• Wycieczka do Siedlec.

19.05.2024 12:22

W dniu 14.05.2024 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do teatru w Siedlcach. Uczestnikami wycieczki były przedszkolaki z grupy " Sówek" i " Skowronków". W czasie wycieczki przedszkolaki obejrzeły fascynujące przedstawienie pt.: " O Piracie Buciorze, który zgubił skarb a zyskał przyjaciela".  Po przedstawieniu dzieci udały się do McDonalda na obiad. Następną atrakcją podczas wycieczki była wizyta w Parku Trampolin w Siedlcach. Na terenie parku  znajdowały się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnej  trenerki. Pobyt w parku trampolin okazał się dla przedszkolaków świetną zabawą. Z pewnością dla każdego, ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem. Pobyt w Parku Trampolin  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki wróciły do przedszkola  zmęczone, zadowolone i z uśmiechami  na twarzach.
      Marzena Butrym

• Wizyta policjantów.

17.05.2024 13:36

W dniu 09.05.2024r w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie z Policjantem. Pan Policjant opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Policjanci przypomnieli również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło opowiadanie o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dla przedszkolaków rozmowa z policjantem i zadawanie pytań była dużą atrakcją. Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne z dzieci nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Policji w Terespolu za spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

M. Butrym
      M. Grygorowicz

• Teatrzyk w wykonaniu Sówek i Skowronków.

30.04.2024 12:16

W Kwietniu przedszkolaki  z grupy teatralnej "Mali Artyści" dwukrotnie wystąpili w przedstawieniu pt.: "Bajka o kurze wiośnie i pisankach". Przedszkolaki mogły zaprezentować się  dla swoich rodziców oraz dla całej społeczności przedszkolnej. Dzieci bardzo były zaangażowane w przedstawienie. Wspólnie z rodzicami przygotowywali stroje a całość dopełnił ciekawy  monolog, kolorowa dekoracja, muzyka oraz taniec, który przygotowała p. Marzena Butrym. Na koniec wszyscy aktorzy otrzymali pamiątkowe medale.

M. Butrym

• Wielkanocne babeczki w grupie Sówek

29.03.2024 12:52

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy ,,Sówek" zajeły się dekorowaniem upieczonych babeczek przez p. J. Chiluk.

Używały do dekoracji lukru na którym układały wzory z drobnych cukierków, pianek i różnych barwnych posypek. Każde dziecko zabrało swoje pięknie udekorowane babeczki do domu, aby poświęcić je w Wielką Sobotę i skosztować razem ze swoimi bliskimi podczas uroczystego śniadania w Niedzielę Wielkanocną.

M.G

• Dzień Babci i Dziadka u Skowronków i Sówek

01.02.2024 12:32

W dniu 25 stycznia 2024 roku przedszkolaki celebrowały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci poprzez część artystyczna wyrażały szacunek, a także dziękowały i doceniały swoje babcie i dziadków za bezwarunkową miłość, ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę. Dla dziadków wiersz wyrecytowany przez wnuków i zaśpiewane piosenki czy zatańczone układy taneczne do utworów jest najbardziej wartościowym prezentem. Do tego przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich babć dziadków. Podczas całej uroczystość nie zabrakło wzruszeń i wiele uśmiechów na twarzach dzieci i ich najbliższych.

M. BUTRYM
      M. GRYGOROWICZ