• Pierniczkowe warsztaty u Jeżyków

06.01.2023 12:44

Przed świetami Bożego Narodzenia w grupie Jeżyków odbyły się warsztaty ozdabiania pierniczków. Planowany był występ jasełkowy, ale w miesiącu grudniu dzieci często chorowały co za tym idzie w grupie uczęszczało po kilkoro dzieci. Pani Agnieszka przedstawiła dzieciom bożonarodzeniowe tradycje oraz pokazła dzieciom jak się robi lukier po czym przedszkolaki miały możliwość wykazania się swoją kreatywnością. Gościnnie zaprosiliśmy grupę Skowronków. Wychowawczynie i dzieci wspolnie odśpiewały kolędy oraz złożyły życzenia.
      Dziękujemy serdecznie rodzicom za upieczenie pierniczków.

Wychowawczynie z grupy Jeżyki

• 11 listopada

15.11.2022 17:26

10 listopada 6-latki ze wszystkich trzech grup przygotowały akademię z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci pięknie recytowały wierszyki oraz śpiewały patriotyczne pieśni. Wszyscy uroczyście odśpiewali hymn Polski a słowa "Jeszcze Polska nie zginęła" niosły się po korytarzu naszej placówki. Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" o godzinie 11.11 wszyscy ponownie odśpiewaliśmy nasz hymn w salach dydaktycznych. Korzystając z okazji rozstrzygnięto konkurs pt."Cuda z jesiennego liścia" dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wychowawczynie grup
      Jeżyki, Krasnale i Wiewiórki

• Wycieczka do prochowni

15.11.2022 17:13

W dniach 8-9 listopada grupy Sówki, Jeżyki i Krasnale wybrały się na wycieczkę do Prochowni w Terespolu. Jest to obiekt zabytkowy, mozna obejrzeć tutaj wiele eksponatów militarnych, etnograficznych jak i wystawy tematyczne tj. "Kolej Warszawsko - Terespolska", "Ogórek Terespolski" czy najnowsza "Fortyfikacja Twierdzy Brześć Litewski na fotografii z lat 1915 - 1918". Dzieci z zaciekawieniem oglądały wystawy oraz obiekty, zadawały dużo pytań.

• Dzień Postaci z Bajek

15.11.2022 16:51

W piątek oraz poniedziałek w starszych grupach przedszkolnych odbyło się święto Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci były przebrane za swoje ulubione postaci z kreskowek. W tych dniach odbyły się liczne zabawy, konkursy oraz słodki poczęstunek. Radości dzieci nie było końca.

• Dzień Drzewa

10.10.2022 21:36

„DZIEŃ DRZEWA „
      W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek zdobyły obszerną wiedzę na temat budowy drzew oraz pełnionych przez nie funkcji w przyrodzie i życiu człowieka. Wykonały prześliczne prace plastyczne, które zawisły na tablicach. Wzięły udział w zabawie pt. „Kasztanowy ludzik" , gdzie miały możliwość zbudować dużego ludzika z kasztanów.

Później udały się na wycieczkę do parku, aby omówić wybrane przez nich drzewa, dotknąć ich i przeprowadzić obserwacje. Mieliśmy okazje bezpośrednio obcować z przyroda. Wspólne zabawy z liśćmi, które leciały nam na głowę i tańce przy drzewach były świetną okazja do świętowania Dnia Drzewa. Przyczyniły się do zwiększenia świadomości ekologicznej oraz zachęciły dzieci do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.

Ilona Szczepańska - Huk

Anna Antoniuk