• „Szkoła do Hymnu - 2023”

14.11.2023 18:49

W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Wspólnie wyraziliśmy radość z naszej niepodległości, dumę z naszej polskości, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji.

• 105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ NASZĄ OJCZYZNĘ NIEPODLEGŁOŚCI

14.11.2023 18:41
      10 LISTOPADA  UROCZYŚCIE  OBCHODZILIŚMY  105  ROCZNICĘ  ODZYSKANIA PRZEZ NASZĄ  OJCZYZNĘ  NIEPODLEGŁOŚCI.  PO  POGADANCE  NA  TEMAT  HISTORII POLSKI,  ODŚPIEWALIŚMY  „ROTĘ” I  INNE  PIEŚNI  PATRIOTYCZNE  ORAZ  ZROBILIŚMY  PAMIĄTKOWE  ZDJĘCIE  NA TLE  PRAC  PLASTYCZNYCH  WYKONANYCH  PRZEZ  NAS.

UCZNIOWIE KLASY III a
    • Sentencja łacińska na listopad

06.11.2023 10:30

Dominika Gala, Izabela Nowicka, Aleksandra Pilska
    • Wycieczka uczniów klasy V a do Warszawy.

05.11.2023 20:25

5 października uczniowie klasy V a pod opieką Iwony Gryszko i Bogumiły Tymoszuk wybrali się pociągiem na wycieczkę do Warszawy.

Po Warszawie podróżowaliśmy tramwajem. Najpierw tramwajem nr 7 przemieściliśmy się z Dworca Wschodniego do Ronda gen. Charles'a de Gaulle'a. Podczas przejazdu uczniowie mieli możliwość poznania Warszawy. Z przystanku udaliśmy się na spacer w okolice Sejmu, a następnie do teatru muzycznego Buffo, gdzie uczestniczyliśmy w przedstawieniu „Piotruś Pan”. Spektakl podobał się wszystkim uczniom, a najbardziej zaskoczył ich bliski, bezpośredni kontakt z aktorami. Bogatsi w nowe doznania udaliśmy się tramwajem do galerii Arkadia na posiłek. Tam możliwość zrobienia zakupów oraz pobyt na placu zabaw wypełniły nam resztę wycieczkowego czasu. Powrót z Dworca Gdańskiego do Terespola w przedziałach stworzył możliwość integracji uczniów. Trochę zmęczeni i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

• Basen

27.10.2023 12:54

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Kudelskiej i pani Barbary Misiejuk jeżdżą do Białej Podlaskiej na basen. Zajęcia odbywają w czterech grupach 10 osobowych i cieszą się dużym zainteresowaniem. Część uczniów już pływa i ćwiczy technikę oraz style, inni zaś stawiają pierwsze kroki w nauce pływania zaczynając od zanurzania głowy. Podczas zabaw dzieci korzystają ze zjeżdżalni i jakuzzi. Mamy nadzieję, że pod koniec roku szkolnego wielu z uczestników zda egzamin na Kartę pływacką.

BM, AK