• Z ortografią za pan brat

24.05.2022 09:17

13 maja w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 31 uczniów, którzy byli podzieleni na dwie grupy: klasy IV-V  i  VI-VIII.

Uczestnicy zmagali się z niełatwymi tekstami dyktowanymi. Wszystkie prace zostały sprawdzone pod względem ortografii i interpunkcji.

W kategorii klas IV- VI najlepsi okazali się:

Maciej Szewczuk- I miejsce

Stanisław Biegajło- II miejsce

Lena Androsiuk- III miejsce.

W kategorii klas VI-VIII:

I miejsce zajęła Julia Skiba z klasy VII b

II miejsce Katarzyna Czerko z VIII c

III miejsce Karolina Urbala z VI b.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator konkursu

Barbara Badalska

• Mistrzostwa Polski LZS

16.05.2022 20:48

W dniach 11-15.05 2022 w Siedlcach odbyły się Mistrzostawa Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów i juniorek do lat 15 i 17.
      W zawodach tych brało udział dwóch uczniów naszej szkoły.
      Bartek Łazuga w kategorii wagowej 50kg uplasował się na IV pozycji z wynikiem 92kg (42+50)
      Patryk Zub w kategorii wagowej 55 kg zajął III miejsce z wynikiem 131 kg (56 + 75).
      Chłopakom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukcesy naszych uczniów w powiatowym konkursie plastycznym „Podaj rękę Ukrainie”

19.04.2022 20:09

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w powiatowym konkursie plastycznym „Podaj rękę Ukrainie”.

Maciej Królik z kl. IV b zajął II miejsce, Karolina Urbala z kl. VI b III miejsce, a Julia Skiba z kl. VII b otrzymała wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas XII Katyńskich Powiatowych Biegów Przełajowych w Terespolu.

Gratulujemy!

• Wyniki konkursu „Bezpieczny? Internet”

07.02.2022 16:49

Cel konkursu
      - zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń (zarówno zagrożenia technologiczne, jak i zagrożenia dotyczące zachowań użytkownika np. cyberprzemoc, hejt, kontakty z nieznajomymi, zagrożenia utraty prywatności online, szkodliwe treści, uzależnienia, media społecznościowe) wynikających z korzystania z Internetu;
      - propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży;
      - rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji i prezentowania wiedzy z poszanowaniem praw autorskich;
      - pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży;
      - włączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas I-III i  21 z klas  IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu.

Laureatami konkursu zostali:
      Klasy I – III
      I miejsce Zofia Kral kl. IIc
      II miejsce Artur Koper kl. IIb
      III miejsce Karolina Lubeńczuk kl. IIb

Klasy IV-VIII
      I miejsce Jagoda Hurman kl. VIIb
      II miejsce Jakub Skolimowski kl. Va
      II miejsce Małgorzata Wasiluk kl. Va
      III miejsce Agnieszka Benich kl. Vc
      III miejsce Maciej Królik kl. IVb

Gratuluję wygranym i dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prac konkursowych.

Małgorzata Kamińska

• IX Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2022

24.01.2022 09:30

W niedzielę 16 stycznia 2022r. odbył się IX Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2022
      Przeznaczony był dla solistów oraz zespołów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgłosiło się 20 solistów i 7 zespołów. Soliści występowali w 3 kategoriach. Każdy uczestnik i zespół wykonywał jeden utwór z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.
        Występy oceniało Jury powołane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury.
         Uczennica naszej szkoły Małgorzata Wasiluk z klasy 5a występująca w kategorii klasy IV-VIII wykonała kolędę z musicalu METRO pt. ,,Uciekali'' i zdobyła II miejsce.
        Do występu przygotował ją nauczyciel muzyki Tomasz Jezuit.
          Wyróżnienie w kategorii zespołów zdobyła też Schola Parafialna "Strumień" śpiewając kolędę ,,Z narodzenia Pana''.
          W zespole tym wystąpili nasi uczniowie:
      Nikola Zasiuk, Hanna Jankowska, Maja Kosak, Maciej Badalski, Małgorzata Wasiluk, Amelka Lewczuk, Mikołaj Pietraszuk, na gitarach grali Maciej Parzyszek i Bartłomiej Bielak.
         Nagrodzeni uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe i upominki.
      SERDECZNIE GRATULUJEMY!