• 21.05.2024
        • Jagódki świętują Dzień Pszczoły

• Dnia 21 maja dzieci z grupy "Jagódki" pojechały na wycieczkę do Kostomłot, gdzie miały możliwość poznania roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka. Oglądały przybory wykorzystywane przez pszczelarzy, obserwowały pszczoły.
          Niezwykle słodkim akcentem była degustacja miodu. Dzieci poznały sposób wytwarzania świec z  pszczelego wosku. Z pomocą pszczelarzy Pana Pawła i Pani Weroniki  dzieci  z zapałem przystąpiły do zrobienia własnej świeczki. Po pracy  chętnie bawiły się na świeżym powietrzu.  Pieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie, a kolorowa wata cukrowa była pyszna. Wszyscy otrzymali upominki -dziękujemy, a nasionka miododajnych roślin posiejemy  w przedszkolu, ponieważ dzieci wiedzą jak ważną rolę w przyrodzie pełnią owady zapylające.
          Dziękujemy pszczelarzom "Pasieka przy lesie" oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wycieczki.