• Ekokulturalne przedszkole
   • Ekokulturalne przedszkole

   • 08.06.2022 18:23
   • Trzylatki oraz czterolatki z naszego przedszkola od września do maja brały czynny udział w projekcie ,,Ekokulturalne Przedszkole". Jest to II edycja projektu realizowanego przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola, poświęconego różnorodnym akcjom na rzecz naszej planety.

    Maluchy wykonały dziewięć ,,eko -wyzwań" – każdy miesiąc dotyczył innych działań promujących ekologiczne postawy. W naszym przedszkolu pojawiły się ,,hotele dla owadów” oraz ciesząca się ogromnym zainteresowaniem ,,kuchnia błotna". Dzieci sadziły także kwiatki, zakładając na parapetach mini ogródki, przerabiały stare zimowe ubrania na zabawki oraz stworzyły „eko-pożeracza nakrętek”. Maluchy nauczyły się także segregować papier i wykorzystywać wielokrotnie już zapisane kartki.

      Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały z pomocą wychowawczyń, a przy niektórych działaniach także przy współudziale rodziców polecone im zadania, bez wątpienia wykształcając pozytywne postawy.  Projekt w grupie trzylatków realizowała Katarzyna Karmasz, natomiast w grupie czterolatków Kamila Korneluk.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich realizacji. Za wykonanie wszystkich dziewięciu wyzwań otrzymaliśmy tytuł ,,Ekokulturalnego Przedszkola".
     

    K. Karmasz, K. Korneluk

    certyfikat-10-przedszkole-miejskie-nadbuzanskie-skrzaty-w-terespolu_(1).pdf
   • Wróć do listy artykułów