• Znamy i nazywamy przedstawicieli różnych zawodów

   02.02.2024 13:28

   Wiedzą oraz spostrzegawczością wykazały się przedszkolaki z grup Sówek, Skowronków,  Biedronek i Stokrotek podczas konkursu związanego z doradztwem zawodowym, przygotowanego przez wychowawczynie Kamilę Korneluk oraz Marzenę Grygorowicz. 
   Starszaki miały do rozwiązania kilka zadań, w których musiały sie wykazać wiedzą o wielu zawodach, np. weterynarz, leśniczy czy policjant. 
   Przedszkolaki znakomicie wykonywały wszystkie zadania pracując w malych grupach, a na zakończenie konkursu na wszystkich czekała słodka niespodzianka. 
  • Doradztwo zawodowe na wesoło

   15.01.2024 22:20

   Doradztwo zawodowe to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale w większości przypadków praktyczne, oparte często na zabawach oraz grach. Uczniowie klasy 7 c znakomicie bawili się poznając kompetencje kluczowe i ucząc się nazywać swoje mocne strony, wskazywać umiejętności. 
   Dużo śmiechu wzbudziły zwłaszcza zabawy oparte na współpracy i wymagające od młodzieży pomysłowości oraz kreatywności. Uczniowie 7 c wykazali się podczas tych zajęć nie tylko twórczym myśleniem, ale także umiejętnością współdziałania w realizacji zadań. 

                                                                                                   K. Korneluk

    
  • Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bibliotece Miejskiej

   11.09.2023 21:35

   Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bibliotece Miejskiej

   Nauczyciele naszej szkoły oraz przedszkola po raz kolejny z wielką radością włączyli się w Narodowe Czytanie, które 9 września 2023 r. odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu.
   Tym razem w naszym mieście, jak i w całym kraju odczytywane były fragmenty pięknej powieści „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.
   Grupa naszych nauczycieli przybliżyła fragmenty niezwykle emocjonującej, a jednocześnie oddającej charakter ówczesnych czasów rozmowy, jaką odbyła Andrzejowa Korczyńska ze swoim synem Zygmuntem, który przestał rozumieć tradycje oraz wartości, które wpajała mu rodzina, zwłaszcza oddanie i poświecenie powstańców styczniowych dla ojczyzny.
   Te wyjątkowe teksty, oddając ich nastrój i ogromną emocjonalność, przeczytali: Edyta Krzemińska, Waldemar Czerko, ks. Jarosław Łoś, Iwona Gryszko, Dorota Poleszczuk, Kamila Korneluk oraz Renata Bednarzak.
   Fotorelację z tego wydarzenia przygotowała Eliza Lańska.

                                                                                  KK
    
  • Siódmoklasiści w komisariacie

   17.06.2023 21:06

   W ramach zajęć z doradztwa zawodowego siódmoklasiści udali się na komisariat policji, aby poznać pracę tej wyjątkowo ważnej służby. Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński oprowadził młodzież po komisariacie, a następnie opowiedział o pracy policji. Przedstawił także uczniom ścieżkę kariery oraz wymagania, jakie muszą spełnić, by wykonywać ten zawód.
   Wyjście na komisariat zorganizowała Kamila Korneluk, szkolny doradca zawodowy.