• Geografia w praktyce

28.11.2022 20:00

W ramach lekcji geografii młodzież klas 7. realizowała projekt dotyczący tworzenia jadalnych profili glebowych.  Uczniowie z jadalnych składników przygotowali wybrane przez siebie gleby, a następnie przedstawiali je  na forum klasy, opowiadając o poziomach, przydatności i rozmieszczeniu danej gleby. Po wykonanym zadaniu uczniowie zostali ocenieni, a w ramach nagrody mogli skonsumować swoje pyszne profile glebowe.

E.Rudzka

• MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻB

27.11.2022 16:40
      24 listopada w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA połączona z WIECZOREM WRÓŻB. W imprezie, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski, wzięli udział uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych do najstarszych. Wszyscy świetnie się bawili podczas udziału w tradycyjnych wróżbach, przygotowanych przez starsze koleżanki. Nie zabrakło też niespodzianek. Jak zawsze odbyło się losowanie numerków z nagrodami.
      Dyskotekę uważamy za udaną… Zapraszamy na nasze kolejne akcje…
    • #SzkołaDoHymnu 2022 – podziękowanie za udział w akcji

18.11.2022 15:49

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych

Biuro Ministra
      Ministerstwo Edukacji i Nauki

Załączniki:
      1. Szkoła do hymnu - dyplom 2022
    • Pamiętamy o zmarłych.

16.11.2022 12:53

10 listopada bieżącego roku, tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły pod opieką opiekunki SU Pani Anny Kudelskiej oraz Pani Anny Tomczuk - katechetki, udali się na miejscowy cmentarz w celu zapalenia zniczy na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi obu terespolskich szkół.

Była to lekcja lokalnego patriotyzmu i pamięci o zmarłych, którzy przed laty pracowali w terespolskiej oświacie, a odeszli już do wieczności.
             Przy każdym grobie uczniowie wraz z opiekunami odmówili krótką modlitwę i usłyszeli wzmiankę o pracy i zasługach tych, którzy odeszli do wieczności.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Anna Tomczuk i Anna Kudelska