• Jeżyki i Krasnale z wizytą w straży pożarnej.

19.05.2024 11:48

W dniu dzisiejszym tj.17.05.2024r. przedszkolaki z obu grup 3-latków zgodnie z programem odwiedziły remizę strażacką w Terespolu. Dzięki uprzejmości komendanta p. Andrzeja Jarockiego mogły zwiedzać remizę, oglądać pojazdy i mundury strażackie, przymierzać kaski. Dzieci miały okazję zobaczyć pomnik Św.Floriana-patrona strażaków. Komendant straży p. Andrzej Jarocki obdarował dzieci prezentami w postaci opasek odblaskowych i znaczków. Dzieci z wielkim przejęciem opowiadały innym przedszkolakom o swoich wrażeniach z wycieczki.

Wychowawczynie z gr.Jeżyków i Krasnali

• Mikołaj u Jeżyków

10.12.2023 16:26

W środę 6 grudnia tuż po śniadaniu mieliśmy wizytę wspaniałego gościa. Odwiedził nas Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Dzieci dostały drobne upominki natomiast Śnieżynki poczestowały Jeżyki przepysznymi cukierkami. Radości nie było końca. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok.

• Czyściochowe przedszkole

25.11.2023 21:00

W minionym tygodniu Jeżyki rozmiawiały jak należy dbać o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie, odpowiednie ubranie a także zwrócenie uwagi na higienę osobistą. Dbanie o siebie to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych uczymy się od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy procentuje w dorosłym życiu. Grupa Jeżyki bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. "Czyściochowe Przedszkole", które jest organizowane przez drogerię "Rossmann". Każde dziecko otrzymało dzienniczek higieny, w którym będzie wklejać naklejki odpowiednie do tematyki.

• Dzień Praw Dziecka

20.11.2023 14:00

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto obchodzone corocznie 20 listopada, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu RP 7 listopada 2014r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Dzieci z grupy Jeżyki zapoznały się z prawami jakie im przysługują m.in.: prawem do miłości, szacunku czy przynależności. Obejrzały bajkę pt."Karolek i prawa dziecka" oraz zatańczyły do pięknego utworu Orkiestry Dni Naszych. Każde dziecko otrzymało pamiątkową przypinkę.

• Dzień Jeża

19.11.2023 17:57

Dzień Jeża to święto kolczastego, sympatycznego drapieżnika. Z tej okazji grupa Jeżyków i Krasnali 10 listopada razem uczciła to święto. Nauczycielki podczas zabaw i gier uświadomiły dzieciom, jak ważną rolę jeże pełnią w środowisku. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazki prezentujące jeże. Poznały ich zwyczaje oraz sposób przygotowania do zimy. Ponadto nie zabrakło wielu zabaw związanych z tym świętem. W tym dniu dzieci z opaskami jeża na głowie chętnie brały udział w różnorodnych zabawach m.in. rozwijały umiejętność liczenia, dopasowywały obrazki, wesoło bawiły się oraz tańczyły przy piosence o jeżyku. Na zakończenie udanego dnia Jeżyki i Krasnale zrobiły sobie zdjęcie w fotobudce i otrzymaly odznaki.