• 25.05.2024
        • Jagódki w Leśnej Akademii

• 23 maja czterolatki z naszego przedszkola wyruszyły na kolejną wycieczkę. Tym razem Pszczółki i Jagódki odwiedziły Nadleśnictwo w Chotyłowie -zawitały do bardzo urokliwej Akademii Leśnej Barwinek.
          Sympatyczna Pani Małgosia oprowadziła dzieci po leśnym muzeum i zdradziła wiele ciekawostek związanych ze zwierzętami oraz roślinami leśnymi. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem oglądały zgromadzane eksponaty, zwłaszcza figury zwierząt oraz ptaków wzbudzały ich zachwyt.
          Z przyjemnością maluchy odbyły też niemal dwukilometrowy spacer po lesie, obserwując otaczającą przyrodę i poznając wiele cennych informacji o środowisku leśnym.
          Pobyt w Barwinku przedszkolaki zakończyły ogniskiem oraz zabawami na świeżym powietrzu.
          To był niezwykle przyjemny dzień, w takcie którego Pszczółki i Jagódki znacznie lepiej poznały las i jego mieszkańców.
          Wycieczkę przedszkolaków zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz.