Pokazy strażackie dla maluchów

09.05.2022 20:19

W piątek 6 maja w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście – strażacy z OSP Terespol. Dwaj tatusiowie panowie Piotr Wiktoruk oraz Jan Lański, którym towarzyszył pan Przemysław Szczygielski podjechali pod budynek przedszkola z włączonymi syrenami, czym natychmiast wzbudzili radość naszych maluchów.

Przedszkolaki miały niebywałą okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, dotknięcie sprzętów, które wykorzystują strażacy w codziennej pracy. Maluchy z zachwytem obserwowały więc rozsuwająca się drabinę, czy też chętnie pozowały do zdjęcia na motorze strażackim.

Wiele frajdy sprawiło im posługiwanie się wężem strażacki, układanie na noszach czy też przymierzanie strażackich ubrań.

Na zakończenie spotkania maluchy wykonały pamiątkowe zdjęcia i pełne wrażeń kontynuowały dzień na przedszkolnym placu zabaw.

Spotkanie odbyło się w ramach działań doradztwa zawodowego, koordynowanego przez wychowawczynię Kamilę Korneluk.

Serdeczne podziękowania Tatusiom przedszkolaków za zorganizowanie tego rewelacyjnego spotkania.

ŚWIĘTUJEMY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

29.04.2022 20:38

Dnia 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy przegląd piosenek patriotycznych z okazji Święta 3 Maja. Z tej okazji dzieci zostały przez rodziców wystrojone w eleganckie stroje – oczywiście dominował kolor biały oraz czerwony.  Maluchy z niezwykłą radością i zaangażowaniem wykonały piosenki o naszej Ojczyźnie.

Z wielką powagą, przyjmując postawę na baczność, odśpiewały hymn narodowy, którego tekst nasze przedszkolaki już doskonale znają.

Za piękny występ każda grupa otrzymała pamiątkowe dyplomy.

M. Grygorowicz

Eko-czterolatki

28.04.2022 20:00

22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi i z tej okazji maluchy przez cały dzień rozmawiały o ekologii. Przedszkolaki zastanawiały się, jak możemy troszczyć się o przyrodę, wskazując np. oszczędzanie wody czy światła. Czterolatki udowodniły także, że znakomicie potrafią segregować śmieci – klasyfikowały je i umieszczały w odpowiednich koszach. Na zakończenie zajęć maluchy wykonały Eko-ludka – wykorzystały śmieci przyniesione z domu oraz znalezione w przedszkolu. Wiele radości sprawiło im tworzenie ekologicznej maskotki, którą nazwały Eko-Patryk. To  był bardzo ciekawy, pouczający, a jednocześnie bardzo wesoły dzień.

Czterolatki w kinie

11.04.2022 19:46

Czterolatki z naszego przedszkola w piątek 8 kwietnia wyruszyły na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Maluchy z zainteresowaniem obejrzały bajkę o Zajączku Maxie, który ratował Święta Wielkanocne. Czterolatki z entuzjazmem reagowały na przygody Zajączka i jego przyjaźń z Lisem, która zaowocowała szczęśliwym zakończeniem tej historii.

Po wizycie w kinie, maluchy zjadły obiad w McDonaldzie, gdzie zaskoczyły swoje panie wzorowym zachowaniem.

Roześmiana i bardzo zadowolona gromadka wróciła do przedszkola, oczywiście z nadzieją, że niedługo znowu będą mogły udać się na wycieczkę.

Dzień Teatru w grupie czterolatków

25.03.2022 13:36

25 marca maluchy z naszego przedszkola świętowały Dzień Teatru. Zabawę rozpoczęły od rozmowy na temat teatru – oglądając piękne ilustracje porównywały teatr starożytny oraz współczesny, zastanawiały się nad pracą aktora oraz etapami przygotowania spektaklu teatralnego. Dzieci mówiły także o różnych rodzajach teatrów, m.in. lalek czy przedstawieniu z udziałem pacynek.

Następnie maluchy miały okazję założyć różne stroje i pozować do zdjęć na tle scenografii do przedstawienia. Wiele radości sprawiło im także wykonanie kukiełki z drewnianej łyżki.

Dzień teatru maluchy zakończyły piżamowym teatrem – odpoczywając na leżakach obejrzały spektakl teatralny „Calineczka”.

K. Korneluk