      W dzień przedszkolaka każdy to wie,

      Bawi się z nami, kto tylko chce.

       

      Ogród z panią przystroimy, przystroimy

      Sto balonów wypuścimy, wypuścimy

      Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,

      że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka." 
       

      A.ANTONIUK

     • Dzień Przedszkolaka - Sówki

     • "Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka".

      Tak też wesoło było i u "Sówek". 
      M.Grygorowicz
     • Dzień Przedszkolaka - Sówki

     • "Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka".

      Tak też wesoło było i u "Sówek". 
      M.Grygorowicz
     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - klocki Korbo - wrzesień


     • W klasie III a   i III b miesiąc  wrzesień  upłynął na zabawie i kodowaniu  z wykorzystaniem klocków KORBO. Zespołowe wykonywanie zadań, to nie lada wyzwanie dla trzecioklasistów. Poradzili sobie wzorowo.
       
     • Jagódki świętują Dzień Przedszkolaka

     • Przedszkolaki z grupy ,, Jagódek " bardzo hucznie obchodziły Dzień Przedszkolaka. Były zabawy sportowe, w których dzieci wykonywały różne zadania. Czterolatki
      doskonale poradziły sobie w pokonywaniu przeszkód, skakaniu i przejściu przez tunel. Pojawił też konkurs wiedzy o przedszkolu, a także zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i słodki upominek. Był to niezwykle wesoły i kolorowy dzień , który pozostanie na długo w naszych pamięciach.
      K. Karmasz
      J. Patrejko