• Spotkanie z ratownikiem medycznym

30.09.2022 20:29

Dnia 30.09.2022r. w grupie Jeżyków oraz Krasnali miało miejsce spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Maciejem Bednarzakiem. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na początku Pan Maciej wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie Jeżyki i Krasnale zapoznały się z podstawowymi akcesoriami potrzebnymi do udzielania pomocy m.in. aparatem do mierzenia ciśnienia, kołnierzem ortoprdycznym, kroplówkami, szyną usztywniającą przy złamaniach, stetoskopem oraz bandażami i plastrami. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie dla wszystkich uczestników.
      Jeszcze raz kierujemy wielkie podziękowania dla ratownika medycznego Pana Macieja Bednarzaka.

Wychowawczynie grup Jeżyki i Krasnale

• Wizyta na ranczo "Alpaka u Bedenaka"

28.09.2022 21:49

W poniedziałkowy poranek 26 września trzy grupy 6- latków wyruszyły na wycieczkę do Żukowa. Gościliśmy na ranczo „Alpaka u Bedenaka”. Miejsce przyjazne dzieciom pod wieloma względami, jednym z nich jest obcowanie z naturą i zwierzętami biegającymi po terenie ośrodka, które mogliśmy głaskać, karmić, prowadzać i obserwować.  Dzieci miały okazję zobaczyć alpaki, daniele, króliki, owce, mini kozy i kangury.

Najciekawszym i najbardziej imponującym momentem dla dzieci była możliwość prowadzania alpaki. Nasz przewodnik podał dzieciom zasady jakie panują podczas prowadzania alpak, następnie każdy chętny mógł spacerować po terenie całego ośrodka, oczywiście jeśli alpaka tego chciała. Dzieci podczas warsztatów plastycznych wykonały swoje własne włochate alpaki, nadając im imiona. Na zakończenie wizyty na ranczo, upiekliśmy kiełbaski na ognisku by mieć siłę na dalszą podróż do Okuninki i spacer nad brzegiem Jeziora Białego. Korzystając z okazji pani Agnieszka opowiedziała dzieciom historię o krokodylu. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.

Wychowawcy 6-latków.

25.09.2022 20:24

23 września w naszym przedszkolu grupa Krasnali i Jeżyków uczestniczyła w spotkaniu  z aspirantem sztabowym Arkadiuszem Kamińskim z Komisariatu Policji  w Terespolu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusz podkreślił także rolę, jaką pełnią elementy odblaskowe oraz zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Wspólnie z dziećmi powtórzył numery telefonów alarmowych. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Wychowawczynie grup

Krasnali i Jeżyków
    • Dzień Przedszkolaka w grupie Wiewiórek i Biedronek

22.09.2022 08:30
                Okazji do świętowania i zabaw w przedszkolu jest mnóstwo, ale 20 września jest tym najważniejszym dniem dla każdego małego zucha. Corocznie w naszym przedszkolu jak i przedszkolach w całej Polsce odbywają się zabawy, tańce i śpiewy.

Grupa Biedroneczek i Wiewiórek uczestniczyła w zabawach sportowych i animacyjnych.  Tańczyliśmy, skakaliśmy, zbijaliśmy bańki, pokonaliśmy 5 m tunel i dmuchaliśmy balony, które odlatując wydawały śmieszne dźwięki.  Na zakończenie wspólnych zabaw każdy uczestnik otrzymał medal.

A. Antoniuk

I. Szczepańska –Huk

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20.09.2022 21:37

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu można było zauważyć na buziach dzieci dużo uśmiechu i radości. Był to dzień pełen niespodzianek. Grupę Krasnali oraz Jeżyków odwiedził Pan Dyrektor Michał Świerzbiński, który mimo wielu obowiązków znalazł czas na czytanie oraz na wspólną zabawę z dziećmi. Nie zabrakło również zagadek i tańców. Na koniec czekała na dzieci niespodzianka, czyli słodki upominek, oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Dzień ten był bardzo wyjątkowy i pełen wrażeń. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz życzymy aby uśmiech gościł na ich twarzach, a czas spędzony w przedszkolu był pełen zabawy i radości. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Wychowawczynie z grupy Krasnale oraz Jeżyki