• 20.05.2024
        • Świętujemy Dzień Pszczoły

• 20 maja maluchy z grupy Pszczółek obchodziły Dzień Pszczoły – jedno ze świąt nietypowych, jednocześnie związane z wdzięczną nazwą grupy czterolatków.
          Tego dnia wszystkie dzieci miały w swoim stroju jakiś akcent żółty lub pomarańczowy, a do wspólnej zabawy zabrała maluchy pani Kamila, która z tej okazji przeistoczyła się w Pszczółkę Maję.
          Dzieci najpierw rozmawiały o roli pszczół w przyrodzie, ale także etapach powstawania miodu, a następnie udały się na plac zabaw, aby wziąć udział w grze terenowej. Pszczółki wykonywały zadania ruchowe – skakały, robiły przysiady czy też tańczyły w rytm muzyki do piosenki o Pszczółce Mai.
          Wiele radości sprawiło dzieciom próbowanie różnych rodzajów miodu, ale także słodkie przyjęcie przygotowane z okazji święta grupy.
          Na zakończenie Pszczółki wykonały kolorowe prace plastyczne oraz wzięły udział małej sesji fotograficznej.
          To był niezwykle radosny, wesoły i bardzo pyszny dzień w grupie Pszczółek.

K. Korneluk