• Dzień Głośnego Czytania u Krasnali

     • 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w grupie Krasnali zorganizowana została akcja głośnego czytania. Wzięli w niej udział rodzice, którzy przeczytali obecnym w tym dniu przedszkolakom swoje ulubione bajki oraz wiersze.

     • Dzień Jabłka u Jagódek

     • Podczas zabaw i zajęć przedszkolaki z grupy "Jagódki" poznały walory smakowe i zdrowotne jabłek. Słuchały opowiadania o jabłkach, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki. Smakowały jabłek różnych odmian, poznały ich nazwy oraz przetwory wykonane z tych owoców. Określały wielkość, kształt i kolor.
      Wychowawczyni przy asyście dzieci zrobiła pyszny sok jabłkowy.
      Dzień Jabłka stał się okazja do wspólnej zabawy i zachęcania do jedzenia jabłek,  bo to  źródło witamin.
       

                                                                        Joanna Patrejko

     • Wybory rozstrzygnięte…

     • Hej! 
      Wybory rozstrzygnięte… 


      Wita Was nowa Rada Samorządu Uczniowskiego w składzie: 
      • Zuzanna Andrzejuk 
      • Zofia Czapska 
      • Emilia Lesik 
      • Maciej Parzyszek 

       Działamy pod opieką: Pani Anny Skolimowskiej i Pani Anny Kudelskiej. 
       Głowy mamy pełne pomysłów… Zaczynamy!
       
     • Poczytaj mi Mamo

     • Dzień Głośnego Czytania to przyjemna i potężna inicjatywa Polskiej Izby Książki z 2001 roku. Patronką Dnia została Joanna Porazińska, wybitna pisarka i autorka książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin autorki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Poświęćmy na czytanie każdego dnia choćby 30 minut, a będzie to wielki sukces. Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy. Dodatkowo rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo i pozwala przeżyć wspaniałe emocje. Z tej okazji gościliśmy mamę Rebeki Panią Natalię Zabłocką, która przeczytała bajkę pt. "Koala, który się trzymał". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanego tekstu. Dziękujemy Pani Natalii i zachęcamy innych rodziców do czytania książeczek. 

     • Dzień Chłopaka

     •  

      W piątek 29 września w grupie "Jeżyki" obchodzono Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia: "Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
      Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
      i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
      Niechaj problemy Was omijają,
      A wszyscy bardzo Was kochają.
      Bo jak nikt inny na świecie,
      Wy na to zasługujecie!
      Chłopcy otrzymali drobne upominki oraz odznaki SUPER CHŁOPAK.smiley

       

       

     • Spotkanie z higienistką stomatologiczną

     • Wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej, aby podkreślić ten temat nasze przedszkole odwiedziła mama Wojtka, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Ilonka w bardzo ciekawej i przystępnej formie przedstawiła sposób dbania o zdrowy i piękny uśmiech. Opowiedziała o konsekwencjach jedzenia słodyczy w nadmiarze oraz o skutkach nie mycia zębów. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę.

     • Dzień Chłopaka- Sówki

     • Dzień Chłopaka to wspaniałe święto. W grupie Sówek minął w radosnej i miłej atmosferze. Dziękujemy rodzicom z trójki klasowej za pomoc w zoorganizowaniu dziśniejszego święta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć smiley
     • Pszczółki świętują Dzień Jabłka


     • Maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się świętując Dzień Jabłka. Dzieci rozmawiały o tym pysznym, a jednocześnie zdrowym owocu – poznawały jego budową, gatunki, smak i przetwory, które z niego powstają.
      Podzielone na grupki przedszkolaki rywalizowały wykonując zadania, których bohaterem oczywiście było jabłko. Maluchy nauczy się także śpiewać oraz tańczyć piosenkę „Czerwone jabłuszko”.
      Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowywanie soku, który z ochotą wypiły podczas małego słodkiego przyjęcia. Mama Marcelinki przygotowała pyszną szarlotkę, którą Pszczółki  zajadały z niezwykłym apetytem.   
      To był bardzo zdrowy, a jednocześnie wesoły i smaczny czwartek w grupie Pszczółek.

