• Spotkanie z ratownikiem medycznym

     • Dnia 30.09.2022r. w grupie Jeżyków oraz Krasnali miało miejsce spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Maciejem Bednarzakiem. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na początku Pan Maciej wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie Jeżyki i Krasnale zapoznały się z podstawowymi akcesoriami potrzebnymi do udzielania pomocy m.in. aparatem do mierzenia ciśnienia, kołnierzem ortoprdycznym, kroplówkami, szyną usztywniającą przy złamaniach, stetoskopem oraz bandażami i plastrami. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie dla wszystkich uczestników.
      Jeszcze raz kierujemy wielkie podziękowania dla ratownika medycznego Pana Macieja Bednarzaka.

      Wychowawczynie grup Jeżyki i Krasnale

     • Wycieczka do "Krainy Rumianku"

     • W tym przepięknym miejscu grupa "Sówek i Skowronków" w poniedziałek 26 września 2022r. spędziła pełen wrażeń dzień. Na warsztatach "Glicerynowe mydełka" dzieci samodzielnie je wykonały, wybierając ulubiony kolor, zapach, kształt. Pięknie zapakowały i zebrały ze sobą do domu jako prezent dla najbliższych. Podczas drugich warsztatów "Słodkie kukiełki" lepiły wymyślne ślimaczki, chałki, które potem zjadły z ogromną satysfakcją. Były pyszne! Nie zabrakło też wesołej zabawy na placu zabaw. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek. Ta wycieczka dostrczyła zarówno dzieciom jak i opiekunom wielu miłych wrażeń.

      Marzenna Grygorowicz 

     • Wizyta na ranczo "Alpaka u Bedenaka"

     • W poniedziałkowy poranek 26 września trzy grupy 6- latków wyruszyły na wycieczkę do Żukowa. Gościliśmy na ranczo „Alpaka u Bedenaka”. Miejsce przyjazne dzieciom pod wieloma względami, jednym z nich jest obcowanie z naturą i zwierzętami biegającymi po terenie ośrodka, które mogliśmy głaskać, karmić, prowadzać i obserwować.  Dzieci miały okazję zobaczyć alpaki, daniele, króliki, owce, mini kozy i kangury.

     • Europejski Dzień Języków

     • Europejski Dzień Języków  - w 2022 obchodzony jest pod hasłem “Różne języki - jedna Europa”
      Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.
      Lekcja o tematyce kulturowej, quizy językowe, łamańce językowe – tak spędziła czas 8b.
     • Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego

     • Witajcie!
      Chcielibyśmy Was powitać w nowym roku szkolnym 2022/2023!
      Przedstawiamy Wam nową Radę Samorządu Uczniowskiego,
      w której skład wchodzą:
      przewodnicząca - Maja Gregoruk
      zastępca - Julia Witkowicz
      sekretarz - Natalia Jarocka
      Opiekunkami naszego samorządu bez zmian są
      Pani Anna Skolimowska i Pani Anna Kudelska.
      Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla Was niezapomniany!!!
       
     • Spotkanie z policjantem

     •  

      23 września w naszym przedszkolu grupa Krasnali i Jeżyków uczestniczyła w spotkaniu  z aspirantem sztabowym Arkadiuszem Kamińskim z Komisariatu Policji  w Terespolu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusz podkreślił także rolę, jaką pełnią elementy odblaskowe oraz zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Wspólnie z dziećmi powtórzył numery telefonów alarmowych. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

      Wychowawczynie grup

      Krasnali i Jeżyków
    • Stokrotki i Biedroneczki powitały Panią Jesień
     • Stokrotki i Biedroneczki powitały Panią Jesień

     • Niezwykle kolorowo i wesoło rozpoczął się piątkowy dzień w grupach czterolatków. Do przedszkola zawitała kolorowa jesień. Przybyła ona z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci rozpoznawały je przez dotyk. Wizyta ,,Pani Jesień" przyniosła nam wiele radości, wspólnie zatańczyliśmy ,,jesienną poleczkę ". Teraz podczas spacerów będziemy obserwować zmiany, które przyniosła nam nowa pora roku.


                                                                              K. Karmasz i W. Sacharczuk

       
     • Wyjątkowy gość - Luiza Złotkowska

     •  

      W środę 20 września 2022 r. w naszej szkole mieliśmy okazję gościć niezwykłą osobę Luizę Złotkowską.  Jest to  medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim.  W czasie spotkania z uczniami klas IV-VIII opowiedziała, jaka była droga jej kariery. Podkreśliła, że początki nie były łatwe. Treningi wymagały wysiłku i poświęcenia. Nie obeszło się też bez kontuzji. Najważniejsze jednak było to, by nie poddawać się przeciwnościom losu. Wytrwałość i ciężka praca opłaciły się -  została brązową medalistką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver  oraz srebrną medalistką igrzysk w Soczi.  Pani Luiza Złotkowska pokazała pełne emocji filmy z najważniejszych wydarzeń sportowych, można było również zobaczyć  z bliska jej medale, a także łyżwy do szybkiej jazdy. Nasi uczniowie chętnie uwieczniali chwilę spotkania, robiąc zdjęcia z medalistką. Na pamiątkę  zyskali też autografy.
      Pani Luiza Złotkowska przyjechała do Terespola dzięki inicjatywie  miejskiego Klubu Olimpijczyka, który chciał uświetnić w ten sposób 30. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego, nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń terespolskiej młodzieży.

