• Szkolne Dni Olimpijczyka

     • 20 maja dzieciaki z klas I-III obchodziły Szkolne Dni Olimpijczyka. Uroczystość promowała idee olimpijskie. Ceremonia rozpoczęła się od wniesienia flagi olimpijskiej i zapalenia znicza. Następnie dzieci odczytały Apel Olimpijski. Imprezę otworzył dyrektor szkoły Pan Zenon Iwanowski i Burmistrz Miasta Terespol Pan Jacek Danieluk. Po ceremonii otwarcia odbyła się wspólna rozgrzewka a następnie bieg wszystkich klas z wychowawczyniami dookoła szkoły. Po ukończeniu biegu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Następnie uczniowie udali się na boisko, gdzie były przygotowane dla nich zabawy sportowe i animacje, tj. malowanie twarzy, kręcenie zwierzątek z balonów, puszczanie mega baniek mydlanych. Zabawy i animacje przeprowadziły uczennice z klasy 5a, którym bardzo dziękujemy. Było dużo zabawy i uśmiechów, już nie możemy doczekać się następnego roku.
    • Nadbużańskie skrzaty zagościły w naszym przedszkolu
     • Nadbużańskie skrzaty zagościły w naszym przedszkolu

     • Słoneczny i piękny czwartek 19 maja 2022 roku na stałe zapisze się w historii naszego przedszkola za sprawą wyjątkowej uroczystości nadania imienia „Nadbużańskie skrzaty”. Po ponad półtorarocznych przygotowaniach w czwartkowy poranek odbyły się główne uroczystości, w których uczestniczyła cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni goście.

      W tej ważnej dla przedszkola chwili udział wzięli Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Tarasiuk, zastępca przewodniczącego Ewa Zając, skarbnik Gabriel Barabasz, radna miasta Urszula Artecka, a także emerytowani pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

      Akademia, którą prowadziła Anna Antoniuk, jedna z wychowawczyń przedszkola, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu, który z ogromnym wdziękiem wyśpiewały wszystkie przedszkolaki.

      Przed sztandarem maluchy złożyły przysięgę, a następnie Przewodniczący Rady Miasta odczytał oficjalny dekret nadający przedszkolu imię Nadbużańskie skrzaty. Symbolicznego odsłonięcia logo oraz nazwy przedszkola dokonali przedstawiciele przedszkolaków, rodziców oraz emerytowanych nauczycieli na czele z wice dyrektor Edytą Krzemińską.

      Dyrektor szkoły Zenon Iwanowski pokrótce odniósł się do wszystkich działań, których uwieńczeniem jest nadanie imienia i serdecznie podziękował wszystkim zaangażowanym w to wyjątkowo ważne dla przedszkola przedsięwzięcie. Z tej okazji wręczył także trzy nagrody dyrektora szkoły oraz nagrodę jubileuszową nauczycielkom przedszkola, dziękując im szczególnie za wkład pracy w przygotowanie tej uroczystości.

      Przemawiający do społeczności przedszkola oraz zaproszonych gości Burmistrz Miasta Jacek Danieluk także odniósł się do historii placówki, która od momentu nadania imienia rozpoczyna kolejny rozdział. Podkreślił ponadto, że władze miasta planują wybudowanie nowego budynku przedszkola, przeznaczonego dla dzieci trzy i czteroletnich, połączonego ze żłobkiem.

      Po zakończeniu części oficjalnej, zgromadzeni na pięknie udekorowanej sali, która przeistoczyła się w nadbużańską krainę, mieli możliwość podziwiać niezwykle utalentowanych sześciolatków podczas występu artystycznego. Dzieci wcieliły się w rolę skrzatów, które przypomniały o ekologicznych działaniach, mających na celu ustrzeżenie przed zniszczeniem. Kolorowe stroje, świetna gra aktorska i wyjątkowy talent wokalny przedszkolaków zostały nagrodzone wielkimi brawami, a na twarzach rodziców malowała się ogromna duma i radość. Przedstawienie przygotowały wychowawczynie Joanna Patrejko oraz Joanna Oleszczuk, natomiast dekoracje Anna Antoniuk we współpracy z Katarzyną Karmasz oraz pozostałymi wychowawczyniami. Wszystkie dzieci oraz zaproszeni goście na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pamiątkowe przypinki z logo oraz imieniem przedszkola.

      Po zakończeniu uroczystości na przedszkolaków czekała wielka niespodzianka. Na szkolnym boisku dzieci znakomicie bawiły się dzięki przygotowanym dla nich animacjom i zabawom. Wiele radości sprawiło im zjeżdżanie na dmuchańcu, czy malowanie twarzy oraz  skręcanie zabawek z balonów.

      Ten wyjątkowy dzień bez wątpienia na długo zapisze się w pamięci całej przedszkolnej społeczności.

       

      Kamila Korneluk

     • Sukcesy naszych artystów.

     • W sobotę 21 maja uczennica klasy 5a – Małgorzata Wasiluk wzięła udział w XXVII PODLASKIM FESTIWALU PIEŚNI MARYJNEJ. Festiwal odbył się w Leśnej Podlaskiej i przeznaczony był dla solistów i zespołów. Artyści w pięknej bazylice prezentowali pieśni o tematyce Maryjnej. Nasza chórzystka tym razem wystąpiła solowo, zaprezentowała utwór ,,Ave Maria Jasnogórska”- kompozycję Piotra Rubika. Akompaniował jej na pianinie i do występu przygotował nauczyciel muzyki - Tomasz Jezuit. Jury festiwalowe przyznało Małgosi II miejsce i nagrodę pieniężną 200 zł.

