• MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ

18.12.2019 08:14

17 grudnia poznaliśmy najlepsze zespoły klasowe w halowej piłce nożnej. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach, klasy IV-VI oraz VII-VIII. W tej drugiej kategorii zgłosiły się tylko dwie drużyny. W bezpośrednim spotkaniu pomiędzy VIIIa i VIIIb, po rzutach karnych lepszą okazała się klasa VIIIb. W młodszej kategorii zawody rozgrywane były w grupie, każdy z każdym. Kolejność końcowa kat. IV-VI
      Im - VIb
      IIm- Va
      IIIm IVa
      IVm - VIa
      W meczu o najlepszą drużynę szkoły, pomiędzy zwycięskimi drużynami obu kategorii, okazała się klasa VIII pokonując młodszych kolegów z klasy VI 3-0.

GJ

• PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

29.11.2019 21:35

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2019/2019. Wyjątkowo, z powodu ostatniego roku istnienia gimnazjów i małej ilości uczniów w tej kategorii, klasyfikacja odbyła się jedynie w kategorii Igrzyska Szkolne oraz Licealiady. Mieliśmy tam swoich przedstawicieli, którzy odebrali puchar za zajęcie VI miejsca. Sklasyfikowano 50 szkół.

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - 1734 pkt
      II miejsce Szkoła Podstawowa w Łomazach - 1365 pkt
      III miejsce Szkoła Podstawowa w Piszczacu - 1350 pkt
      IV miejsce Szkoła Podstawowa w Sworach - 1299 pkt
      V miejsce Szkoła Podstawowa w Rossoszu - 1154 pkt
      VI miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Terespolu - 1122 pkt
    • XXV Niepodległościowe Biegi Przełajowe w Janowie Podlaskim

10.11.2019 21:53

8 listopada, po raz ostatni w tym roku kalendarzowym nasi uczniowie wystartowali w biegach przełajowych w Janowie Podlaskim. Jest to cykliczna, powiatowa impreza, poprzez którą organizatorzy chcą upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród ponad 30 osobowej reprezentacji SP nr1 w Terespolu najlepiej zaprezentowali się:

Rocznik 2011-12

2 m – Supeł Mikołaj

3m – Chiluk Aniela

Rocznik 2009-10

3m- Kozłowski Michał

4m- Lewczuk Szymon

6m- Parzyszek Maciej

Rocznik 2008

4m- Witkowicz Julia

Rocznik 2007

1m- Filipczak Jowita

4m- Zasiuk Jakub

Rocznik 2006-05

2m- Chiluk Kamil

3m- Zaorski Czarek

6m- Uss Damian

W klasyfikacji szkół, w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy I-VI) Szkoła Podsatwowa nr1 w Terespolu zajęła I miejsce. Zawodnicy za zajęcie miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy, IV-VI dyplomy.

GJ

• POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

04.10.2019 11:24

Cztery szkolne sztafety przystąpiły do rywalizacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Wisznicach. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w składzie Cezary Zaorski, Jakub Kurylonek, Kamil Chiluk, Dawid Zasiuk, Kacper Machnowski, Patryk Terpiłowski, Damian Uss i Alan Zielonka. W sztafecie 8x1000m okazali się bezkonkurencyjni i uzyskali awans do zawodów rejonowych. Na najniższym  stopniu podium zawody kończyły sztafety dziewcząt klas IV-VI i VII-VIII. Skład reprezentacji – Jowita Filipczak, Katarzyna Iwaniuk, Julia Witkowicz, Julia Jakuszko, Maja Dąbrowska, Iga Arseniuk, Magda Gregoruk, Julia Kwiatkowska, Oliwia Pietrzak, Ola Żukowska, Karolina Wereniewicz, Martyna Czarnołęcka, Martyna Wawryszuk i Iga Rozenbajgier. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody ukończyli chłopcy w ramach igrzysk dzieci – Jakub Zasiuk, Kacper Wawryszewicz, Adam Ciapka, Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Arek Oniszczuk, Maciej Parzyszek.

• ROK SZKOLNY ROZPOCZĘLI NA BIEGOWO

04.10.2019 11:21

Kilka imprez biegowych odbyło się już na początku roku szkolnego. W biegach przełajowych i ulicznych z powodzeniem startowali uczniowie naszej jedynki. W Biegach Ulicznych w Terespolu zdobyli 6 medali w tym trzy złote. Aniela Chiluk i Mikołaj Supeł w grupie uczniów klas I-II oraz Cezary Zaorski wśród ósmoklasistów. Jowita Filipczak, Szymon Lewczuk i Kacper Wawryszewicz ukończyli rywalizację w swoich kategoriach wiekowych na najniższym stopniu podium. Ponadto miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Nikola Zasiuk (10), Lena Machnowska(7), Nikola Szymańska(10), Arek Oniszczuk (4), Michał Kozłowski (5), Maciej Parzyszek (9), Adam Ciapka (8), Julia Witkowicz (7), Mikołaj Lesik (6), Oliwia Tymon (10), Damian Uss (5), Kamil Chiluk (10).

Jeszcze lepiej zaprezentowali się podczas Biegów Przełajowych w Pratulinie. Na podium zawodów stawali aż dziewięć razy- Mikołaj Supeł, Michał   Kozłowski i Cezary Zaorski miejsca pierwsze, Aniela Chiluk, Lena Machnowska i Szymon Lewczuk miejsca drugie oraz Arek Oniszczuk, Julia Jakuszko i Jowita Filipczak miejsca trzecie. W czołowej dziesiątce na metę wbiegli – Maciej Parzyszek, Julia Witkowicz, Katarzyna Iwaniuk, Jakub Zasiuk, Mikołaj Lesik, Kacper Wawryszewicz, Oliwia Pietrzak, Kamil Chiluk, Jakub Kurylonek, Dawid Zasiuk i Damian Uss.

Kolejnym sprawdzianem dla naszych reprezentantów były mocno obsadzone przełaje w Sworach. Tam zdobyliśmy trzy medale – srebrny Cezary Zaorski oraz brązowe Szymon Lewczuk i Jowita Filipczak. W czołowej szóstce linię mety przecięli – Aniela Chiluk, Mikołaj Supeł, Lena Machnowska, Arek Oniszczuk, Julia Witkowicz, Julia Jakuszko, Jakub Zasiuk, i Kamil Chiluk.