• Dzień kolorowej skarpetki

,,DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI”

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. 21 marca - w pierwszy dzień wiosny obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA.  Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Przedszkolaki przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Na zakończenie dzieci obejrzały prezentację, zaprojektowały własne skarpetki oraz wysłuchały piosenki ,, Jesteśmy tu”.

Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet „nie od pary”.

• Dzień Teatru w grupie czterolatków

• 25 marca maluchy z naszego przedszkola świętowały Dzień Teatru. Zabawę rozpoczęły od rozmowy na temat teatru – oglądając piękne ilustracje porównywały teatr starożytny oraz współczesny, zastanawiały się nad pracą aktora oraz etapami przygotowania spektaklu teatralnego. Dzieci mówiły także o różnych rodzajach teatrów, m.in. lalek czy przedstawieniu z udziałem pacynek.

Następnie maluchy miały okazję założyć różne stroje i pozować do zdjęć na tle scenografii do przedstawienia. Wiele radości sprawiło im także wykonanie kukiełki z drewnianej łyżki.

Dzień teatru maluchy zakończyły piżamowym teatrem – odpoczywając na leżakach obejrzały spektakl teatralny „Calineczka”.

K. Korneluk

• Dzień wody u trzylatków

• W ostatnim czasie nasze maluchy miały okazję obchodzić dzień wody. Tego dnia dowiedziały się jak ważna jest woda w naszym życiu, a także w jaki sposób powinniśmy ją oszczędzać. Dzieci badały i poznawały właściwości wody. Próbowały ją przelewać w taki sposób, by nic się nie rozlało. Wykonały pracę plastyczną malując farbami kropelki wody. Najwięcej radości sprawiła jednak maluchom zabawa z chustą animacyjną.  Zadaniem dzieci było podrzucanie  niebieskich piłeczek, które przypominały nam kropelki wody.

K. Karmasz

• Międzynarodowe Święto Wody

• Czterolatki z naszego przedszkola włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody, a jednocześnie zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu „Ekologiczne przedszkole”. Dzieci z uwagą obejrzały filmik dotyczący obiegu wody w przyrodzie, rozmawiały o tym, jak ważna jest woda w utrzymaniu życia na planecie, a także jak możemy oszczędzać wodę w domu oraz przedszkolu. Maluchy wykonały też ekologiczny plakat, który zawisł na przedszkolnym korytarzu.

Kamila Korneluk

• Maluchy przywitały Wiosnę

• 21 marca maluchy z naszego przedszkola, podobnie jak dzieci i młodzież z całej Polski, pożegnały Panią Zimę i z radością powitały Panią Wiosnę.

W tym dniu w strojach naszych przedszkolaków oraz wychowawczyń przeważał kolor zielony oraz żółty. Najpierw każda grupa świętowała w swojej sali – były rozmowy o oznakach wiosny, filmiki edukacyjne, prace plastyczne dotyczące wiosny, a także tańce oraz zabawy ruchowe w wiosennym klimacie.

Po godz. 10.00 wyposażone w kolorowe kwiaty oraz gałązki z bibułkami dzieci wyruszyły w pochodzie, aby odprowadzić Marzannę pod przejazd kolejowy – skąd pociągiem wyruszyła w świat daleki😊

Przedszkolaki z radością przywitały Panią Wiosnę i cudowną wiosenną pogodę, która miejmy nadzieję, zagości już u nas na stałe.

KK

• Rozwijamy się dla dzieci...

• E-Twinning to, najprościej mówiąc, największy pokój nauczycielski w Europie, do którego dołączyła również nasza szkoła. W ramach współpracy realizujemy wspólnie z nauczycielami z innych szkół projekty, dokształcamy się podczas wspólnych zjazdów szkoleniowych i, co niezwykle ważne, wymieniamy doświadczeniami. Obecnie do współpracy z platformą e-Twinning przystąpiła z naszej szkoły pani Anna Antoniuk oraz pani Dorota Wójcik, realizując dwa duże projekty, które już wkrótce ujrzą światło dzienne. (D. W.)

• UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI POWIATU

• W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach piłki ręcznej. W kategorii Igrzyska Dzieci, (rocznik 2009-10) odnieśliśmy znaczący sukces, zostając najlepszą drużyną powiatu bialskiego. W eliminacjach między gminnych, które odbyły się 8 marca, pokonaliśmy znacząco (15 do 5) drużynę z Piszczaca na ich własnym boisku. W eliminacjach powiatowych, 17 marca w Sworach zmierzyliśmy się ze SP nr 2 Miedzyrzec Podlaski wygrywając 13 do 4 oraz pokonaliśmy SP Swory 6 do 2. Zwycięstwo w turnieju dało awans do Finału rejonu, który odbędzie się w Łukowie 29 marca. Sztuka ta nie udała się starszym kolegom, którzy odpadli w eliminacjach międzygminnych zajmując drugie miejsce. Uczniowie w kategorii Igrzyska Młodzieży (2008-2007) , zajęli II miejsce ulegając gospodarzom SP Piszczac 5:4 oraz wygrali z SP Kodeń 10:3.
            Skład reprezentacji rocznika 2009-2010 -  Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Daniel Szczygieł, Arkadiusz Oniszczuk, Wojciech Jakimiak, Jakub Szeląg, Jakub Machnowski, Krzysztof Gołębiowski, Jakub Skolimowski, Szymon Trzaskalski.
            Skład reprezentacji rocznika 2007-2008 – Szymon Poleszczuk, Piotr Gołębiowski,  Jakub Zasiuk, Patryk Zub, Kacper Kurasiński, Szymon Klujewski, Filip Leonienko, Kacper Wawryszewicz.