      22 maja w Łomazach odbył się konkurs – XVII POWIATOWE PREZENTACJE WOKALNE. Podczas tej plenerowej imprezy połączonej z PIKNIKIEM RODZINNYM na scenie festiwalowej wystąpiło dwoje naszych uczniów. W kategorii klas 1-3 Terespol reprezentowała Amelia Lewczuk z klasy 2a , która debiutując zaśpiewała piosenkę pt. ,,Świat bez wody”. Oklaskiwała ją cała rodzina i licznie zgromadzona publiczność.

      Wielkim sukcesem może poszczycić się natomiast Maciej Badalski z klasy 5b, któremu za brawurowe wykonanie piosenki ,,Zimny drań”, jury przyznało I miejsce. Maciek rywalizował w kategorii klas 4-6 i wrócił z Łomaz do domu z pięknym pucharem.

      Do występów konkursowych przygotowywał uczniów p. Tomasz Jezuit, którego podopieczny z Chotyłowa – Maksymilian, w kategorii klas 7- 8 wyśpiewał III miejsce.

      Wszyscy wykonawcy otrzymali też pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. A co najważniejsze - zdobyli bezcenne doświadczenie sceniczne, które zapewne przyda się w ich rozwoju. Może nawet i karierze artystycznej, czego szczerze im życzymy.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Z ortografią za pan brat

     •             13 maja w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 31 uczniów, którzy byli podzieleni na dwie grupy: klasy IV-V  i  VI-VIII.

                  Uczestnicy zmagali się z niełatwymi tekstami dyktowanymi. Wszystkie prace zostały sprawdzone pod względem ortografii i interpunkcji.

     • AWANSOWALI DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

     •            13 maja na obiektach bialskiego AWF odbył się Finał Powiatu i Rejonu w Czwórboju LA. Zawody stały na wysokim poziomie, a nasza jedynka miała w nich swoich reprezentantów.  Chłopcy startowali bardzo dobrze, bili rekordy życiowe w każdych konkurencjach ( 60m, piłeczka palantowa, skok w dal, bieg na 1000m) i okazali się bezkonkurencyjni zostawiając za plecami parczewską jedynkę aż o 136 punktów. Wygrali zarówno finał powiatu i finał rejonu uzyskując awans do finału wojewódzkiego w Biłgoraju. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Lewczuk Szymon zdobywca 258 pkt.

      SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY:

      KOZŁOWSKI MICHAŁ,  LEWCZUK SZYMON,  SZCZYGIEŁ DANIEL,  SZELĄG JAKUB,  GUZIUK JAKUB, MACHNOWSKI JAKUB.

      WYNIKI ZAWODÓW REJONOWYCH – pierwsza trójka

      1.SP1 TERESPOL 977 PKT

      2.SP1 PARCZEW 851 PKT

      3.SP3 BIAŁA PDLASKA 833 PKT

     • Mistrzostwa Polski LZS

     • W dniach 11-15.05 2022 w Siedlcach odbyły się Mistrzostawa Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów i juniorek do lat 15 i 17.
      W zawodach tych brało udział dwóch uczniów naszej szkoły.
      Bartek Łazuga w kategorii wagowej 50kg uplasował się na IV pozycji z wynikiem 92kg (42+50)
      Patryk Zub w kategorii wagowej 55 kg zajął III miejsce z wynikiem 131 kg (56 + 75).
      Chłopakom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Święto Flagi

     •  

      Przedszkolaki z grupy 0 "B" przygotowały okolicznościową inscenizację z okazji Święta Flagi przybliżającą wiadomości dotyczące barw narodowych. Zaśpiewały Hymn Polski, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Uczestniczyły w konkursie wiedzy o Polsce.  Dekoracje i stroje w barwach narodowych dodały świetności spotkaniu.

    • Pokazy strażackie dla maluchów
     • Pokazy strażackie dla maluchów

     • W piątek 6 maja w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście – strażacy z OSP Terespol. Dwaj tatusiowie panowie Piotr Wiktoruk oraz Jan Lański, którym towarzyszył pan Przemysław Szczygielski podjechali pod budynek przedszkola z włączonymi syrenami, czym natychmiast wzbudzili radość naszych maluchów.

      Przedszkolaki miały niebywałą okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, dotknięcie sprzętów, które wykorzystują strażacy w codziennej pracy. Maluchy z zachwytem obserwowały więc rozsuwająca się drabinę, czy też chętnie pozowały do zdjęcia na motorze strażackim.

      Wiele frajdy sprawiło im posługiwanie się wężem strażacki, układanie na noszach czy też przymierzanie strażackich ubrań.

      Na zakończenie spotkania maluchy wykonały pamiątkowe zdjęcia i pełne wrażeń kontynuowały dzień na przedszkolnym placu zabaw.

      Spotkanie odbyło się w ramach działań doradztwa zawodowego, koordynowanego przez wychowawczynię Kamilę Korneluk.

      Serdeczne podziękowania Tatusiom przedszkolaków za zorganizowanie tego rewelacyjnego spotkania.

       

      KK


       

    • Dzień Strażaka
     • Dzień Strażaka

     • 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Strażacy to niezwykle odważni ludzie. O tym, jak ważna jest ich praca i jak duży należy im się szacunek, rozmawialiśmy w minioną środę z przedszkolakami. Maluszki dowiedziały się, co potrzebne jest strażakom w ich pracy. Jak wygląda ich strój, a także pod jaki numer należy dzwonić w razie potrzeby. Dzień ten był dla wszystkich bardzo wesoły, a zarazem bardzo pouczający.
                                                                                                                            K. Karmasz