Stokrotki i Biedroneczki powitały Panią Jesień

23.09.2022 20:10
      Niezwykle kolorowo i wesoło rozpoczął się piątkowy dzień w grupach czterolatków. Do przedszkola zawitała kolorowa jesień. Przybyła ona z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci rozpoznawały je przez dotyk. Wizyta ,,Pani Jesień" przyniosła nam wiele radości, wspólnie zatańczyliśmy ,,jesienną poleczkę ". Teraz podczas spacerów będziemy obserwować zmiany, które przyniosła nam nowa pora roku.

K. Karmasz i W. Sacharczuk

Przedszkolaki uczą się dbać o ząbki

22.09.2022 20:30
      W naszym przedszkolu gościliśmy panią z gabinetu stomatologicznego. Dzieci z grupy Stokrotki, Jagódki, Pszczółki, Biedroneczki i Wiewiórki miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Pani Ilonka w sposób bardzo interesujący opowiedziała nam, co robić, by mieć piękny i zdrowy uśmiech. Chętni zaś mogli samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, by utrwalić prawidłowe ruchy podczas mycia zębów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki, dyplomy i pasty. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z panią higienistką sprawi, że każde dziecko będzie pamiętało o systematycznym i dokładnym myciu zębów.
                                                                                                        K. Karmasz

Dzień Kropki u Stokrotek

22.09.2022 20:28
      CMiędzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy na całym świecie 15 września. Święto to ma na celu pobudzenie pomysłowość, kreatywność i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci z grupy Stokrotki na zajęciach poznały historię tego święta. Wspólnie układały kropkowe domino i brały udział w zabawie ruchowej ,, skaczące kropki". Na zakończenie wykonały pracę plastyczną, wyklejając obrazki kropkami z plasteliny. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dzień ten upłyną nam niezwykle wesoło i kolorowo.

K. Karmasz

Mali przyjaciele alpak

13.06.2022 18:15
      W poniedziałek 13 czerwca czterolatki z naszego przedszkola wyruszyły na kolejną już wycieczkę – tym razem odwiedziły „Alpakaland” w Ogrodnikach.
      Pobyt w tym wyjątkowym miejscu maluchy rozpoczęły od zabaw na bardzo rozbudowanym i urozmaiconym placu zabaw. Dzieci skakały na trampolinach, zjeżdżały na mini tyrolce, pokonywały tory przeszkód czy bawiły się w piaskownicy. Maluchy mogły poza tym układać klocki, ale także odpoczywać na hamakach oraz huśtawkach. Nasze czterolatki znakomicie odnalazły się w tym dziecięcym raju, niestrudzenie zaliczając kolejne atrakcje, a w między czasie urządzając piknik na trawie.
      Główną atrakcją było oczywiście głaskanie oraz karmienie alpak, które bardzo radośnie reagowały na zachwycone nimi dzieciaki. Czterolatki miały okazję przebywać z alpakami zarówno w ogrodzonej przestrzeni, jak i później na placu, na który alpaki zostały wypuszczone przez ich właścicielkę.
      Wiele radości sprawiło maluszkom także karmienie świnek morskich, czy owieczek, które zdecydowanie polubiły nasze przedszkolaki.
      Pobyt w „Alpakalndzie” zakończył się obiadem – czterolatki z apetytem zajadały kiełbaski z ogniska. Maluchy wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale pełne wrażeń i niezwykle zadowolone z wycieczki, którą zorganizowały wychowawczynie – Kamila Korneluk, Marzenka Grygorowicz oraz Ilona Białowąs, zaś w opiece pomagały panie Ela i Magda oraz mamy naszych przedszkolaków.

KK

Ekokulturalne przedszkole

08.06.2022 18:23

Trzylatki oraz czterolatki z naszego przedszkola od września do maja brały czynny udział w projekcie ,,Ekokulturalne Przedszkole". Jest to II edycja projektu realizowanego przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola, poświęconego różnorodnym akcjom na rzecz naszej planety.

Maluchy wykonały dziewięć ,,eko -wyzwań" – każdy miesiąc dotyczył innych działań promujących ekologiczne postawy. W naszym przedszkolu pojawiły się ,,hotele dla owadów” oraz ciesząca się ogromnym zainteresowaniem ,,kuchnia błotna". Dzieci sadziły także kwiatki, zakładając na parapetach mini ogródki, przerabiały stare zimowe ubrania na zabawki oraz stworzyły „eko-pożeracza nakrętek”. Maluchy nauczyły się także segregować papier i wykorzystywać wielokrotnie już zapisane kartki.

Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały z pomocą wychowawczyń, a przy niektórych działaniach także przy współudziale rodziców polecone im zadania, bez wątpienia wykształcając pozytywne postawy.  Projekt w grupie trzylatków realizowała Katarzyna Karmasz, natomiast w grupie czterolatków Kamila Korneluk.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich realizacji. Za wykonanie wszystkich dziewięciu wyzwań otrzymaliśmy tytuł ,,Ekokulturalnego Przedszkola".

K. Karmasz, K. Korneluk

certyfikat-10-przedszkole-miejskie-nadbuzanskie-skrzaty-w-terespolu_(1).pdf