• Szkoła do hymnu

11.11.2021 10:52

Dziś 10 listopada przedszkolaki wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu" o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali hymn. Z powodu sytuacji pandemicznej każda grupa przedszkolna oraz klasy szkolne odśpiewały hymn narodowy w swojej klasie.

• Dzień Postaci z Bajek

10.11.2021 20:10

5 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z grupy 5 - latków z wielką radością wzięły udział w zabawach przygotownych z okazji tego kolorowego święta. Dzień rozpoczeliśmy od prezentacji kostiumów w jakie przebrały się dzieci oraz panie. W przedszkolu zagościły księżniczki, superbohaterowie, zabawne zwierzątka i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci uczestniczyły w muzyczno-bajkowym konkursie, rozpoznając znane i lubiane piosenki z bajek.
      Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą, kolorowaliśmy wybranych bohaterów znanych nam bajek. Czytając ulubione bajki układaliśmy do nich historyjki obrazkowe.Najbardziej jednak podobały nam się tańce - pokazywańce. Dzień zaliczamy do bardzo udanych i czekamy na następne nietypowe dni w naszym przedszkolu.

R. Bednarzak i A. Antoniuk

• Spotkanie z policjantami

11.10.2021 20:25

23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Na zaproszenie wychowawczyń grup dzieci 5 i 6- letnich przybyła Pani Policjant Marta Jakuszko oraz Pan Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński.

W ramach innowacji pedagogicznej „Gdy dorosnę zostanę..”, która ma na celu zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny.

Pani Marta jest mamą naszej dzielnej 5-latki Ali, która z radością przyjęła zaproszenie do naszego przedszkola i wraz z kolegą przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, zwrócili uwagę na zachowanie dzieci w sytuacjach zagrożenia, jak należy postępować w sytuacjach trudnych i przypomnieli numer alarmowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia munduru policjanta. Dzieci miały możliwość obejrzeć przyniesione kajdanki, hełm, latarkę oraz lizak policyjny. Nie zabrakło ciekawych pytań ze strony dzieci i deklaracji o zostaniu policjantem w przyszłości. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, wręczeniem pięknych rysunków przygotowanych przez dzieci, podziękowaniem i słodkim upominkiem. Dziękujemy za wartościowe spotkanie.

A. Antoniuk

R.Bednarzak

• Dzień Przedszkolaka

11.10.2021 20:18

20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Rzecznika Praw Dziecka Marek Michalak w dniu 13 września 2013 roku zainicjował podjęcie uchwały przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

„Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.

W naszym przedszkolu dzieci Dzień Przedszkolaka obchodziły na sportowo, uczestnicząc w grach i zabawach na sali gimnastycznej z wykorzystaniem kolorowego i wielofunkcyjnego sprzętu sportowego i animacyjnego. Zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód o różnym stopniu trudności. Każdy przedszkolak po zakończonej zabawie otrzymał medal Super Przedszkolaka oraz zdrowe, soczyste jabłko.

Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i jeszcze raz życzymy każdemu Zuchowi radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

K.Polaczuk

A.Popławska

A.Antoniuk

• 5 - latki świętują Dzień Kropki

19.09.2021 15:56

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i budzenia wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"). 15 września obie grupy uczciły to święto poprzez wspólne gry i zabawy, zadania matemtyczne oraz pracę plastyczną. Poznały także historię "Kropki" poprzez obejrzenie bajki.

R. Bednarzak

A. Antoniuk