• 17.05.2024
        • Wizyta policjantów.

• W dniu 09.05.2024r w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie z Policjantem. Pan Policjant opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Policjanci przypomnieli również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło opowiadanie o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dla przedszkolaków rozmowa z policjantem i zadawanie pytań była dużą atrakcją. Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne z dzieci nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Policji w Terespolu za spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

M. Butrym
          M. Grygorowicz