• Maluchy poznają pracę weterynarza


     • We wtorkowy poranek maluchy z naszego przedszkola odwiedził wyjątkowy gość -  weterynarz. Pan Andrzej Jelinek opowiedział przedszkolakom o swojej pracy i zwierzątkach, które trafiają do jego lecznicy.
      Maluchy mogły się także dowiedzieć, jak należy opiekować się zwierzętami i na co powinny zwracać uwagę dzieci, by nie zarażać się od swoich pupilów chorobami. Pan weterynarz zainteresował przedszkolaki wieloma ciekawostkami, które na pewno nasze maluchy zapamiętają na długo.
      To bardzo interesujące spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego, ale także edukacji przyrodniczej.

      K. Korneluk
       
     • Pszczółki korzystają z darów jesieni


     • Maluchy z grupy Pszczółek biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”. W ramach realizacji kolejnych zadań przedszkolaki spacerowały po „magicznym dywanie” i sprawdzały, co „w trawie piszczy”. Dzieci znakomicie bawiły się zarówno w parku miejskim, jak i wykonując prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury.

      K. Korneluk
       
     • KLOCKI KORBO - listopad

     • Uczniowie  klas  I-III  po  raz  kolejny  szukali  mozliwości  samodzielnego  rozwoju  poprzez   połączenie  zabawy  i  nauki.

     • Dzień Pluszowego Misia u maluchów


     • W dniu 24.11.2023 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci  z grupy: Pszczółek, Jagódek, Krasnali oraz Jeżyków. Tego dnia odwiedził przedszkolaków niezwykły gość, jakim był Pluszowy Miś. Dzieci były bardzo ciekawe  swojego gościa. Podczas tego niezwykłego dnia przedszkolaki poznały Historie Pluszowego Misia, były różne zabawy z misiem, takie jak:  taniec z misiem,  zabawy językowe, odgadnij misia. Dzieci poznały i spróbowały przysmaku misia jakim był miód.  Po wielu wspólnych zabawach dzieci przeniosły się w świat bajek i wspólnie obejrzeli bajkę o " Misiu Uszatku". 


       
     • PŁOMYK DLA NIEOBECNYCH

     • W listopadzie, zgodnie z tradycją szkolną, samorząd uczniowski wraz z opiekunem, odwiedził groby zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów, związanych z naszą szkołą, zapalając symboliczne światełko pamięci. 

     • Czyściochowe przedszkole

     • W minionym tygodniu Jeżyki rozmiawiały jak należy dbać o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie, odpowiednie ubranie a także zwrócenie uwagi na higienę osobistą. Dbanie o siebie to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych uczymy się od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy procentuje w dorosłym życiu. Grupa Jeżyki bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. "Czyściochowe Przedszkole", które jest organizowane przez drogerię "Rossmann". Każde dziecko otrzymało dzienniczek higieny, w którym będzie wklejać naklejki odpowiednie do tematyki. 

     • Higienistka z wizytą u Krasnali

     •  

      23 listopada gościliśmy w naszej grupie mamę Piotrusia, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Ilona w ciekawy sposób przekazała Krasnalom istotne informacje na temat konieczności dbania przez dzieci o higienę jamy ustnej. Pokazała też jak prawidłowo należy myć zęby oraz zwróciła uwagę na odpowiednią dietę dzięki której ząbki będą zdrowe. Na zakończenie spotkania Krasnale otrzymały od pani higienistki dyplomy, stomatologiczne lusterka, kolorowanki oraz naklejki dzielnego pacjenta. 

     • Dzień Praw Dziecka

     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto obchodzone corocznie 20 listopada, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu RP 7 listopada 2014r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Dzieci z grupy Jeżyki zapoznały się z prawami jakie im przysługują m.in.: prawem do miłości, szacunku czy przynależności. Obejrzały bajkę pt."Karolek i prawa dziecka" oraz zatańczyły do pięknego utworu Orkiestry Dni Naszych. Każde dziecko otrzymało pamiątkową przypinkę.

     • Dzień Jeża

     • Dzień Jeża to święto kolczastego, sympatycznego drapieżnika. Z tej okazji grupa Jeżyków i Krasnali 10 listopada razem uczciła to święto. Nauczycielki podczas zabaw i gier uświadomiły dzieciom, jak ważną rolę jeże pełnią w środowisku. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazki prezentujące jeże. Poznały ich zwyczaje oraz sposób przygotowania do zimy. Ponadto nie zabrakło wielu zabaw związanych z tym świętem. W tym dniu dzieci z opaskami jeża na głowie chętnie brały udział w różnorodnych zabawach m.in. rozwijały umiejętność liczenia, dopasowywały obrazki, wesoło bawiły się oraz tańczyły przy piosence o jeżyku. Na zakończenie udanego dnia Jeżyki i Krasnale zrobiły sobie zdjęcie w fotobudce i otrzymaly odznaki. 

     • „Szkoła do Hymnu - 2023”

     • W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

     • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ NASZĄ OJCZYZNĘ NIEPODLEGŁOŚCI

     • 10 LISTOPADA  UROCZYŚCIE  OBCHODZILIŚMY  105  ROCZNICĘ  ODZYSKANIA PRZEZ NASZĄ  OJCZYZNĘ  NIEPODLEGŁOŚCI.  PO  POGADANCE  NA  TEMAT  HISTORII POLSKI,  ODŚPIEWALIŚMY  „ROTĘ” I  INNE  PIEŚNI  PATRIOTYCZNE  ORAZ  ZROBILIŚMY  PAMIĄTKOWE  ZDJĘCIE  NA TLE  PRAC  PLASTYCZNYCH  WYKONANYCH  PRZEZ  NAS.
       
      UCZNIOWIE KLASY III a
     • Dzień Postaci z Bajek u starszaków

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, którego głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy z dzieciństwa. W naszym przedszkolu  ten niezwykły dzień obchodzony był w poniedziałek 6 listopada. Do wspólnej zabawy włączyła się całe przedszkole.  Nie zabrakło również Batmana, Królewny Śnieżki, Biedronki, którzy sprawowali pieczę nad całym wydarzeniem. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji, tj.: konkursy, Quizy, muzyczne zabawa „Jaka to melodia” czy zabawa pomocnik Kopciuszka. Na zakończenie bajkowej uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt.: " Moja ulubiona postać z bajki" organizowanego przez p. Marzenę Butrym. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. A dzieci, które uczestniczyły w zabawach, otrzymały słodki poczęstunek oraz dyplom. Gratulujemy.

      M. Butrym