• PODSUMOWANIE PRACY SU 1-3 W I SEMESTRZE 2022/2023

      03.01.2023 21:48

      Samorząd Uczniowski klas 1-3 przeprowadził w październiku akcję zbiórki zniczy na groby zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zebrane znicze przekazano SU klas starszych, który na początku listopada zapalił te znicze na cmentarzu.
      W listopadzie i na początku grudnia SU 1-3 przeprowadził w całej szkole akcję na rzecz Schroniska “Azyl” w Białej Podlaskiej. Zebrano ponad 100 kg mokrej i suchej karmy oraz kołdry, koce i akcesoria dla zwierząt. 6 grudnia opiekun SU 1-3, pani Dorota Szprychel zawiozła zebrane artykuły do schroniska. Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za włączenie się do akcji.
      10 listopada podczas apelu przygotowanego przez przedszkolaków opiekun SU rozdał uczniom i pracownikom szkoły zgromadzonym na uroczystości specjalnie przygotowane na tę okazję kotyliony.
      24 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Została zorganizowana przy współpracy SU 1-3 i SU 4-8.  Pieniądze ze sprzedaży wejściówek, wróżb i sklepików umożliwią działalność Samorządów Uczniowskich, którą przez ostatnie lata utrudniała pandemia.
      25 listopada w klasach 1-3 obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, a niektórzy nawet w pluszowe misie … się przemienili.
      6 grudnia został zorganizowany w klasach 1-3 “Czerwony Dzień”. Tego dnia uczniowie klas 1-3 przyszli ubrani na czerwono, a wielu z nich miało na sobie elementy kojarzące się z Mikołajem, bo “Czerwony Dzień” miał właśnie na celu obchody Mikołajek. Wszystkie klasy odwiedził św. Mikołaj, którego wspierali uczniowie z SU 1-3 i 4-8, i który rozdał uczniom słodkie pierniczki. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili sesje zdjęciowe.
      Opiekun SU, Dorota Szprychel, zorganizował konkurs na najpiękniejszą bombkę. Nagrody w konkursie ufundowane zostały ze środków SU oraz opiekuna przy wielkim wsparciu jednego z rodziców z klasy 1a. Wyniki konkursu podane zostaną w oddzielnej informacji.

      Bombki zgromadzone w konkursie opiekunka SU zawiozła 21 grudnia do Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach wraz z życzeniami świątecznymi od uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Dwa pudła pięknych bombek wzbudziły entuzjazm u podopiecznych placówki i pracowników, którzy bożonarodzeniowe życzenia przekazali również naszej społeczności szkolnej. Bardzo się cieszymy, że wśród dzieci wzrasta świadomość, czym są DPS-y i chęć wywołania uśmiechów na twarzach tych, którzy potrzebują wsparcia.

       

       

    • Życzenia

      21.12.2022 19:17

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w imieniu kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz swoim własnym pragnę przekazać Państwu najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Aby nadchodzący czas obfitował w spokój, ciepło i wzajemną życzliwość. Świąteczna, rodzinna atmosfera – pełna dobroci – niech trwa jak najdłużej. 

      Nowy Rok niech przyniesie Państwu wiele zadowolenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

      Proszę o przekazanie życzeń wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym, a także uczniom oraz ich rodzicom. 

      Przekazuję również link do obejrzenia życzeń w formie video: https://youtu.be/Jhas5orTmgM

       

       

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek 

      Minister Edukacji i Nauki

       

       
      Załączniki:
      1. Kartka z życzeniami, minister Przemysław Czarnek
    • Świąteczne zwyczaje

      20.12.2022 21:20

      Świąteczne pierniczki o aromatycznym, korzennym zapachu i intensywnym smaku to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić polskie Boże Narodzenie. Takie to przysmaki upiekła babcia Grażyna, a uczniowie klas trzecich  je dekorowali. Pięknie ozdobione aż prosiły się, by je zjeść. I tak się stało. Większość trafiła do brzuchów, a niektóre będą zdobiły choinkę.

      Opis: ChoinkaOpis: LizakOpis: Ciasteczko korzenne
       
    • WYCIECZKA DO WARSZAWY

      20.12.2022 13:08

      W dniach 14-15 grudnia 2022 r. klasy VII i VIII wybrały się na dwudniową wycieczkę do Warszawy pod opieką p. A. Kudelskiej i p. B. Misiejuk.
      Wyjazd był współfinansowany przez MEiN w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.
      Pierwszego dnia zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, a następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogliśmy poznać losy powstańców, którzy z tak wielkim poświęceniem walczyli o wolną Warszawę.
      Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Niepodległości, a także Muzeum Więzienia Pawiak – szczególne miejsce w historii Warszawy i Polski. Miejsce to upamiętnia stare warszawskie więzienie, które przez cały czas swego funkcjonowania, związane było z martyrologią narodu polskiego i walką o niepodległość. Kolejnym punktem wycieczki był Zespół cmentarzy zabytkowych na Powązkach. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wycieczkę zakończyliśmy na sportowo – w Parku Trampolin.

      Mimo zimna, blokady dróg, zadowoleni wróciliśmy do Terespola.

      AK

    • Poznaj Polskę - wycieczka do Warszawy

      19.12.2022 13:59

      2 grudnia 2022 roku klasy V miały okazję zwiedzić Warszawę pod opieką D. Poleszczuk, E. Rudzkiej, A. Klim, W. Czerko. Wycieczka do stolicy była współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu Poznaj Polskę.
      Pierwszym punktem było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. mieliśmy okazję wejść również do Starej Oranżerii, gdzie znajduje się Królewska Galeria Rzeźby. Będąc w loży królewskiej, oglądaliśmy próbę opery w Teatrze Królewskim. Wielkie wrażenie zrobił na nas Pomnik Fryderyka Chopina przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora. Okazał się większy niż nasze wyobrażenia o nim na postawie widzianych wcześniej ilustracji.
      W Hulakula – rozrywkowym centrum miasta odbyły się warsztaty świąteczne. Każdy uczestnik mógł ozdobić oryginalnie własny piernik. W ten sposób kultywowaliśmy jeden z ulubionych zwyczajów świątecznych. Potem spędziliśmy miło czas w sali zabaw i zjedliśmy smaczny obiad. Poza tym wielkie wrażenie zrobił Bellabot – robot, którego zadaniem była obsługa gości.
      Pełni wrażeń pojechaliśmy do kolejnego miejsca, którym było Centrum Nauki Kopernik. Upowszechnia ono osiągnięcia nauki i techniki. Każdy z nas mógł dotknąć prezentowanych eksponatów, doświadczyć zjawisk, które nas otaczają. Był to czas na to, by przyglądać nie tylko osiągnięciom naukowym. Działanie wielu eksponatów było uzależnione od naszej współpracy grupowej.
      Tuż przed powrotem pojechaliśmy jeszcze do centrum miasta. Przejazd o zmroku przez stolicę ozdobioną świątecznymi iluminacjami sprawił nam radość. Podziwialiśmy Krakowskie Przedmieście, mogliśmy zobaczyć m.in. Pałac Prezydencki i Hotel Bristol.
      Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Terespola.