• Maluchy witają Panią Jesień
          • Maluchy witają Panią Jesień

          • Niezwykle wesołe i pełne atrakcji było powitanie jesieni w grupach trzylatków oraz czterolatków. Obchody rozpoczęły się już 22 września w grupie trzylatków, którym o nowej porze roku opowiadała wystrojona w jesienne kolory wychowawczyni Kasia Karmasz. Dzieci oglądały piękne jesienne ilustracje i podziwiały dary jesieni.

            Z kolei 23 września wszystkie grupy wzięły udział w wesołych tańcach oraz zabawach przygotowanych przez wychowawczynie Wiesławę Sacharczuk, Ilonę Szczepańską-Huk oraz Kamilę Korneluk. W głównej roli wystąpiła pani Marzenna Grygorowicz, organizatorka Dnia Jesieni w przedszkolu, która specjalnie na tę okazję przebrała się za Panią Jesień i porwała wszystkie maluchy do wspólnej zabawy. Pani Marzenka przygotowała najmłodszym także jesienne konkursy- dzieci zgadywały, jaki owoc próbując mając zakryte oczy, czy też celowały orzeszkami do celu i odpowiadały na jesienne zgadywanki.

            Dzień Jesieni bardzo podobał się naszym najmłodszym przedszkolakom, a złocista jesień zagościła w naszym przedszkolu.

             

            Wychowawczynie trzylatków oraz czterolatków

        • Spotkanie z pielęgniarką
          • Spotkanie z pielęgniarką

          • 22 września gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę Barbarę Kozaczuk, która opowiedziała naszym najmłodszym przedszkolakom o swojej pracy. Pani pielęgniarka wytłumaczyła maluchom, jakie obowiązki należą do pielęgniarek zarówno w przychodni, jak i w szpitalu. Opowiedziała trzylatkom oraz czterolatkom jak zostać pielęgniarką i jak wiele przyjemności, mimo trudności, sprawia jej praca. Pani Barbara powtórzyła z maluchami zasady higieny, tak ważne w czasie epidemii koronawirusa, ze szczególnym uwzględnieniem mycia rąk. Pani pielęgniarka zaprosiła dzieci do odwiedzenia przychodni, po której obiecała grupy oprowadzić.

            Spotkanie odbyło się w ramach działań związanych z doradztwem zawodowym realizowanym w przedszkolu. Pani pielęgniarka odwiedziła maluchy na zaproszenie wychowawczyni Kamili Korneluk.

          • 5 - latki świętują Dzień Kropki

          • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i budzenia wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"). 15 września obie grupy uczciły to święto poprzez wspólne gry i zabawy, zadania matemtyczne oraz pracę plastyczną. Poznały także historię "Kropki" poprzez obejrzenie bajki.

            R. Bednarzak

            A. Antoniuk

        • Czterolatki świętują Dzień Kropki
          • Czterolatki świętują Dzień Kropki

          • Czterolatki z naszego przedszkola włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który przypada 15 września. To nietypowe święto zostało ustanowione w 2008 roku, a zostało zainspirowane książką Petera H. Reynoldsa „Kropka”, opowiadającej o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a, i zyskała popularność na całym świecie. Święto Kropki obchodzone jest w 108 państwach. Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia. 

            Nasze maluchy wysłuchały historii Vashti i bardzo trafnie wskazały na jej przesłanie – głośno stwierdzając, że to książka o tym, że każde dziecko ma talent. Następnie młodzi artyści wykonali piękne obrazki - oczywiście w roli głównej wystąpiły papierowe kropki różnej wielkości oraz koloru. Piękne prace zostały wyeksponowane na przedszkolnym korytarzu, aby także rodzice mogli podziwiać talenty swoich pociech.

            Dzień Kropki przygotowały wychowawczynie Kamila Korneluk oraz Ilona Białowąs.

             

            KK

          • Dzień Kropki

          • "Międzynarodowy Dzień Kropki", to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W 2003 roku wszystko się rozpoczęło.  Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziano historię małej  Vashtii.  Dzięki mądrej nauczycielce od plastyki i kropce, nieśmiała dziewczynka, uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz poznała swój talent. Idąc za ideą święta uczniowie klas II uczcili "Święto kreatywności” wykonując wspaniałe "kropkowe" dzieła sztuki. Wyjątkowe Kropki zaprojektowane przez uczniów można podziwiać na korytarzu szkolnym. Każda praca jest prawdziwym dziełem sztuki. Kropka stała się motywem przewodnim tego dnia. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w kropki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, "Dzień Kropki" jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

            Edyta Krzemińska
            Eliza Lańska
            Ewelina Królik

          • Uroczystość w naszej szkole

          •     W piątek 10 września 2021 roku w naszej szkole dokonano  poświęcenia pamiątkowej tablicy przy dębie Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego posadzonego przed ponad 15 laty. 
            Nie bez powodu, ów dąb nosi imię Wielkiego Polaka, ponieważ w niedzielę 12 września b.r. w Warszawie odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku, obrońcy praw człowieka, męża stanu, wielkiego syna narodu polskiego, patrioty i niezłomnego syna Kościoła. Uroczystość beatyfikacji miała odbyć się we wrześniu 2020 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Jednak ze względu na trwającą w tym okresie pandemię Covid-19, została przesunięta o rok.
               Aktu poświęcenia tablicy dokonał ks. Paweł Paszkiewicz w obecności v-ce dyrektora szkoły, Pana Waldemara Czerko. Podczas uroczystości głos zabrał burmistrz miasta Terespol, Pan Jacek Danieluk. Ze względu na trwającą wciąż pandemię, w uroczystości nie mogła uczestniczyć cała społeczność szkolna, lecz tylko delegacje poszczególnych klas, niektórzy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.
                 Odsłonięcia pamiątkowej tablicy u podnóża rosnącego dębu, dokonały cztery osoby: v-ce dyrektorzy szkoły, Pani Edyta Krzemińska oraz Pan Waldemar Czerko, emerytowana nauczycielka Pani Teresa Lańska oraz uczennica klasy VIIIC Aleksandra Utko. 
               Uroczystość ta przypomina nam o wartościach życia Wielkiego Polaka, który był wybitnym przywódcą duchowym, wielkim autorytetem moralnym, współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce. Wierzymy, że oręduje za nami teraz z nieba i z góry nam błogosławi.

            Anna Tomczuk

          • Sukcesy w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach klasycznych

          • W dniach 17-19 sierpnia w Woli Uhruskiej  odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w szachach. Z dużym powodzeniem startowali w nich nasi uczniowie, reprezentujący MOK Debiut Terespol. Drużynowo zdobyli wicemistrzostwo województwa w składzie: Samociuk Filip, Gołębiowski Piotr, Gołębiowski Krzysztof oraz absolwentka jedynki, Michalak Marta. W zmaganiach indywidualnych mistrzem województwa do lat 14,  został Samociuk Filip na trzecim miejscu zawody ukończył Gołębiowski Piotr. W kategorii do 12 lat, wicemistrzem został Gołębiowski Krzysztof. Serdeczne gratulacje.