    • Przedszkolaki uczą się dbać o ząbki
     • Przedszkolaki uczą się dbać o ząbki

     • W naszym przedszkolu gościliśmy panią z gabinetu stomatologicznego. Dzieci z grupy Stokrotki, Jagódki, Pszczółki, Biedroneczki i Wiewiórki miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Pani Ilonka w sposób bardzo interesujący opowiedziała nam, co robić, by mieć piękny i zdrowy uśmiech. Chętni zaś mogli samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, by utrwalić prawidłowe ruchy podczas mycia zębów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki, dyplomy i pasty. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z panią higienistką sprawi, że każde dziecko będzie pamiętało o systematycznym i dokładnym myciu zębów.
                                                                                                        K. Karmasz

       
    • Dzień Kropki u Stokrotek
     • Dzień Kropki u Stokrotek

     • CMiędzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy na całym świecie 15 września. Święto to ma na celu pobudzenie pomysłowość, kreatywność i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci z grupy Stokrotki na zajęciach poznały historię tego święta. Wspólnie układały kropkowe domino i brały udział w zabawie ruchowej ,, skaczące kropki". Na zakończenie wykonały pracę plastyczną, wyklejając obrazki kropkami z plasteliny. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dzień ten upłyną nam niezwykle wesoło i kolorowo.


                                                                                                K. Karmasz
    • Pszczółki na spacerze
     • Pszczółki na spacerze

     • Trzylatki z grupy Pszczółek coraz lepiej czują się w roli przedszkolaków i chętnie poznają zarówno swoje przedszkole, jak i najbliższe otoczenie. Dzieci wybrały się także na spacer do szkoły, aby zobaczyć pomnik św. Królowej Jadwigi – patronki szkoły, do której za kilka lat będą uczęszczały. Maluszkom bardzo spodobał się pomnik św. Jadwigi, więc na pewno jeszcze nie raz wybiorą się na taki spacerek.

                                                                                                   Kamila Korneluk

       
     • Dzień Przedszkolaka w grupie Wiewiórek i Biedronek

     •           Okazji do świętowania i zabaw w przedszkolu jest mnóstwo, ale 20 września jest tym najważniejszym dniem dla każdego małego zucha. Corocznie w naszym przedszkolu jak i przedszkolach w całej Polsce odbywają się zabawy, tańce i śpiewy.
    • Dzień Przedszkolaka w grupie Pszczółek
     • Dzień Przedszkolaka w grupie Pszczółek

     • 20 września maluchy z grupy Pszczółek po raz pierwszy obchodziły Dzień Przedszkolaka. Trzylatki znakomicie bawiły się uczestnicząc w zabawach ruchowych, ale także tańcząc i śpiewając w rytm dziecięcych hitów. 
      Wiele radości sprawiły im oczywiście także wspólne zabawy - w tym dniu nasze trzylatki znacznie więcej się śmiały, aniżeli płakały. Każda Pszczółka na zakończenie tego dnia otrzymała medal Super Przedszkolaka. 


                                                                                               Kamila Korneluk

       
     • Dzień Przedszkolaka u Jagodek

     • Dzień Przedszkolaka, który obchodzimy 20 września to pierwsza okazja do wspólnego świętowania w przedszkolu. Dzieci z grupy "Jagódki" z radością bawiły się, śpiewały piosenki i tańczyły. Drobne upominki sprawiły dzieciom radość. 

      Wychowawca grupy 
      J. Patrejko     

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu można było zauważyć na buziach dzieci dużo uśmiechu i radości. Był to dzień pełen niespodzianek. Grupę Krasnali oraz Jeżyków odwiedził Pan Dyrektor Michał Świerzbiński, który mimo wielu obowiązków znalazł czas na czytanie oraz na wspólną zabawę z dziećmi. Nie zabrakło również zagadek i tańców. Na koniec czekała na dzieci niespodzianka, czyli słodki upominek, oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Dzień ten był bardzo wyjątkowy i pełen wrażeń. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz życzymy aby uśmiech gościł na ich twarzach, a czas spędzony w przedszkolu był pełen zabawy i radości. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

       

      Wychowawczynie z grupy Krasnale oraz Jeżyki

       

       

     • Akcja Sprzątania Świata

     • Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej pt. "Sprzątanie Świata", która odbędzie się 17.09.2022 godz. 11.00 w Terespolu.

      Przewidziane są fajne nagrody dla wszystkich uczestników.
      Akcja skierowana jest głównie do klas 6-8. Ograniczona liczba miejsc - tylko 40!