• Wyniki konkursu "Bezpieczny? Internet"

   26.02.2024 19:15

   Celem konkursu „Bezpieczny? Internet” było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń (zarówno zagrożenia technologiczne, jak i zagrożenia dotyczące zachowań użytkownika np. cyberprzemoc, hejt, kontakty z nieznajomymi, zagrożenia utraty prywatności online, szkodliwe treści, uzależnienia, media społecznościowe) wynikających z korzystania z Internetu.

   W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I-III i  10 z klas  IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu.

   Laureatami konkursu zostali:
   Klasy I – III

   I miejsce Lena Chodzińska kl. IIIa
   II miejsce Dawid Mironiuk kl. IIa
   III miejsce Aleksandra Lubaszko kl. Ib


   Klasy IV-VIII
   I miejsce Jakub Skolimowski kl. VIIa
   II miejsce Agnieszka Benich VIIc
   II miejsce Maja Chodzińska VIIb
   III miejsce Gabriela Wójcik kl. Vc

   Gratuluję zwycięzcom i wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim, którzy włożyli serce i trud w stworzenie swoich projektów konkursowych.
    

  • ,,Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w oczach dziecka”

   05.02.2024 21:11

   We wrześniu 2023 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. ,,Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w oczach dziecka”.

   W konkursie wzięli udział chętni uczniowie szkoły podstawowej i dzieci z przedszkola. Prace zostały złożone do katechetów uczących w naszej placówce: pani Anny Tomczuk, pani Wioletty Czerko i księdza Pawła Paszkiewicza. Następnie wyeksponowano je na tablicach przy wejściu do kościoła parafialnego na czas jednego miesiąca, gdzie mogły być podziwiane przez parafian. Zostały one docenione przez Proboszcza Parafii Rzymsko- Katolickiej, księdza Mirosława Krupskiego, który ufundował nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom konkursu.

   Pamiątkowe dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu zostały wręczone przez dyrekcję naszej placówki na apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego 2023/2024.

   Anna Tomczuk

  • Podsumowanie I półrocza w klasach I-III

   27.01.2024 16:51

   25.01.2024 r. odbyło się podsumowanie pracy uczniów klas I-III w I półroczu roku szkolnego 2023/2024.

   Na uroczystym apelu uczniowie otrzymali z rąk pana dyrektora   Michała Świerzbińskiego i pani wicedyrektor Edyty Krzemińskiej  dyplomy za pilność, sukcesy w nauce  oraz 100% frekwencję.
   Podczas spotkania ogłoszona została lista laureatów konkursu ,,Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w oczach dziecka”. Organizator konkursu -pani A. Tomczuk  wręczyła laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
   Na koniec spotkania odbył się też występ klasy III b,w którym przypomniano zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych.
   Wszystkim Uczniom gratulujemy sukcesów w nauce i życzymy  udanych, bezpiecznie spędzonych ferii zimowych!

  • Szkolny Konkurs Kaligraficzny - CYRYLICA

   27.01.2024 11:15
   W styczniu odbył się konkurs dla uczniów klas siódmych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka rosyjskiego.
    

   Celem konkursu było doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania. W konkursie wzięło udział 24 uczniów.
   Wyniki:
   I miejsce – Alicja Korbal
   II miejsce – Julia Polaczuk
   III miejsce – Małgorzata Wasiluk
   Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.