• Dzień Dinozaura u Biedronek i Stokrotek

• 27.02.2023 20:34
      • W czwartkowy poranek (24.02)  dzieci z grupy biedronki i stokrotki obchodziły dzień dinozaura, który  przypada 26 lutego. Czterolatki tego dnia założyły specjalnie przygotowane przez wychowawczynie opaski. Podczas zajęć dowiedziały się jakie są gatunki dinozaurów. Oglądały zgromadzone książki i obrazki. Próbowały ustalić dlaczego wyginęły oraz czym się żywiły.  Poznały pracę paleontologa. Przedszkolaki brały udział w zabawach, których motywem przewodnim był dinozaur. Na zakończenie wspólnie kołysaliśmy chustą animacyjną, tak aby umieszczone na niej jajko jak najdłużej tam zostało. Dzień Dinozaura upłyną nam pod znakiem nauki i bardzo dobrej zabawy.

I. Szczepańska – Huk    i  K. Karmasz