                                                                                                    K. Korneluk
       
     • Jagódki zwiedzają Komisariat Policji

     • W dniu 27.09.23 r. czterolatki z grupy ,, Jagódek" odwiedziły Komisariat Policji w Terespolu. Po przybyciu na miejscu zostaliśmy oprowadzeni po budynku komisariatu. Na zewnątrz zaś czekały na nas wozy policyjne, łódź oraz wóz wojskowy. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wsiadały i robiły sobie w nich pamiątkowe zdjęcia. Mieliśmy okazję również wysłuchać krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa. Dzieci odpowiadały na pytania i oglądały zaprezentowane sprzęty. Dzisjsze spotkanie było dla nas wszystkich bardzo pouczające i wartościowe.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Komisariatu Policji w Terespolu za dzisiejsze spotkanie i poświęcony dla nas czas.
                                                                                  K. Karmasz
                                                                                  J.Patrejko

     • Biedronki z wizytą w Zakątku Baje

     •  Kolorowe dmuchańce dla dzieci to idealna dawka zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki takiej formie rekreacji Biedroneczki dostały to, czego najbardziej potrzebują. Wyładowały nagromadzoną energię i pozbyły się negatywnych emocji, ale przede wszystkim rozwijały swoje umiejętności psycho-ruchowe. W taki sposób łatwiej jest uwierzyć we własne możliwości i łatwiej osiągnąć wytyczone cele . 
     • Sówki na wycieczce


     • W dniu 25.09.23 "Sówki" razem z dziećmi z grup "Skowronki", "Biedronki" i "Stokrotki" oraz wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę do "Zakątka Baje". Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, a także integracja rówieśniczych grup. Pogoda dopisała, humory też, atrakcji było mnóstwo. Przedszkolaki miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw: wielką zjeżdżalnię "Klauna", "Statek bujany", "Kolorowe kredki" oraz wiele innych dmuchanych urządzeń do skakania. Wszystkie dmuchańce cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych dzieci. Po udanej zabawie, zmęczone ale z uśmiechem wracały autokarami do domu. Liczne atrakcje sprawiły, że czas przeznaczony na zabawę minął wszystkim bardzo szybko. 
                                                                                                                                                                                                                       M. Grygorowicz

     • Święto Pieczonego Ziemniaka - Biedronki i Stokrotki

     • ,, Święto pieczonego ziemniaka "

      W czwartek 21 września pięciolatki z grupy ,, Stokrotki" i ,,Biedronki" udały się na wycieczkę do Dobrynia Dużego, aby tam uczcić ,,święto pieczonego ziemniaka".

      Już sama podróż , na którą wybraliśmy się autokarem sprawiła dzieciom wiele radości. Z ciekawością obserwowały widoki za oknem. Po przybyciu na miejsce dzieci pochłonęła zabawa z wykorzystaniem różnych zabawek i sprzętów. W międzyczasie w przygotowanym wcześniej ognisku piekły się już ziemniaki. Dzieci miały okazję poznać budowę ziemniaka i schemat jego wzrostu. Wspólnie robiły ziemniaczane stemple i rzucały nimi do celu . Razem spacerowaliśmy po ogrodzie i obserwowaliśmy zmiany jakie w nim zaszły. Dzieci miały okazję spotkać się z panem leśniczym, który opowiedział co słychać w lesie.

     • Witaj Pani Jesień

     • W dniach 21-22 września małe "Jeżyki" zapoznawały się z tematyką jesienną. W tych dniach wykonały dwie prace plastyczne. Farbami plakatowymi malowały piękne jesienne drzewa i żołędzie. Następnie panią jesień na rowerze. Dzieci chętnie fotografowały się w jesiennej fotobudce.

     • Powitanie jesieni u Jagódek i Pszczółek

     • Niezwykle barwnie rozpoczął się piątkowy poranek 22 września. Czterolatki z grupy ,, Pszczółek" i ,, Jagódek" przywitały przepiękną porę roku, jaką jest jesień. Przyniosła nam ona ze sobą wspaniałe dary, które dzieci rozpoznawały za pomocą dotyku. Pokonywały dyniowy tor przeszkód i rozwiązywały jesienne zagadki. Na zakończenie wykonały przepiękne prace plastyczne. Teraz podczas wspólnych spacerów i wycieczek będziemy obserwować zmiany, jakie z pewnością już niebawem przyniesie nam jesień.
                                                                                                       K. Karmasz
                                                                                                       M. Butrym

     • Pierwszy Dzień Jesieni - Sówki

     •  W dniu 22 września dzieci z grupy "Sówki" świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów. W ten dzień dzieci ubrały się w jesienne barwy.