ODKRYWANIE ŚWIATA POPRZEZ MUZYKĘ I FOTOGRAFIĘ
07.05.2024 13:52Poprzez wyjątkowe podejście, łączące muzykę i fotografię, dzieci odkrywają bogactwo swoich uczuć i uczą się wyrażać je w różnorodny i twórczy sposób. Na ostatnich zajęciach skupiliśmy się na dwóch emocjach: spokoju i gniewie. Wykorzystując muzykę oraz fotografie, pomogliśmy naszym uczniom zgłębić te uczucia i zrozumieć, jak wpływają one na nasze życie codzienne. W trakcie zajęć dzieci miały okazję doświadczyć spokoju poprzez dźwięki i rytmy. Razem eksplorowaliśmy różne gatunki muzyki, od delikatnych melodii pianina po relaksujące dźwięki natury. W drugiej części zajęć skierowaliśmy naszą uwagę na emocję gniewu. Tym razem, zamiast dźwięków, użyliśmy obrazów, aby wyrazić to uczucie. Dzięki tej innowacji, nie tylko uczymy dzieci podstawowych umiejętności, ale również inspirujemy je do odkrywania siebie i otaczającego ich świata w nowy, ekscytujący sposób.
Małgorzata Tańczuk – Danieluk
Agnieszka Kulicka
Ewelina Królik
WIWAT TRZECI MAJ!
07.05.2024 13:53Apel przygotowała klasa 5c z wychowawcą panią Dorotą Denis przy współpracy z panem Tomaszem Jezuitem i chórem CordaVox. Inscenizacja przypomniała najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym. Podczas występu chór zaśpiewał piosenki patriotyczne i związane z naszą Ojczyzną. Dziękujemy uczniom za piękne przedstawienie, ciekawe stroje i zaangażowanie.
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”
25.04.2024 11:27Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez p. Paulinę Pietrusik „Pannę Apteczkową”. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali cebularze i sodziaki. W czasie zajęć praktycznych p. Paulina Pietrusik nie tylko udzielała wskazówek kulinarnych, ale także poruszyła inne zagadnienia. Opowiedziała o Kodniu, w kontekście dawnej osady młyńskiej tętniącej życiem z portem zbożowym na Bugu. Poruszyła tematy związane z tradycjami i zwyczajami żywieniowymi regionu lubelskiego z uwzględnieniem kuchni związanej z historią i tradycjami rodu Sapiehów. Panna Apteczkowa omówiła także pojęcie produktu lokalnego, ze szczególnym uwzględnieniem terenu Lubelszczyzny na przykładzie Kodnia.
Po zakończonej części praktycznej dzieci w ramach obiadu miały możliwość spróbowania lokalnych potraw, które same przygotowały i do których pani Paulina dołączyła zupę (z pokrzywą i szczawiem), kompoty, a także konfitury z pomarańczy, truskawek oraz syrop z sosny.
Po zajęciach i obiedzie uczniowie w towarzystwie opiekunów oraz P. Pietrusik udali się do Bazyliki św. Anny, gdzie podziwiali świątynię, Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzenie pleneru rzeźbiarskiego „Panteon Sapieżyński” , którego efektem jest 11 rzeźb właścicieli Kodnia z Rodu Sapiehów.
E.R.
Wycieczka siódmoklasistów do kina
17.04.2024 11:23W dniu 5 kwietnia uczniowie klasy 7a i 7b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do kina w Białej Podlaskiej na seans filmu „Za duży na bajki 2”.
Jest to kontynuacja pierwszej części filmu o tym samym tytule i są w nim pokazane dalsze losy głównego bohatera Waldka i jego przyjaciół. Tym razem bohaterowie wyruszyli na letnią wyprawę w Tatry. Film z lekkością podejmuje tak poważne tematy, jak dojrzewanie, stawianie granic czy akceptacja. „Za dużego na bajki 2” polecamy dzieciom od czwartej klasy szkoły podstawowej, nauczycielom i nauczycielkom, a także rodzicom. Po seansie wybraliśmy się do McDonalda. Do Terespola wróciliśmy w godzinach popołudniowych.
A. Puczka