• Dzień Bałwana u Pszczółek i Krasnali


     • W dniu 17 stycznia 2024 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bałwana. Przedszkolaki z grupy Pszczółki oraz Krasnali poznały bajkę pt. " W krainie Bałwanków". Wspólnie przywitali gościa specjalnego śnieżnego Bałwanka z którym miały okazję zatańczyć i zaśpiewać do piosenki pięć bałwanków. Przedszkolaki wspólnie z bałwankiem naśladowały bałwankowe miny, odgadywały zagadki, rysowały bałwanki przy rymowance. Zabawa zakończyłaś się wspólnymi poczęstunkiem jaki były śnieżne kulki przygotowane przez p. Marzenę. Maluchom towarzyszył uśmiech na buzi oraz wiele pozytywnych emocji i wrażeń ☺️

      M. Butrym 
       

     • Pszczółki świętują urodziny Kubusia Puchatka


     • 18 stycznia na całym świecie obchodzone są urodziny niezwykle popularnego i lubianego przez dzieci Kubusia Puchatka. Czterolatki z grupy Pszczółek także świętowały urodziny Kubusia uczestnicząc w nietypowym spacerze po stumilowym lesie, w który zamieniła się ich sala.  
      Na Pszczółki czekało 6 garnuszków z miodem, w których kryły się różne zadania – dzieci dopasowywały obrazki,  kolorowały czy też tańczyły razem z Kubusiem, z którym odnajdywały zagadki poruszając się po pozostawionych śladach.
      Maluchom bardzo podobało się poszukiwanie garnuszków, ale także wiele radości sprawiło podjadanie miodku i przygotowywanie masek.
      Na zakończenie tej wesołej przygody z Kubusiem Puchatkiem Pszczółki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

                                                                                                    Kamila Korneluk
       
     • Mini warsztaty kulinarne, czyli jak maluchy robiły masło


     • 16 stycznia przedszkolaki z grup Pszczółek oraz Krasnali uczestniczyły w wyjątkowo smacznych warsztatach. Mama Marcelinki, Pani Asia Chiluk pokazała maluchom, jak powstaje masło. Dzieci miały niezwykłą okazję zobaczyć, jak w zaledwie kilkanaście minut ze śmietany powstaje pyszne masło, które z apetytem zjadały na kanapeczkach, na których znalazły się także smaczne dżemy oraz miód.
      W trakcie pogadanki poprzedzającej warsztaty dzieci poznały drogę, jakie mleko pokonuje, aby zamienić się w pyszne i zdrowe produkty mleczne, które znajdują na półkach sklepowych. Dzieciom podobał się także filmik edukacyjny pokazujący, jak w dawnych czasach wytwarzano masło.
      Pszczółki i Krasnale mogły także spróbować produktów mlecznych – mleka, serów, a szczególnie posmakowała im truskawkowa maślanka.
      Warsztaty bardzo podobały się przedszkolakom, które z uwagą słuchały jak powstaje masło oraz produkty mleczne, a następnie z apetytem się nimi zajadały.

      K.Korneluk

       
     • Doradztwo zawodowe na wesoło


     • Doradztwo zawodowe to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale w większości przypadków praktyczne, oparte często na zabawach oraz grach. Uczniowie klasy 7 c znakomicie bawili się poznając kompetencje kluczowe i ucząc się nazywać swoje mocne strony, wskazywać umiejętności. 
      Dużo śmiechu wzbudziły zwłaszcza zabawy oparte na współpracy i wymagające od młodzieży pomysłowości oraz kreatywności. Uczniowie 7 c wykazali się podczas tych zajęć nie tylko twórczym myśleniem, ale także umiejętnością współdziałania w realizacji zadań. 

                                                                                                      K. Korneluk

       
     • Przedszkolaki pomagają zwierzętom ze schroniska


     • Tradycją już stało się, że w okresie zimowym w naszym przedszkolu organizowana jest zbiórka darów na rzecz schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Także i w tym roku nasze przedszkolaki nie zawiodły i w przeciągu kilku tygodni zebrały karmę, ale także m.in. ręczniki do wyścielania klatek.
      W tym roku w organizację akcji, włączyła się mama Kubusia z grupy Pszczółek, pani Kasia Gralak, która dostarczyła wszystkie zebrane dary do schroniska.
      Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce zarówno przedszkolakom, jak i ich rodzicom.

                                                                                     K. Korneluk
       
     • Wesołe kolędowanie

     • Dnia 9 stycznia dzieci 3 i 4 -letnie spotkały się, aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. Przedszkolaki z grupy "Krasnale", "Jeżyki",  "Pszczółki" i "Jagódki" z zaangażowaniem i przejęciem wystąpiły przed rówieśnikami i wychowawczyniami prezentując radosne utwory o tematyce świątecznej. Za udział w kolędowaniu każda grupa otrzymała okolicznościowy  dyplom.
      Dziękujemy za kultywowanie tradycji kolędowania.

      J.P.

     • Przedszkolny Przegląd Kolędniczy

     • W ostatnim czasie 04.01.24 r. mieliśmy okazję spotkać się na wspólnym kolędowaniu. Dzieci z grupy ,,Sówki", ,,Skowronki", ,,Stokrotki" i ,,Biedronki " wykonały przygotowaną przez wychowawczynie kolędę. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały. Na zakończenie każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom. Dziękujemy dzieciom i wychowawczyniom za występ i wspólnie spędzony czas.
      K.Karmasz

     • Dary do Domu Dziecka w Maniach.

     • W dniu 18.12.2023r. dostarczono do Domu Dziecka w Maniach prezenty, dla dzieci których darczyńcami były dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej z Terespola.

     • Pierwszoklasiści z wizytą w „Bombkolandii”.

     • W okresie przedświątecznym pierwszoklasiści pod opieką swoich wychowawczyń – Pań Edyty Krzemińskiej, Elizy Lańskiej i Barbary Misiejuk wybrali się na wycieczkę do teatru w Siedlcach na świąteczne przedstawienie pt. „Kraina Śpiochów” i do magicznej krainy „Bombkolandii”.