• Dzień Lego

02.02.2022 18:12

Dzień Lego

28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lego. Niezwykłe święto kreatywnych klocków uwielbianych na całym świecie przez dzieci i dorosłych. Nazwa Lego to skrót od duńskiego "leg godt" (dobrze się bawić), a w języku łacińskim jednym ze znaczeń tego wyrazu jest "składam".  Klocki ,które rozwijają wyobraźnię uczą twórczego (i odtwórczego) działania, indywidualnie jak również w grupie. Zabawy klockami lego to idealny pomysł na spędzanie czasu z rodziną.

W grupie 5-latków piątkowe popołudnie spędziliśmy na wspólnym budowaniu i tworzeniu prac plastycznych. Każdy przedszkolak zrobił papierowego ludzika Lego.

A.Antoniuk

• Dekorowanie pierniczków

19.12.2021 20:51

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. I tak 16 grudnia 2021r. w naszej grupie odbyły się warsztaty z dekorowania pierniczków. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować rodzice.

R. Bednarzak
      A. Antoniuk

• Szkoła do hymnu

11.11.2021 10:52

Dziś 10 listopada przedszkolaki wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali hymn. Z powodu sytuacji pandemicznej każda grupa przedszkolna oraz klasy szkolne odśpiewały hymn narodowy w swojej klasie.

10.11.2021 20:10

5 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z grupy 5 - latków z wielką radością wzięły udział w zabawach przygotownych z okazji tego kolorowego święta. Dzień rozpoczeliśmy od prezentacji kostiumów w jakie przebrały się dzieci oraz panie. W przedszkolu zagościły księżniczki, superbohaterowie, zabawne zwierzątka i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci uczestniczyły w muzyczno-bajkowym konkursie, rozpoznając znane i lubiane piosenki z bajek.
      Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą, kolorowaliśmy wybranych bohaterów znanych nam bajek. Czytając ulubione bajki układaliśmy do nich historyjki obrazkowe.Najbardziej jednak podobały nam się tańce - pokazywańce. Dzień zaliczamy do bardzo udanych i czekamy na następne nietypowe dni w naszym przedszkolu.

R. Bednarzak i A. Antoniuk

• Spotkanie z policjantami

11.10.2021 20:25

23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Na zaproszenie wychowawczyń grup dzieci 5 i 6- letnich przybyła Pani Policjant Marta Jakuszko oraz Pan Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński.

W ramach innowacji pedagogicznej „Gdy dorosnę zostanę..”, która ma na celu zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny.

Pani Marta jest mamą naszej dzielnej 5-latki Ali, która z radością przyjęła zaproszenie do naszego przedszkola i wraz z kolegą przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, zwrócili uwagę na zachowanie dzieci w sytuacjach zagrożenia, jak należy postępować w sytuacjach trudnych i przypomnieli numer alarmowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia munduru policjanta. Dzieci miały możliwość obejrzeć przyniesione kajdanki, hełm, latarkę oraz lizak policyjny. Nie zabrakło ciekawych pytań ze strony dzieci i deklaracji o zostaniu policjantem w przyszłości. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, wręczeniem pięknych rysunków przygotowanych przez dzieci, podziękowaniem i słodkim upominkiem. Dziękujemy za wartościowe spotkanie.

A. Antoniuk

R.Bednarzak